• Debatai anglų kalba

• „Jūs galite būti teisus, o aš galiu klysti, bet bendromis pastangomis mes galime priartėti prie tiesos“ (Karlas Poperis).
          Debatų klubas Kauno jėzuitų gimnazijoje veikia nuo 1995 metų. Pirmoji jo vadovė – mokytoja Nijolė Čiučiulkienė. 2000–iais metais klubui pradėjo vadovauti mokytoja Alina Gutauskienė, šiuo metu mokytoja – Giedrė Akramienė. Nuo pat klubo įkūrimo rengiant debatininkus talkina vyresnieji mokiniai ir alumnai.
          Debatų klubo misija remiasi jėzuitų gimnazijos misijoje numatytais siekiais ir akcentuoja asmeninių bei visuotinai priimtų nuostatų apmąstymą, dvasingesnį požiūrį į mus supančią aplinką, asmeninės patirties refleksiją, krikščioniškos moralės dvasia paremtų elgesio principų formavimą. Daugiau skaitykite čia.

• Debatai vokiečių kalba

• Gimnazijoje debatų vokiečių kalba „Jugend debattiert international“ (Jdi) būrelis veiklą pradėjo 2008 m. Tais pačiais metais mūsų gimnazistė Marija Kučikaitė iškovojo pirmąją vietą respublikiniame turnyre. 2009 m. jos pasiekimą pakartojo Gabrielė Dambrauskaitė. Vėliau šiuose turnyruose mūsų gimnazistams taip pat sekėsi puikiai. 2016 m. Eglė Karpauskaitė respublikiniame turnyre užėmė 2-ąją vietą ir iškovojo teisę atstovauti Lietuvai tarptautiniame debatų turnyre, vykusiame Prahoje (Čekija), 2017 m. Kauno jėzuitų gimnazijai Lietuvos čempionate atstovavo Dalia Karpauskaitė ir užėmė pirmąją vietą. 2018 m. Kauno jėzuitų gimnazijai Lietuvos čempionate atostovavo Vytautė Varneckaitė, kuri iškovojo pirmąją vietą.
          Šiuo metu būreliui vadovauja vokiečių k. mokytoja Vilma Palienė. Daugiau skaitykite čia.

• Robotika

• Robotikos būrelis savo veiklą pradėjo 2013 m., kai gimnazija gavo kvietimą dalyvauti projekte „Patinka!“, kuriuo buvo siekiama sudominti ir supažindinti mokinius su programavimu, tinklapių dizainu, robotika. Kauno jėzuitų gimnazijoje projektas „Patinka!“ virto robotikos būreliu, kurio veikloje 2013-2014 mokslo metais dalyvavo 19 mokinių (5-8 kl.). Įgyta patirtis atnešė gerų rezultatų – mokiniai sėkmingai dalyvavo įvairiose robotų konstravimo ir modeliavimo varžybose Lietuvoje. Šiuo metu jau septynerius metus veikiantį būrelį lanko daugiau nei 30  mokinių, iš 5-8 klasių. Robotikos užsiėmimų metu mokiniai konstruoja ir programuoja LEGO robotus ir skiria jiems užduotis pagal pasirinktą temą. Robotikos būreliui vadovaujančio technologijų mokytojo Alberto Juškausko teigimu, apsaugoti vaikų nuo technologijų neįmanoma. Jos yra natūrali mūsų gyvenimo dalis, o ateityje gali tapti vaikų pragyvenimo šaltiniu. Svarbiausia, jog technologijos būtų ne tik žaidimai, bet skatintų vaikus kurti ir mąstyti. Daugiau skaitykite čia.