News

          • Choro „Venimus" balsai įsiliejo į Dainų šventę

          • Gegužės 30 d. Kauno dainų slėnyje vyko Dainų ir šokių šventė „Čia suteka upės“. Joje kartu su tūkstančiais dainininkų, šokėjų, ansamblių ir meno mylėtojų dalyvavo ir Kauno jėzuitų gimnazijos merginų choras „Venimus". Kartu su merginomis dainavo choro vadovė Erika Lukšienė ir mokytoja Ieva Šidlauskienė.

            Kaune savo balsais papildžiusios dainų šventę, po kelių savaičių merginos keliaus į Vilnių, kur prisijungs prie Lietuvos moksleivių dainų šventės „Laiku. Ratu. Kartu". Džiaugiamės puikiu chorisčių pasirodymu ir linkime balsingos vasaros!

          • Raštingiausiųjų ketveriukė Nacionalinio diktanto finale

          • Labai džiaugiamės, kad net keturios KJG mokinės dalyvavo Nacionalinio diktanto finale! Barbora Kliučinskaitė (III M kl.), Medeinė Karpavičė, Medeina Kuprytė (IB 1 kl.), Miglė Borodičaitė (II Pre-IB kl.) pademonstravo puikias lietuvių kalbos žinias. Didžiuojamės mokinėmis, kurios šauniai atstovavo gimnazijai šiame raštingumo egzamine! 

          • Apdovanoti daugiausiai paskatinimo taškų surinkę mokiniai

          • Tęsdama kasmetinę tradiciją, mokslo metų pabaigoje KJG apdovanoja mokinius, kurie per mokslo metus pasižymėjo išskirtinėmis pastangomis ir surinko daugiausiai paskatinimo taškų. Šie taškai – tai ne šiaip skaičiai, o mokinių pavyzdinio elgesio, nuoširdaus bendruomeniškumo ir akademinių pasiekimų įvertinimas. 

            Kaip numatyta mokinio taisyklėse, visi mokiniai, per mokslo metus surinkę 50 ir daugiau teigiamų taškų, pelnė išskirtinį kvietimą – pusryčius su gimnazijos direktoriumi Mindaugu Grigaičiu. Tai neoficiali ir jauki erdvė, kurioje mokiniai prie pusryčių stalo turėjo galimybę tiesiogiai su vadovu pasidalinti savo idėjomis, požiūriu į mokyklos gyvenimą bei mokslo metų nuotaikomis.

            Mokiniai, už puikų elgesį bei bendruomenines pastangas surinkę 40 ir daugiau paskatinimo taškų, besibaigiant mokslo metams sulaukė kvietimo į smagų ir išskirtinį susitikimą su gimnazijos kapelionu kun. Eugenijumi Markovu SJ, kur kartu azartiškai ir džiaugsmingai leido laiką žaisdami boulingą.

            Sveikiname visus pavyzdingus KJG mokinius! Tikimės, kad šie apdovanojimai juos įkvėps siekti gražių tikslų ir ateinančiais mokslo metais!

          • Šeštokų vertybes formuojanti stovykla „Gyvoji tradicija“

          • Birželio 1–2 d. į stovyklą „Gyvoji tradicija“ susibūrė visa KJG šeštų klasių bendruomenė. Šios vertybinį ugdymą stiprinančios stovyklos dienos buvo kupinos aktyvių ir prasmingų veiklų: mokiniai drauge sportavo, kūrė, dainavo, šoko ir tiesiog nuoširdžiai bendravo. Programą praturtinusiame tradiciniame žygyje visi dalyviai prisiminė ir pagerbė kovojusius už Lietuvos laisvę partizanus, o stovyklos veiklas vainikavo bendra malda – šeštokai ir jų mokytojai drauge šventė šv. Mišias.

            Vertybių ugdymo programos gimnazijoje – tai aktyvaus ugdymo(si) procesas, kuriuo siekiama skatinti visos mokyklos bendruomenės vertybinių nuostatų raidą. Jos padeda mokiniams įgyti gebėjimus, išlaisvinančius asmens galimybes būti ir veikti kartu su kitais, sudaro vertingas sąlygas tikėjimo patirties refleksijai. Vertybių ugdymo programų turinys yra pritaikytas kiekvienai amžiaus grupei, atliepiant augančio žmogaus poreikius.

            Dėkojame gimnazijos kapelionui, švietimo pagalbos specialistėms, mokytojams ir savanoriavusių gimnazistų bei tėvelių komandai, kurie užtikrino, kad ši patirtis šeštokams taptų sklandi, turininga ir įsimintina!

          • Tarp tradicijos ir modernumo: „Ad Majora" šventės metu nuskambėjo paskutinis skambutis

          • Gegužės 29 d. Kauno jėzuitų gimnazijos bendruomenę sutelkė tradicinė ir giliomis prasmėmis turtinga „Ad Majora“ šventė, kartu prijungdama ir emocingą XXIX abiturientų laidos „Paskutinio skambučio“ progą. 

            Šventinė diena abiturientams prasidėjo paskutine pamoka, kurią pravedė mylimi auklėtojai – Rasa Varsackytė, Bernaras Ivanovas, Rimantas Pavydis ir Vitalija Miškinienė. Paskutiniam skambučiui nuskambėjus, pirmokėlių vedami abiturientai žygiavo į Rotušės aikštę. Čia visus susirinkusius užliejo džiugi energija – aikštėje nuvilnijo nuotaikingas penktųjų klasių šokis bei jautrus pradinukų ir abiturientų valsas.

            Padėką Dievui už sėkmingai pasibaigusius moklso metus KJG bendruomenė išreiškė šv. Mišių metu Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoję kun. Eugenijus Markovas SJ ir kun. Mantas Mileris SJ kvietė nuolat siekti aukštesnių dalykų, vadovaujantis gimnazijos šūkiu: „Ad Majora Natus Sum". Po bendros maldos katedros skliautais aidėjo šilti direktoriaus Mindaugo Grigaičio, auklėtojų, vienuoliktokų atstovų sveikinimai, o jautrų ir dėkingumo kupiną žodį tarė abiturientų atstovė.

            Vėliau šventinę nuotaiką sukūrė įspūdinga ir spalvinga eisena – iškilmingai nusiteikusi KJG bendruomenė gyva upe nusidriekė Kauno senamiesčiu ir Laisvės alėja, traukdama praeivių žvilgsnius ir šypsenas.

            Šventės kulminacija tapo VDU salėje vykęs koncertas „Tarp tradicijos ir modernumo“. Scenoje liejosi mokinių talentai: nuo žaismingų tautinių šokių ir elegantiško baleto iki dinamiškų modernaus bei gatvės šokių pasirodymų. Programą žaismingu pasirodymu papildė kun. Manto Milerio SJ ir jaunųjų žonglierių pasirodymas.  Šventinį koncertą vainikavo vienijanti, bendra mokytojų ir mokinių daina.

            Koncerto metu buvo iškilmingai pagerbti bei apdovanoti mokiniai, savo pastangomis ir pasiekimais garsinę gimnaziją bei puoselėję jos vertybes: už kūrybingumo veiklą apdovanotos Daniela Bitinaitė (7 d kl.) ir Lėja Plentaitė (IB 2 kl.); už dvasingumo veiklą įvertinti Emilis Kazakevičius (8 d kl.) ir Matas Stravinskas (IV AdM kl.); už intelektualumo veiklą pagerbtos Amelia Banevičiūtė (8 a kl.) ir Akvilina Kruopytė (III M kl.); už bendruomeniškumo veiklą padėkota Donatui Kačerauskiui (8 b kl.) ir Urtei Žemaitaitei (II DSD kl.); už sportiškumo veiklą laurai atiteko Gabrielei Pangonytei (8 a kl.) ir Jusčiui Sinkevičiui (IV DSD kl.).

            Dėkojame šokių mokytojai Jurgitai Jonaitienei, muzikos mokytojoms Erikai Lukšienei ir Rasai Paleckytei, direktoriaus pavaduotojai Aušrai Jankauskaitei ir visiems prisidėjusiems, kad ši šventė taptų nepakartojama ir neužmirštama!

            Už šventės akimirkų įamžinimą dėkojame Robertai Banevičienei.

          • Jautriai ir kūrybingai pradinukai paminėjo mokslo metų pabaigą

          • Gegužės 28 d. gimnazijos kiemelyje suskambo „Mažoji Ad Majora" – pradinių klasių moklo metų pabaigos šventė. Kūrybingas vaidinimas, skambios dainos, šokiai, nuoširdūs padėkos žodžiai, jautrūs linkėjimai ir džiaugsmo ašaros tapo šventės akcentu, apvainikavusiu visus mokslo metus.

            Susibūrusi pradinių klasių mokinių, mokytojų, darbuotojų ir tėvelių bendruomenė nuoširdžiai sveikino sėkmingai pradinius mokslus baigusius 4-okus ir jų mokytoją Vaidą Viluckienę! „Jūs – mano pirmoji laida, todėl visada nešiosiuosi jus savo mintyse ir maldose!", - jautrią akimirką kalbėjo mokytoja Vaida.

            Plojimai skambėjo ir kitoms pradinukų mokytojoms: pirmokėlius šauniai mokiusiai Dovilei Tamošiūnienei, antrokėlių mylimai Kamilei Ziberkaitei ir būsimų vyriausių pradinukų klasės vadovei Virginijai Jusaitei. Šventės metu didžiulės padėkos sulaukė visos mokytojos ir padėjėjos, kurios kiekviename žingsnyje kantriai lydėjo, saugojo ir globojo mažuosius mokinukus. „Jūsų šiluma yra šios bendruomenės šerdis", - sakė laimingi tėveliai, matydami, kaip užaugo jų vaikai.

            Dėkojame muzikos mokytojai Erikai Lukšienei, choreografijos mokytojai Jurgitai Jonaitienei ir dailės mokytojai Ievai Šidlauskienei, kurių nuoširdžios pastangos pavertė šį renginį neužmirštamu!

          • Kauno šurmulys ir lietuvių kalba žavėjo svečius iš Prancūzijos

          • Gegužės 18–24 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje viešėjo mokiniai ir jų mokytojai iš Senlis miesto Šv. Vincento licėjaus, Prancūzijos. Jaunuoliai iš Prancūzijos visą savaitę gyveno KJG mokinių šeimose. „Tai suteikė jiems unikalią galimybę iš arti pažinti mūsų kasdienybę, svetingumą, skanauti patiekalus, mokytis lietuvių kalbos, kuri, anot prancūzų, yra labai graži", - džiaugėsi viešnagę kuravusi mokytoja Inga Daugirdienė.

            Turiningos kelionės po Kauną, Vilnių, Trakus ir Rumšiškes leido svečiams iš arčiau pažinti Lietuvos istoriją, tradicijas ir kultūrą. Viešnagės metu delegacija iš Prancūzijos aplankė M. K. Čiurlionio dailės galeriją, Trakų pilį, Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, Lietuvos etnografinį muziejų, susipažino su didmiesčių senamiesčiais ir aktyviai dalyvavo kibinų gamyboje-degustacijoje bei piemenėlių žaidimuose. Ši viešnagė sutapo su Kauno miesto gimtadieniu, Hanza miesto minėjimu, todėl Kauno gatvių šurmulys, renginių gausa ir šventinė nuotaika tapo dar viena autentiška patirtimi. 

            Viena iš KJG aplankiusių prancūzų mokinių – mergina, kilusi iš Lietuvos, Barbara Galoi, kurios meniškos foto akimirkos skelbiamos po šiuo tekstu. 

            Visa ši savaitė buvo prasminga visiems dalyviams – kupina naujų pažinčių, kultūrinių atradimų, šypsenų ir prisiminimų" - po vizito kalbėjo jame dalyvavusieji. Dėkojame mokytojai Ingai DaugirdieneiBernarui Ivanovui ir Evelinai Listovai už nuotaikingos ir turiningos programos parengimą ir įgyvendinimą! 

      • Kontaktinė informacija

        • VŠĮ “Kauno jėzuitų gimnazija”, Rotušės a. 9, Kaunas
        • Mokinių raštinė ir Priėmimo klausimai: +370 676 53935 arba Google Meet https://meet.google.com/ibu-njtr-wmf
          Administracijos raštinė: +370 618 19949 arba Google Meet https://meet.google.com/szd-ggzj-egh
        • Kauno jėzuitų gimnazija
          Rotušės a. 9, LT-44280 Kaunas
          LT-44280 Kaunas
          Lithuania
        • Įmonės kodas 300109458
          Sąskaitos Nr. LT85 4010 0425 0070 9680 AB Luminor bankas
          Banko kodas 40100
        • https://www.facebook.com/pages/category/High-School/Kauno-j%C4%97zuit%C5%B3-gimnazija-453422008059612/
      • Prisijungti