• Rekolekcijos KAIROS – laikas patirti dangų!

     • Šventajame Rašte sakoma:

      „Viskam yra metas ir kiekvienam reikalui tinkamas laikas po dangumi.

      Laikas gimti ir laikas mirti, laikas sodinti ir laikas rauti, kas pasodinta.

      Laikas žudyti ir laikas gydyti, laikas griauti ir laikas statyti.

      Laikas verkti ir laikas juoktis, laikas gedėti ir laikas šokti.

      Laikas išmėtyti akmenis ir laikas juos surinkti, laikas glamonėtis ir laikas nesiglamonėti.

      Laikas ieškoti ir laikas pamesti, laikas laikyti ir laikas išmesti.

      Laikas perplėšti ir laikas susiūti, laikas tylėti ir laikas kalbėti.

      Laikas mylėti ir laikas nekęsti, laikas karui ir laikas taikai."

      Atėjo laikas vienuoliktokams ir dvyliktokams registruotis į rekolekcijas KAIROS.

      Šiais metais organizuojamos net dvejos „Kairos" rekolekcijos, todėl galite užsiregistruoti į tas, kurios yra jums patogiausiu laiku.

      Registracija į spalio 26-29 d. „Kairos" rekolekcijas.

      Registracija į gruodžio 7-10 d. „Kairos" rekolekcijas.  

      Registracija vyksta iki rugsėjo 28 d., paskubėkite, vietų skaičius ribotas! 

     • Dviračių žygis – už sveiką, stiprią, aktyvią bendruomenę!

     • Fizinio ugdymo mokytojai vėl kviečia bendruomenę į dviračių orientavimosi varžybas. Kviečiame 5–12 klasių mokinius ir jų tėvelius atvykti į Lampėdžių galinę 49 maršruto autobusų stotelę. Kiekvienam turėti nuosavą dviratį. Komandą gali sudaryti 3–5 asmenys. „Ateik, pasikviesk draugų, kaimynų, klasiokų, šeimos narių! Gali būti ir vienas(a) – tikrai ne bėda, tikrai sutiksi bendraminčių! Bus labai smagu! Svarbiausia – atvažiuoti su dviračiu, dalyvauti ir mėgautis procesu!", - drąsina mokytojai Laura Bulkevičienė ir Aivaras Pranckevičius

      DVIRAČIŲ (vaikų ir tėvų) orientacinės varžybos vyks RUGSĖJO 24 d. (sekmadienį).

      - Registracijos pradžia 11:20 val.
      - Saugaus eismo taisyklių pristatymas 12:00 val.
      - Visuotinė mankšta 12:15 val.
      - Komandinės orientavimosi varžybos 12:30 val.
      - Apdovanojimai ir varžybų uždarymas 13:30 val.

      Būk saugus, ieškok, surask, nugalėk! Nėra blogo oro yra tik netinkama apranga!

      Renginį remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

     • Nuoširdžios pradinukų pastangos statyti bendruomenę

     • KJG nuosekliai vykdomoje mokinių vertybinio ugdymo programoje dalyvavo patys mažiausi nariai – 1 M klasės mokiniai. Programa „Statome bendruomenę" mažiuosius pirmokėlius pakvietė atrasti naują bendruomenę, pažinti mokytojus, susirasti draugų, kurti atvirus, pagarbius, pasitikėjimu ir bendradarbiavimu grįstus tarpusavio santykius. Mokiniai susitiko su gimnazijos darbuotojais, atliko įvairias smagias užduotis, žaidė, kartu statė bendruomenės namą, džiugiai su tėveliais šventė Eucharistiją, po kurios draugystę pratęsė vienuolyno terasoje.

      Linkime, kad jiems ir toliau būtų gera ir jauku kurti bendrystę!

     • Mokslo metai prasidėjo kopiant į kalnus

     • I PreIB klasė mokslo metus pradėjo rekolekcijomis Zakopanėje, Lenkijoje. „Tai buvo laikas ne tik išmėginti jėgas lipant į kalnus, bet ir kartu susipažinti su klase", pasakojo gimnazistus į Tatrų kalnus lydėjęs KJG kapelionas kun. Eugenijus Markovas SJ

     • Jubiliejinių laidų susitikimas gimnazijoje

     • Rugsėjo 2 d. KJG vyko Jubiliejinių alumnų laidų susitikimas. Kasmet naujų mokslo metų pradžioje į gimnaziją sugrįžta mokiniai, pabaigę šią mokyklą prieš 5, 10, 15, 20, 25, 30 metų. Šiais metais šventėje dalyvavo 1993 m. laidos atstovai ir auklėtoja A. Matiukienė, 1998 m. laida su auklėtojomis A. Gelbūdiene ir A. Kukučioniene, 2003 m. laida ir auklėtojos N. Savičiūtė ir I. Liatukienė, 2008 m. laidos atstovai ir auklėtojos E. Lukšienė, R. Medelienė, 2013 m. laida, auklėtojai A. Krygeris, R. Liubinienė ir 2018 m. laida su auklėtoju M. Grigaičiu. „Apsilankymas mokykloje, susitinkant savo klasės draugus ir auklėtojus, suteikia neužmirštamą bendrystės jausmą", tvirtina šventėje dalyvavę alumnai.

      Gimnazija ir KJG Alumnų Asociacija kviečia visus pabaigusius mokinius prisijungti ir dalyvauti bendrose veiklose! Daugiau apie Alumnų acociacijos renginius sužinosite čia.

     • Sveikiname pradėjus naują mokslo kelionę!

     • Šiandien gimnazijos erdvės vėl prisipildė džiugaus šurmulio, smalsių ir draugiškų žvilgsnių, pasiryžimais ir viltimis pripildytų širdžių. Naują mokslo metų kelionę KJG bendruomenėje pradeda 884 mokiniai, iš kurių 21 pradinės klasės pirmokas, 110 penktokų. Prie bendruomenės prisijungė 10 naujų mokytojų!

      Mokinius sveikino jų auklėtojai, mokytojai, artimieji. Šventas Mišias aukoję kun. Aldonas Gudaitis SJ ir kun. Eugenijus Markovas SJ linkėjo skonėtis šia akimirka, mokėti išmintingai džiaugtis ir nepamiršti, kad esame be galo reikalingi ir svarbūs Dievui bei vieni kitiems!

      Dėkojame Egidijui Vareikiui, kuris I gimnazinių klasių mokiniams Domui Urbonavičiui ir Shlok Aleks Kumar įteikė „Širdžių giesmės" stipendiją. Ši stipendija kasmet skiriama pažangiems gimnazistams, prisiment 1996 m. tragiškai Kauno mariose žuvusius 5 KJG mokinius.

     • Seminare mokytojams – kūrybingumą skatinanti įžanga į mokslo metus

     • Kaip ir kiekvienais metais, naujus mokslo metus KJG mokytojai pradeda praktiniu seminaru. Šiais metais, siekiant paminėti jėzuitų veiklos atkūrimo Kaune 100-ąsias metines, mokytojai susibūrė į seminarą „Jėzuitų misija: istorinė patirtis". Renginio dalyvius su jėzuitų švietimo istorine perspektyva ir jėzuitų veiklos Kaune istorija supažindino doc. dr. Liudas Jovaiša. Mokytojai turėjo galimybę sužinoti dar negirėtų ir svarbių  faktų apie jėzuitų švietimo ypatumus. Kūrybingumą skatinantis vaidinimas, kurį kūrė KJG darbuotojai, visiems suteikė daugybę teigiamų emocijų, lydėsiančių juos per visus mokslo metus. 

     • Kviečiame į Mokslo metų pradžios šventę!

     • Kas sena – praėjo, štai visa tapo nauja. (2 Kor 5, 17)

      Rugsėjo 1 d. kviečiame švęsti Naujų mokslo metų pradžią!

      Kabinetai pirmajai pamokai Rugsėjo 1-oji

      Pirmasis srautas (6, 7, 8 kl.)
      8.30 val. – Šv. Mišios šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje
      9.30 val. – Pirmoji pamoka

       

      Antrasis srautas (1, 2, 3, 5, IV, IB 2 kl.)
      9.00 val. – Pirmoji pamoka
      9.45 val. – 5 klasių ir abiturientų eisena
      10.00 val. – Šv. Mišios šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje

       

      Trečiasis srautas (I, II, PreIB 1, III, IB 1 kl.)
      10.30 val.– Pirmoji pamoka
      11.30 val. – Šv. Mišios šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje

     • Tobulinti lyderystę mokytojus kviečia šv. Ignaco pavyzdys

     • Kaip ir kasmet, įgyvendinant dvasinio ir vertybinio ugdymo(si) programą „Ignaciškoji lyderystė", mokytojai buvo kviečiami sužinoti daugiau apie Jėzaus draugijos įkūrėjo asmenybę, gilintis į šv. Ignaco lyderystės principus ir mokytis juos taikyti savo profesinėje veikloje. Rugpjūtį Guronių rekolekcijų namuose vyko pirmasis šios programos seminaras, kurio tema – „Mokytojas lyderis šiandieninėje jėzuitų mokykloje“. 

      Šiemet lyderystės kelionę, drauge su kolegomis iš Vilniaus ir Šiaulių, keliauja KJG lietuvių kalbos mokytoja Alma Ratautienė, pradinių klasių mokytoja Dovilė Tamošiūnienė, fizinio ugdymo ir geografijos mokytojas Artūras Ševeliovas ir fizikos mokytojas Vytautas Baršauskas

     • Laimėjimas Tarptautinėje geografijos olimpiadoje

     • Rugpjūčio 8–14 d. Bandung mieste, Indonezijoje vyko 19-oji pasaulinė geografijos olimpiada IGeo2023, kurioje Rokas Bagdonas (IB 1) pelnė bronzos medalį! Olimpiadoje dalyvavę Lietuvos atstovai apdovanoti sidabro ir dviem bronzos medaliais. Komandai vadovavo Rytas Šalna, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas. Puikiomis naujienomis iš Indonezijos džiaugiasi geografijos mokytoja Loreta Latvienė ir visa KJG bendruomenė. Sveikiname Roką!

     • Turininga Debatų klubo vasara

     • Ši vasara KJG debatų bendruomenei buvo itin turininga ir kupina įspūdingų rezultatų įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Birželį vykusioje kasmetinėje Lietuvos mokyklų debatų akademijoje KJG debatininkai sudarė didžiausią delegaciją iš visų mokyklų. Net dvidešimt trys mūsų mokyklos mokiniai čia mokėsi debatavimo meno, komandinio darbo ir dalyvavo debatų varžybose. Norime pasidžiaugti Julija Savickyte bei Migle Valutkevičiūte, pasidalinusiomis aštuntą vietą geriausių akademijos pranešėjų sąraše. Taip pat sveikiname Jogailą Mitkų ir Piją Chmieliauskaitę užėmusius penktą ir ketvirtą vietas! Be to, negalime atsidžiaugti KJG pergale akademijos finale – KTUG komandą nugalėję stovyklos debatų varžybas laimėjo Miglės Valutkevičiūtės, Pijos Chmieliauskaitės bei Julijos Savickytės komanda.

      Be galo džiaugiamės, kad net du KJG debatų bendruomenės nariai – Ignas Karvelis ir Augustė Jurjonaitė – šiais metais buvo atrinkti į nacionalinę Lietuvos debatų rinktinę, reprezentavusią mūsų šalį Vietname vykusiame Pasaulio mokyklų debatų čempionate. Čia Ignas Karvelis tapo 9-u geriausiu pranešėju tarp iš ne anglakalbių šalių kilusių dalyvių. 

      Labai didžiuojamės visais trimis šiais metais KJG mokyklą ir debatų klubą paliekančiais ir į savo svajonių universitetus išvykstančiais dvyliktokais. KJG debatų klubas linki sėkmės klubo treneriams – Dovilei Jakutytei Pensilvanijos universitete, Augustei Jurjonaitei Amsterdamo universitete, o Ignui Karveliui – Brauno Universitete. KJG bendruomenė, drauge su Debatų klubo trenere Urte linki, kad patirtys ir įgūdžiai, įgyti debatuose, lydėtų mūsų alumnus užsienyje ir padėtų studijuojant, diskutuojant ir ginant savo nuomonę! Visada nuoširdžiai lauksime jų sugrįžtant!

     • Aukščiausius balus surinkę mokiniai pasveikinti Vyriausybėje

     • Rugpjūčio 8 d. KJG abiturientai, išlaikę egzaminus aukščiausiais įvertinimais, Aurėja Frolovaitė, Dovilė Jakutytė, Dominykas Kropis, Ignas Karvelis, Karolis Liutkus, Rugilė Urniežiūtė ir Tomas Andzelis buvo pakviesti į LR Vyriausybę, kur juos iškilmingai pasveikino Premjerė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. 

      Visa KJG bendruomenė džiaugiasi mokinių pasiekimais moksle, dėkoja mokytojams už puikiai perteiktas žinias ir artimiesiems už palaikymą! 

      Daugiau apie šį renginį skaitykite čia.

     • Kurti meilės kupiną pasaulį išlydėta XXVI laida

     • Liepos 14 d. vykusi XXVI laidos KJG abiturientų Išleistuvių šventė buvo džiugi ir iškilmiga. Puikiai išlaikyti nacionaliniai ir tarptautiniai egzaminai bei gausus šimtukų derlius šios šventės dalyviams dovanojo šypsenas ir pakilią nuotaiką. Išlydint gimnazistus į  gyvenimą, šv. Mišių metu, drauge su direktoriumi kun. A.Gudaičiu SJ, auklėtojai, mokytojai ir gausiai susirinkęs tėvelių ir artimųjų būrys prašė jiems Dievo palaimos. Su eilėmis, dainomis ir jautriais žodžiais linkėjimą visų auklėtojų vardu abiturientams pasakė mokytoja M. Baltuškaitė. Sėkmės ir atkaklumo žengiant į suaugusiųjų gyvenimą tėvelių vardu linkėjo KJG alumnė Asta Kamandulienė. Gimnazijos administracija dėkojo prie bendruomenės kūrimo aktyviai prisidėjusiems tėveliams. Džiugu, kad bendrų pastangų dėka šie jaunuoliai iškeliauja kurti meilės kupino pasaulio ir jungti žemę su dangum! Ad Majora Natus Sum!

     • Mokytojai gilinosi, kaip kurti įtraukiąją mokymo aplinką

     • Birželio mėnesį prasidėjo KJG vykdomo Erasmus+ programos projekto „Įtraukiosios mokymosi aplinkos kūrimo mokytojų kompetencijos tobulinimas" mobilumai. Šio projekto metu 12 mokytojų, atstovaujančių skirtingas metodines grupes, dalyvaus 6 dienų mokymuose tema  “The Collaborative Classroom: Teachers as Coaches, Classrooms as Teams”.

      Pirmasis seminaras vyko birželio 26–liepos 1 d. Dubline (Airijoje). Jame dalyvavo trys gimnazijos mokytojos: matematikos mokytoja Regina Žeimienė, ekonomikos ir verslumo mokytoja Laima Danilavičienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušrinė Šerepkienė. Mokymo dalyviai dalijosi patirtimi, kaip skatinti mokinių dialogą, grįstą mokinių komandų formavimu metodu. Įvairios mokinių aktyvumą lemiančios strategijos ypač pasirodė aktualios šių dienų mokytojui. Profesinė ir kultūrinė kominikacija su Europos šalių (Ispanija, Vokietija, Prancūzija, Slovakija, Olandija) ir JAV mokytojais atvėrė daug galimybių naudotis virtualiais ištekliais ir bandradarbiauti ne tik Erasmus+ programoje, bet ir individualioms mokyklų bendruomenėms.

      Viliamės, kad įgytos žinios nenuguls į stalčius, bet ir ugdys taip reikalingus lyderystės įgūdžius. Mokytojams seminarus rengia projekto partnerė Europass Teacher Academy, projektas finansuojamas Erasmus+ programos lėšomis. 

  • Kontaktinė informacija

   • VŠĮ “Kauno jėzuitų gimnazija”, Rotušės a. 9, Kaunas
   • Mokinių raštinė ir Priėmimo klausimai: +370 676 53935 arba Google Meet https://meet.google.com/ibu-njtr-wmf Administracijos raštinė: +370 618 19949 arba Google Meet https://meet.google.com/szd-ggzj-egh
   • Kauno jėzuitų gimnazija Rotušės a. 9, LT-44280 Kaunas LT-44280 Kaunas Lithuania
   • Įmonės kodas 300109458 Sąskaitos Nr. LT85 4010 0425 0070 9680 AB Luminor bankas Banko kodas 40100
   • https://www.facebook.com/pages/category/High-School/Kauno-j%C4%97zuit%C5%B3-gimnazija-453422008059612/
  • Prisijungti