• Tarptautinio bakalaureato konvencijoje susitiko mokiniai iš visos Lietuvos

     • Vasario 2–3 d. Kauno Jono Jablonskio (KJJB) gimnazijoje vyko kasmetinė Lietuvos Tarptautinio bakalaureato (TB) konvencija. Į ją suvažiavo virš 150-ies mokinių iš daugiau nei 8 skirtingų Lietuvos mokyklų. Kauno jėzuitų gimazijai atstovavo 8 mokinės iš IB I (11-os) klasės ir TB mokytojai. Renginio tikslas – suartinti TB bendruomenę, suteikiant mokiniams galimybę geriau pažinti mokymosi skirtumus ir panašumus kitose Lietuvos mokyklose, pasidalinti patarimais, mokantis tarptautinėje programoje, rasti bendraminčių, sudominti juos naujomis veiklomis.

      Pirmosios dienos programa, pasak dalyvavusių gimnazistų, „maloniai nustebino", nes jos metu buvo įvairiapusiškai ugdomi susirinkusiųjų įgūdžiai. Mokiniai buvo suskirstyti į grupes, kuriose jų laukė įvairios veiklos. Pati pirmoji — online pokalbis su TB atstovais iš Jungtinės Karalystės. Vėliau laukiantys užsiėmimai buvo ne mažiau įdomūs ir naudingi. Nuo paskaitų apie savo asmenybės atradimą ir debatų „Ar patriotiškumas vis dar yra vertybė?”, iki sportinių įgūdžių ugdymo karate treniruotėje — būtent taip atrodė merginų penktadienio popietė. Popietinė renginio dalis buvo papildyta šiek tiek laisvesnio stiliaus veiklomis, kaip „Speed-dating” (angl. pagreitintas pasimatymas), kurių metu mokiniai vieni su kitais dalinosi savo patirtimis TB. 

      Antrąją dieną laikas taip pat buvo praleistas labai turiningai. Ryte dalis mokinių važiavo į ekskursiją IX Forte, kurios metu diskutavo apie trėmimus, tyrė bylas. Likusieji mokykloje ruošė prezentacijas skirtingomis globaliomis temomis.

      Šis renginys, pasak gimnazistės Atėnės Goštautaitės, pateisino jam keltus lūkesčius, nes pasiekti pradžioje iškeltą tikslą „mokinėms tikrai puikiai pavyko". Vertinant dalyvių atsiliepimus paaiškėjo, kad nepaisant to, kad visi dalyvavę mokiniai mokosi pagal tą pačią programą, tačiau skirtumų tarp mokymosi būdų buvo tikrai rasta. Susitikimo pabaigoje visi dalinosi savo įspūdžiais. „Dalyvauti buvo tikrai naudinga!”, - džiaugiasi KJG atstovės.

      Nuotraukos Ugnės Stašelytės (KJJB)

     • Išskirtinis Google ir KJG bendradarbiavimo projektas

     • Vasario 8 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje buvo iškilimgai pristatytas „Google for Education pilotinis projektas Lietuvoje(Albus). Šiame pristatyme dalyvavę kompanijos Google, ją atstovaujančios įmonės Terasky Baltic, Kauno miesto savivaldybės, Nacionalinės švietimo agentūros, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai džiaugėsi pasirinkę būtent Kauno jėzuitų gimnaziją šio projekto partnere. Neabejoti šiuo pasirinkimu svečiams padėjo ir Robotikos būrelio mokiniai, pristatę savo sukonstruotus robotus ir įrodę savo kūrybingumą naudojantis technologijomis. Renginio metu kompanijos Google ir įmonės TeraSky Baltic atstovai padovanojo KJG bendruomenei 25 kompiuterius. 

      Šio pilotinio projekto tikslas – populiarinti skaitmeninę transformaciją Lietuvos švietimo įstaigose pasitelkiant „Google for Education“ ekosistemos įrankius. KJG pradinės 2, 3 ir 5, 6 klasės pasirinktos dalyvauti šiame penkių mėnesių trukmės (nuo 2024 m. vasario mėn. iki birželio mėn.) tyrime ir, dirbant nešiojamaisiais kompiuteriais Chromebook, išbandyti įvairias skaitmenines priemones. Projekto metu taip planuojama seminarų serija, kurioje mokytojai galės pasimokyti naudoti Google produktus. 

     • Puikus pasirodymas anglų kalbos „Kengūroje"

     • Sveikiname Barborą Mikalauskaitę (6 d kl.) laimėjusią anglų kalbos „Kengūros" lyderių turnyrą. Anglų kalbos mokytoja Inga Daugirdienė ir visa KJG bendruomenė džiaugiasi mokinės pastangomis ir linki sėkmės ateityje!

     • Jaunieji inžinieriai vėl nustebino savo išradingumu

     • Šeštadienį, vasario 3 d. Vilniuje vyko First Tech Challenge (FTC) konstruotojams ir programuotojams skirtas renginys, kuriame pasirodė ir gimnazijos LITBOT komanda – Jonas Zaleckas (II Pre-IB kl.) ir Jokūbas Vasiliauskas (IB 1 kl.). KJG atstovai puikiai pasirodė FTC robotų varžybose, kurių tema – „MASTER PIECE“ (angl. šedevras). Komandos treneris mokytojas Albertas Juškauskas didžiuojasi, kad „gimnazistai nustebino savo išradingumu ir kūrybingumu". 

      First Tech Challenge (First technikos iššūkis) – tai yra kasmetinės FIRST pasaulinės robotikos varžybos, kuriose komandos turi sukonstruoti ir programuoti robotus, dalintis patirtimi IT ir inžinerijos srityse, domėtis technologijų naujovėmis.

      Jaunieji išradėjai kovo 8–10 d. varžysis atrankinėse FTC robotų varžybose Italijoje. Komanda deda visas pastangas, kad tinakamai pasiruoštų šioms tarptautinėms varžyboms. LITBOT narių vardu dėkojame visiems, kurie suteikė geranorišką paramą ir palengvino pasiruošimo procesą: UAB Festo Lietuva, UAB Elinta Robotics, UAB LEMONA electronics, UAB SONARO, UAB Reiz Tech, UAB In-BigData, UAB Mikron, UAB IdealTeam.

     • Europos debatų čempionų titulas atiteko KJG!

     • Sausio 26–28 d. keturios Kauno jėzuitų gimnazijos debatų klubo komandos viešėjo Estijoje, kur dalyvavo „English College Open 2024“ turnyre. Turnyras vyko Talino anglų koledže, kur gimnazijos atstovai varžėsi su komandomis iš visos Europos. „Mūsų komandos pasiekė puikių rezultatų!", - džiūgauja Debatų klubo vadovė Urtė Žukauskaitė. Sveikiname Julijos Savickytės, Miglės Valutkevičiūtės, Ugnės Blužaitės ir Pijos Chmieliauskaitės komandą tapus viso turnyro čempionais! Taip pat sveikiname pradedančiųjų komandas, tapusias čempionais (Shlok Aleks Kumar, Medeinė Karpavičė, Hubertas Gyvis – komanda Golden Masked Owl) ir vice čempionais (Agnė Miknevičiūtė, Milda Sofija Leo, Viltė Vitkauskaitė, Jurgis Kasperavičius – komanda Rote Boobook Owl) savo kategorijoje. Džiaugiamės Viltės Vitkauskaitės pasirodymu – mokinė buvo išrinkta penkiolikta viso konkurso ir geriausia pradedančiųjų kalbėtoja!

     • KJG šachmatų komanda stipriausia Kauno mieste!

     • Vasario 2 d. „Gajos" sporto mokykloje vyko Kauno m. mokyklų šachmatų varžybos, kuriose mūsų gimnazijos mokiniai iškovojo pirmąją vietą ir įgijo teisę atstovauti Kauno miestą finalinėse Lietuvos mokyklų šachmatų varžybose Vilniuje. Varžybose iškovota 15 pergalių iš 16-kos galimų! Gimnazijai atstovavo: M. Jacunskas (6 b kl.), J. Čumačenko (7 d kl.), S. Lisauskas (7 a kl.), S. Čumačenko (7 d kl.), J. Linkevičius (5 a kl.). Sveikiname su pergalėmis ir linkime sėkmės ateityje!

     • Medaliai už žinias apie Lietuvą ir pasaulį

     • Sveikiname KJG mokinius nacionaliniame geografijos žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį” iškovojusius net 4 medalius! Gustė Bagdonaitė 8 c kl. ir Akvilina Kruopytė I M kl. pelnė po bronzos medalį, o Jokūbas Strazdas I AdM kl. ir Rokas Bagdonas IB 1 kl. buvo apdovanoti aukso medaliais.

      Mokinių laimėjimais labai džiaugiasi geografijos mokytojai Loreta Latvienė ir Arūnas Krygeris ir visa KJG bendruomenė. 

    • Džiaugiamės fizikos gerbėjų pasiekimais!
     • Džiaugiamės fizikos gerbėjų pasiekimais!

     • Sausio mėn. vykusiame 71-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados savivaldybės etape Rokas Šivickas (I M kl.) užėmė II vietą, o Tautvydas Morkūnas ir Aistis Janušauskas (II Pre-IB kl.) buvo apdovanoti padėkos raštais už šaunų pasirodymą. Džiaugiamės besidominčiais fizika mokiniais drauge su mokytojomis Daiva Vaitkiene ir Rigonda Skorulskiene. Linkime sėkmės ateityje!

     • Jaunoji pianistė apdovanota aukso taure

     • Pradinės 1 m kl. mokinė Dagnė Kireilytė tapo tarptautinio konkurso „Muzikiniai momentai" laureatė ir pelnė aukso taurę! Jauniausiųjų pianistų kategorijoje dalyvavo 11 stipriausių pianistų iš Lietuvos nuo 7 iki 11 metų. Konkursą vertinusi tarptautinė žiuri komisija iš Prancūzijos, Belgijos, Ispanijos ir Lietuvos buvo sužavėta 7-nerių metų Dagnės muzikalumu. Sveikiname pradinukę su puikiu pasirodymu ir džiaugiamės drauge!

     • Pamokas paįvairinantys komandos formavimo principai

     • Kauno jėzuitų gimnazijos mokytojai, dalyvavę Erasmus+ programos projekto Įtraukiosios mokymosi aplinkos kūrimo mokytojų kompetencijos tobulinimas" (nr. 2022-1-LT01-KA122-SCH-000076057) mokymuose dalijasi metodais ir rekomendacijomis, kurios padėtų diferencijuoti ugdymą, pamokose naudojant komandos formavimo principus.  

      Projektas efektyviai prisidėjo prie mokytojų profesinių kompetencijų stiprinimo. Mokymuose dalyvavę pedagogai džiaugiasi sutvirtinę gebėjimą klasėje būti komandos formuotojais (angl. „coachers"), siekti pusiausvyros tarp žinių perteikimo ir konsultavimo, vadovavimo ir lyderiavimo, stebėsenos ir priežiūros. Mokymai prisidėjo prie mokytojų gebėjimo priskirti mokiniui vaidmenį mokantis komandoje, inicijuoti dialogą ir diskusiją klasėse, kurti dialogu grįstą apliką. 

     • Alumnus kviečiame susitikti rekolekcijose

     • Mieli KJG ir VJG alumnai, 

      kovo 8–10 dienomis kviečiame jus iškeliauti iš savo įprastos kasdienybės ir susitikti su Dievu, savimi ir kitais alumnais Kulautuvoje vyksiančiose rekolekcijose. Šių metų rekolekcijų tema – susitikimai. Jas ves daugeliui pažįstamas gimnazijos kapelionas t. Eugenijus Markovas SJ. 

      Registruotis galima čia:  https://forms.gle/EMLaKjugHkuCka2r6

      Dalyvio mokestis – 40 eurų.

      Labai lauksime jūsų! Nepamirškite šiuo kvietimu pasidalinti su kitais alumnais!

     • Chemikus kviečia „Įdomusis chemijos pasaulis”

     • Kviečiame I ir II gimnazijos klasių mokinius dalyvauti antrą kartą vykstančiame respublikiniame konkurse Įdomusis chemijos pasaulis”!

      Konkursas vyks Kauno jėzuitų gimnazijoje 2024 m. vasario 8 d.

      Konkurso užduotys – įdomus komandinis protmūšis, praktinės ir individualios chemijos užduotys.

      Registracija:  https://forms.gle/FjVVXJx9SpWsoMqF8 iki 2024 m. vasario 2 d. (kokurse dalyvaus 8 komandos, surinkus maksimalų dalyvių skaičių, registracija bus uždaroma).

      Organizatoriai - mokytoja Rita Janavičienė ir IB 1 kl. mokinės.

     • Sėkmė chemijos olimpiadoje

     • Sveikiname 62-osios Lietuvos mokinių Chemijos olimpiados savivaldybės etapo nugalėtojus! Jurgis Kasperavičius (II Pre-IB kl.) laimėjo 3 vietą! Puikiai pasirodė ir padėkas už dalyvavimą gavo: Tautvydas  Morkūnas (II Pre-IB kl), Julija Pedišiūtė (II DSD kl.), Hubertas Gyvis (I DSD kl.), Medeinė KarpavičėAkvilina Kruopytė, Rokas Šivickas (I M kl.). Chemijos mokytojos Gytė Drukteinienė ir Rita Janavičienė drauge su visa bendruomene džiaugiasi mokinių pastangomis ir pasiekimais!

     • Sveikiname stipruolius su puikiu pasirodymu!

     • Sausio 23 d. vyko Tarpmokyklinės štangos spaudimo varžybos. Gimnazijai atstovavęs A. Sabonis jose užėmė II vietą (įveikęs 125 kg išbandymą), S. Amšiejus – III vietą (120 kg). Sveikiname nugalėtojus ir kitus komandos dalyvius – D. Žiauką, V. Jankeliūną, J. Švabą, K. Skietrį, J. Maksvytį. Mokytojas R. Pavydis ir visa gimnazija džiaugiasi stipruoliais, kurie bendroje įskaitoje iškovojo IV vietą! 

     • Sveikiname anglų kalbos olimpiados nugalėtoją!

     • Sausio 17 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje Kauno jėzuitų gimnazijos vienuoliktokė Ignė Dapkevičiūtė užėmė pirmąją vietą Lietuvos mokinių anglų k. olimpiados savivaldybės etape. Mokinę sveikina ir jos pasiekimais džiaugiasi ne tik jos mokytoja Giedrė Akramienė, bet ir visa bendruomenė!

     • Antrokėliai mokėsi atpažinti Dievo meilę

     • Kauno jėzuitų gimnazija, siekdama ugdyti dvasingą, sąmoningą, atjaučiantį ir įsipareigojantį žmogų, kviečia mokinius dalyvauti vertybių gdymo programose (rekolekcijose). Rekolekcijos padeda mokiniams sutikti Dievą. Sausio 11 d. 2 klasės pradinukai dalyvavo rekolekcijose „Esu mylimas”. Mažieji mokinukai turėjo galimybę patirti ir atpažinti Dievo meilę per palaiminimus, jų tėvų išreikštą meilę bei tarpusavio bendrystę. Kaip teigia gimnazijos kapelionas kun. Eugenijus Markovas SJ, „šios sielovadinės veiklos tikslas – ugdyti mokinių suvokimą, kad Dievas, neapsakomai mylintis žmogų, juos gausiai apdovanojo įvairiomis dovanomis."

      Įvairios asmenybę ugdančios užduotys padėjo antrokėliams suprasti, kokie mylimi jie auga. Pirmoji užduotis buvo supažindinti mokinius su palaiminimo reikšme ir mokyti juos vieni už kitus melstis, laiminant vieni kitus kryžiaus ženklu. Vėliau pradinukai buvo ugdomi gebėti per apkabinimą išreikšti ir priimti draugišką meilę. Trečioji užduotis paskatino mokinius išreikšti meilę vieni kitiems per atidžią išklausymo praktiką. Per bendrus žaidimus ir bendrystėje praleistą laiką vaikai buvo ugdomi pagarbiai ir empatiškai priimti vieni kitus. „Toks holistinis požiūris leidžia mokiniams augti ne tik akademiniame, bet ir emociniame bei dvasiniame lygmenyje, suformuojant atvirą širdį ir geranoriškumą", - džiaugėsi pradinukų Vaida Viluckienė.

     • LRT radijas – tiesiogiai iš Kauno jėzuitų gimnazijos!

     • Sausio 19 d., 10.05-12.00 val. gimnazijoje vyko tiesioginė LRT radijo laidos „10-12" transliacija. Specialios radijo laidos metu vyko naudinga pamoka apie žmogaus imunitetą, kurioje į sudėtingus mokinių klausimus atsakė mokslininkė. Transliacijos metu buvo galima išgirsti gimnazijos istoriją ir dabarties aktualijas. Ladoje dalyvavę mokytojai ir mokiniai diskutavo apie švietimo sistemos plotį ir gylį. Robotikos komanda pristatė savo kuriamą robotą ir ateities planus.

      Dėkojame laidos vedėjams Giedrei Čiužaitei ir Ignui Klėjui už meistrišką pokalbių moderavimą! Dėkojame visiems mokytojams ir mokiniams, nepabūgusiems mikrofonų, kamerų ir žurnalistų klausimų! 

      Tie, kurie nesuspėjo išgirsti ir pamatyti, laidos įrašą ras čia.

     • Sausio 13-osios minėjimas

     • Sausio 12 d.  KJG bendruomenė minėjo 33-iąsias Sausio 13-osios metines ir prisiminė tragiškų 1991-ųjų įvykius.

      Įgyvendindami akciją Pergalės šviesamokinių parlamento atsovai anksti ryte uždegė vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes kieme. Pradėdami pirmąją pamoką, mokytojai kvietė bendrai pasimelsti ir apmąstyti temą „Atmintis gyva, nes liudija“ klasėse, žvakių šviesoje. Mokytojai dalijosi su mokiniais šio Lietuvos istorijos įvykio reikšmės supratimu: „Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – mums primena, kad laisvė yra mums visiems brangiausia vertybė, nes ji leidžia svajoti, suteikia galimybę rinktis ir įgyvendinti savo troškimus. Branginkime ją ir jos gynėjų atminimą".

      Kūrybiniais darbais šį įvykį įprasmino jaunesniųjų klasių mokiniai. Per dailės pamokas 6-ų klasių mokiniai piešė piešinius tema Sausio 13-oji mokinių piešiniuose, 5-ų klasių mokiniai pristatė kūrinius pagal temą „Mūsų laisvė užaugo. Neužmirštuolė, o pradinukai piešė istoriją ir lipdė tvirtoves.

      Sausio 13 d. Kauno jėzuitų gimnazijos mokytojai, mokiniai ir tėvai dalyvavo Tarptautiniame 32-ajame pagarbos bėgime ,,Gyvybės ir mirties keliu” Vilniuje. KJG atstovai kartu su dar 7000 dalyvių įveikė 9 km ruožą nuo Antakalnio kapinių iki TV bokšto, taip pagerbdami žuvusius už Lietuvos laisvę.

     • KJG debatų čempionai garsina Lietuvą

     • KJG Debatų klubas ir toliau džiugina savo pasiekimais ir tarptautiniais laimėjimais! 

      Gruodžio 15–17 d. KJG delegacija atstovavo Lietuvai Winter Holidays Open turnyre Kroatijoje, varžydamiesi su 84 komandomis iš viso pasaulio, įskaitant tokias debatų galiūnes, kaip Kinija ir Kanada. Tarp 304 turnyro kalbėtojų, Ugnė Blužaitė (IB 1 kl.) užėmė 8 vietą savo kategorijoje ir buvo pagerbta visų turnyro dalyvių.

      Sausio 2–3 d. vyko atrankos į Lietuvos rinktinę, kuri vyks atstovauti Lietuvai į Serbiją, Pasaulinį Mokyklinių Debatų anglų kalba Čempionatą. Čia varžėsi geriausi Lietuvos debatinkai. Sveikiname Juliją Savickytę (IV AdM kl.) tapus viena iš penkių Lietuvos atstovų. Taip pat, verta paminėti, kad Jogaila Mitkus (IB 1 kl.) pateko į Lietuvos rinktinės vystymo komandą, skirtą papildomai treniruoti daugiausiai potencialo turinčius ateities Lietuvos atstovus.

      Sausio 6 d. KJG delegacija varžėsi 30-ojo Lietuvos Debatų nacionalinio čempionato pirmame etape. 4 iš 6 KJG komandų pateko į antrą Nacionalinio čempionato etapą. Julija Savickytė, Jogaila Mitkus ir Pija Chmieliauskaitė pateko į geriausiųjų turnyro kalbėtojų 10-uką, užimdami 6-ą, 8-ą ir 9-ą vietas atitinkamai.

      KJG bendruomenė sveikina šauniuosius debatininkus, jų vadovę Urtę Žukauskaitę ir linki jiems sėkmės!

  • Kontaktinė informacija

   • VŠĮ “Kauno jėzuitų gimnazija”, Rotušės a. 9, Kaunas
   • Mokinių raštinė ir Priėmimo klausimai: +370 676 53935 arba Google Meet https://meet.google.com/ibu-njtr-wmf Administracijos raštinė: +370 618 19949 arba Google Meet https://meet.google.com/szd-ggzj-egh
   • Kauno jėzuitų gimnazija Rotušės a. 9, LT-44280 Kaunas LT-44280 Kaunas Lithuania
   • Įmonės kodas 300109458 Sąskaitos Nr. LT85 4010 0425 0070 9680 AB Luminor bankas Banko kodas 40100
   • https://www.facebook.com/pages/category/High-School/Kauno-j%C4%97zuit%C5%B3-gimnazija-453422008059612/
  • Prisijungti