• Gimnazijoje pristatyta NATO veikla

     • Valstybės saugumo ir gynybos klausimai, tarptautinės taikos užtikrinimas ir geopolitinės problemos – tai temos, į kurias vyresniųjų klasių gimnazistai buvo pakviesti pasigilinti susitikimo su NATO pareigūnais metu. Mokiniai išgirdo pristatymą apie NATO ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės misiją Lietuvoje. Po pertraukėlės žaidė interaktyvų žaidimą ir taip pasitikrino savo žinias. Geriausieji buvo apdovanoti kepurėlėmis su NATO atributika ir suvenyrais. Gimnazistai turėjo daug klausimų svečiams iš Jungtinės Karalystės, Amerikos, Olandijos, Vokietijos ir Latvijos. Renginį kuravusi anglų kalbos mokytoja Rasma Stuokienė džiaugiasi, kad mokiniai gavo progą sudalyvauti „įsimintinoje pamokoje apie pilietišką visuomenę, demokratiją, sužinoti apie karjeros galimybes bei išgirsti kvietimą tapti ateities lyderiais".

      Jau ne vienerius metus Kauno jėzuitų gimnazija yra Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos (LAKMA) narė. Džiugu, jog šio bendradarbiavimo naudą patiria ne tik anglų kalbos mokytojai, bet ir mokiniai. 

     • Rugsėjis – susipažinimo ir bendrystės kūrimo laikas

     • Mokslo metus 5-okai pradėjo stovyklaudami. Stovykloje „Mes – bendruomenė" mokiniai sportavo, bendravo grupelėse, kūrė vaidinimus, keliavo į žygį su užduotimis, mokančiomis bendrauti, pasitikėti vienas kitu, dirbti komandiškai, stabletėti susikaupimui tyloje. 

      Kartu su auklėtojais ir vienuoliktokų vadovų komanda mokiniai praleido dvi nuotykių ir bendravimo kupinas dienas, o stovyklą vainikavo susitikimas su šeimomis, bendros šv. Mišios ir kūrybiški šeimų prisistatymai. 

     • Dviračių žygis – už sveiką, stiprią, aktyvią bendruomenę!

     • Fizinio ugdymo mokytojai vėl kviečia bendruomenę į dviračių orientavimosi varžybas. Kviečiame 5–12 klasių mokinius ir jų tėvelius atvykti į Lampėdžių galinę 49 maršruto autobusų stotelę. Kiekvienam turėti nuosavą dviratį. Komandą gali sudaryti 3–5 asmenys. „Ateik, pasikviesk draugų, kaimynų, klasiokų, šeimos narių! Gali būti ir vienas(a) – tikrai ne bėda, tikrai sutiksi bendraminčių! Bus labai smagu! Svarbiausia – atvažiuoti su dviračiu, dalyvauti ir mėgautis procesu!", - drąsina mokytojai Laura Bulkevičienė ir Aivaras Pranckevičius

      DVIRAČIŲ (vaikų ir tėvų) orientacinės varžybos vyks RUGSĖJO 24 d. (sekmadienį).

      - Registracijos pradžia 11:20 val.
      - Saugaus eismo taisyklių pristatymas 12:00 val.
      - Visuotinė mankšta 12:15 val.
      - Komandinės orientavimosi varžybos 12:30 val.
      - Apdovanojimai ir varžybų uždarymas 13:30 val.

      Būk saugus, ieškok, surask, nugalėk! Nėra blogo oro yra tik netinkama apranga!

      Renginį remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

     • Nuoširdžios pradinukų pastangos statyti bendruomenę

     • KJG nuosekliai vykdomoje mokinių vertybinio ugdymo programoje dalyvavo patys mažiausi nariai – 1 M klasės mokiniai. Programa „Statome bendruomenę" mažiuosius pirmokėlius pakvietė atrasti naują bendruomenę, pažinti mokytojus, susirasti draugų, kurti atvirus, pagarbius, pasitikėjimu ir bendradarbiavimu grįstus tarpusavio santykius. Mokiniai susitiko su gimnazijos darbuotojais, atliko įvairias smagias užduotis, žaidė, kartu statė bendruomenės namą, džiugiai su tėveliais šventė Eucharistiją, po kurios draugystę pratęsė vienuolyno terasoje.

      Linkime, kad jiems ir toliau būtų gera ir jauku kurti bendrystę!

     • Mokytojų vasaros įspūdžius sustiprino žinios apie įtraukiąją mokymosi aplinką

     • KJG mokytojai, dalyvaujantys Erasmus+ programos projekte „Įtraukiosios mokymosi aplinkos kūrimo mokytojų kompetencijos tobulinimas", vasaros atostogas papildė prisijungdami prie Teacher Academy organizuojamų kursų „The Collaborative Classroom: Teachers as Coaches, Classrooms as Teams”. Projekto dalyviai buvo suskirstyti į grupes po 3 skirtingų mokomųjų dalykų mokytojus. Rugpjūčio 7–12 d. mokytojos Rasa Pilinkienė, Vitalija Miškinienė ir Rita Janavičienė lankėsi Helsinkyje (Suomijoje), o rugpjūčio 21–26 d. Erika Lukšienė, Rasa Varsackytė ir Virginija Dmukauskienė viešėjo Veronoje (Italijoje), kur prisijungė prie kursuose dalyvaujančių mokytojų iš įvairių pasaulio šalių. Šie kursai suteikė pedagogams galimybę sužinoti naujų metodų, kuriuos galėtų taikyti pamokose, siekdami sukurti įtraukiąją aplinką. Tai taip pat buvo puiki proga patobulinti savo tarpkultūrines, kalbines kompetencijas, geriau pasirengtų darbui su Atnaujintomis dalykų programomis.

     • Mokslo metai prasidėjo kopiant į kalnus

     • I PreIB klasė mokslo metus pradėjo rekolekcijomis Zakopanėje, Lenkijoje. „Tai buvo laikas ne tik išmėginti jėgas lipant į kalnus, bet ir kartu susipažinti su klase", pasakojo gimnazistus į Tatrų kalnus lydėjęs KJG kapelionas kun. Eugenijus Markovas SJ

     • Jubiliejinių laidų susitikimas gimnazijoje

     • Rugsėjo 2 d. KJG vyko Jubiliejinių alumnų laidų susitikimas. Kasmet naujų mokslo metų pradžioje į gimnaziją sugrįžta mokiniai, pabaigę šią mokyklą prieš 5, 10, 15, 20, 25, 30 metų. Šiais metais šventėje dalyvavo 1993 m. laidos atstovai ir auklėtoja A. Matiukienė, 1998 m. laida su auklėtojomis A. Gelbūdiene ir A. Kukučioniene, 2003 m. laida ir auklėtojos N. Savičiūtė ir I. Liatukienė, 2008 m. laidos atstovai ir auklėtojos E. Lukšienė, R. Medelienė, 2013 m. laida, auklėtojai A. Krygeris, R. Liubinienė ir 2018 m. laida su auklėtoju M. Grigaičiu. „Apsilankymas mokykloje, susitinkant savo klasės draugus ir auklėtojus, suteikia neužmirštamą bendrystės jausmą", tvirtina šventėje dalyvavę alumnai.

      Gimnazija ir KJG Alumnų Asociacija kviečia visus pabaigusius mokinius prisijungti ir dalyvauti bendrose veiklose! Daugiau apie Alumnų acociacijos renginius sužinosite čia.

     • Sveikiname pradėjus naują mokslo kelionę!

     • Šiandien gimnazijos erdvės vėl prisipildė džiugaus šurmulio, smalsių ir draugiškų žvilgsnių, pasiryžimais ir viltimis pripildytų širdžių. Naują mokslo metų kelionę KJG bendruomenėje pradeda 884 mokiniai, iš kurių 21 pradinės klasės pirmokas, 110 penktokų. Prie bendruomenės prisijungė 10 naujų mokytojų!

      Mokinius sveikino jų auklėtojai, mokytojai, artimieji. Šventas Mišias aukoję kun. Aldonas Gudaitis SJ ir kun. Eugenijus Markovas SJ linkėjo skonėtis šia akimirka, mokėti išmintingai džiaugtis ir nepamiršti, kad esame be galo reikalingi ir svarbūs Dievui bei vieni kitiems!

      Dėkojame Egidijui Vareikiui, kuris I gimnazinių klasių mokiniams Domui Urbonavičiui ir Shlok Aleks Kumar įteikė „Širdžių giesmės" stipendiją. Ši stipendija kasmet skiriama pažangiems gimnazistams, prisiment 1996 m. tragiškai Kauno mariose žuvusius 5 KJG mokinius.

     • Seminare mokytojams – kūrybingumą skatinanti įžanga į mokslo metus

     • Kaip ir kiekvienais metais, naujus mokslo metus KJG mokytojai pradeda praktiniu seminaru. Šiais metais, siekiant paminėti jėzuitų veiklos atkūrimo Kaune 100-ąsias metines, mokytojai susibūrė į seminarą „Jėzuitų misija: istorinė patirtis". Renginio dalyvius su jėzuitų švietimo istorine perspektyva ir jėzuitų veiklos Kaune istorija supažindino doc. dr. Liudas Jovaiša. Mokytojai turėjo galimybę sužinoti dar negirėtų ir svarbių  faktų apie jėzuitų švietimo ypatumus. Kūrybingumą skatinantis vaidinimas, kurį kūrė KJG darbuotojai, visiems suteikė daugybę teigiamų emocijų, lydėsiančių juos per visus mokslo metus. 

     • Kviečiame į Mokslo metų pradžios šventę!

     • Kas sena – praėjo, štai visa tapo nauja. (2 Kor 5, 17)

      Rugsėjo 1 d. kviečiame švęsti Naujų mokslo metų pradžią!

      Kabinetai pirmajai pamokai Rugsėjo 1-oji

      Pirmasis srautas (6, 7, 8 kl.)
      8.30 val. – Šv. Mišios šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje
      9.30 val. – Pirmoji pamoka

       

      Antrasis srautas (1, 2, 3, 5, IV, IB 2 kl.)
      9.00 val. – Pirmoji pamoka
      9.45 val. – 5 klasių ir abiturientų eisena
      10.00 val. – Šv. Mišios šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje

       

      Trečiasis srautas (I, II, PreIB 1, III, IB 1 kl.)
      10.30 val.– Pirmoji pamoka
      11.30 val. – Šv. Mišios šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje

     • Tobulinti lyderystę mokytojus kviečia šv. Ignaco pavyzdys

     • Kaip ir kasmet, įgyvendinant dvasinio ir vertybinio ugdymo(si) programą „Ignaciškoji lyderystė", mokytojai buvo kviečiami sužinoti daugiau apie Jėzaus draugijos įkūrėjo asmenybę, gilintis į šv. Ignaco lyderystės principus ir mokytis juos taikyti savo profesinėje veikloje. Rugpjūtį Guronių rekolekcijų namuose vyko pirmasis šios programos seminaras, kurio tema – „Mokytojas lyderis šiandieninėje jėzuitų mokykloje“. 

      Šiemet lyderystės kelionę, drauge su kolegomis iš Vilniaus ir Šiaulių, keliauja KJG lietuvių kalbos mokytoja Alma Ratautienė, pradinių klasių mokytoja Dovilė Tamošiūnienė, fizinio ugdymo ir geografijos mokytojas Artūras Ševeliovas ir fizikos mokytojas Vytautas Baršauskas

     • Laimėjimas Tarptautinėje geografijos olimpiadoje

     • Rugpjūčio 8–14 d. Bandung mieste, Indonezijoje vyko 19-oji pasaulinė geografijos olimpiada IGeo2023, kurioje Rokas Bagdonas (IB 1) pelnė bronzos medalį! Olimpiadoje dalyvavę Lietuvos atstovai apdovanoti sidabro ir dviem bronzos medaliais. Komandai vadovavo Rytas Šalna, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas. Puikiomis naujienomis iš Indonezijos džiaugiasi geografijos mokytoja Loreta Latvienė ir visa KJG bendruomenė. Sveikiname Roką!

     • Turininga Debatų klubo vasara

     • Ši vasara KJG debatų bendruomenei buvo itin turininga ir kupina įspūdingų rezultatų įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Birželį vykusioje kasmetinėje Lietuvos mokyklų debatų akademijoje KJG debatininkai sudarė didžiausią delegaciją iš visų mokyklų. Net dvidešimt trys mūsų mokyklos mokiniai čia mokėsi debatavimo meno, komandinio darbo ir dalyvavo debatų varžybose. Norime pasidžiaugti Julija Savickyte bei Migle Valutkevičiūte, pasidalinusiomis aštuntą vietą geriausių akademijos pranešėjų sąraše. Taip pat sveikiname Jogailą Mitkų ir Piją Chmieliauskaitę užėmusius penktą ir ketvirtą vietas! Be to, negalime atsidžiaugti KJG pergale akademijos finale – KTUG komandą nugalėję stovyklos debatų varžybas laimėjo Miglės Valutkevičiūtės, Pijos Chmieliauskaitės bei Julijos Savickytės komanda.

      Be galo džiaugiamės, kad net du KJG debatų bendruomenės nariai – Ignas Karvelis ir Augustė Jurjonaitė – šiais metais buvo atrinkti į nacionalinę Lietuvos debatų rinktinę, reprezentavusią mūsų šalį Vietname vykusiame Pasaulio mokyklų debatų čempionate. Čia Ignas Karvelis tapo 9-u geriausiu pranešėju tarp iš ne anglakalbių šalių kilusių dalyvių. 

      Labai didžiuojamės visais trimis šiais metais KJG mokyklą ir debatų klubą paliekančiais ir į savo svajonių universitetus išvykstančiais dvyliktokais. KJG debatų klubas linki sėkmės klubo treneriams – Dovilei Jakutytei Pensilvanijos universitete, Augustei Jurjonaitei Amsterdamo universitete, o Ignui Karveliui – Brauno Universitete. KJG bendruomenė, drauge su Debatų klubo trenere Urte linki, kad patirtys ir įgūdžiai, įgyti debatuose, lydėtų mūsų alumnus užsienyje ir padėtų studijuojant, diskutuojant ir ginant savo nuomonę! Visada nuoširdžiai lauksime jų sugrįžtant!

     • Aukščiausius balus surinkę mokiniai pasveikinti Vyriausybėje

     • Rugpjūčio 8 d. KJG abiturientai, išlaikę egzaminus aukščiausiais įvertinimais, Aurėja Frolovaitė, Dovilė Jakutytė, Dominykas Kropis, Ignas Karvelis, Karolis Liutkus, Rugilė Urniežiūtė ir Tomas Andzelis buvo pakviesti į LR Vyriausybę, kur juos iškilmingai pasveikino Premjerė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. 

      Visa KJG bendruomenė džiaugiasi mokinių pasiekimais moksle, dėkoja mokytojams už puikiai perteiktas žinias ir artimiesiems už palaikymą! 

      Daugiau apie šį renginį skaitykite čia.

     • Kurti meilės kupiną pasaulį išlydėta XXVI laida

     • Liepos 14 d. vykusi XXVI laidos KJG abiturientų Išleistuvių šventė buvo džiugi ir iškilmiga. Puikiai išlaikyti nacionaliniai ir tarptautiniai egzaminai bei gausus šimtukų derlius šios šventės dalyviams dovanojo šypsenas ir pakilią nuotaiką. Išlydint gimnazistus į  gyvenimą, šv. Mišių metu, drauge su direktoriumi kun. A.Gudaičiu SJ, auklėtojai, mokytojai ir gausiai susirinkęs tėvelių ir artimųjų būrys prašė jiems Dievo palaimos. Su eilėmis, dainomis ir jautriais žodžiais linkėjimą visų auklėtojų vardu abiturientams pasakė mokytoja M. Baltuškaitė. Sėkmės ir atkaklumo žengiant į suaugusiųjų gyvenimą tėvelių vardu linkėjo KJG alumnė Asta Kamandulienė. Gimnazijos administracija dėkojo prie bendruomenės kūrimo aktyviai prisidėjusiems tėveliams. Džiugu, kad bendrų pastangų dėka šie jaunuoliai iškeliauja kurti meilės kupino pasaulio ir jungti žemę su dangum! Ad Majora Natus Sum!

     • Kompetencijų tobulinimo kursai Nicoje

     • Įgyvendinant projekto „Įtraukiosios mokymosi aplinkos kūrimo mokytojų kompetencijų tobulinimas" tikslus, KJG mokytojai Rasa Butkevičienė, Virgilijus Saulius ir Mindaugas Grigaitis liepos 10–15 d. dalyvavo 6 dienų mokymuose Nicoje (Prancūzijoje) „The Collaborative Classroom: Teachers as Coaches, Classrooms as Teams”. Mokymų metu mokytojai gilinosi, kaip kurti įtraukiąją mokymo aplinką. 

      Nicoje projekto dalyviai gilinosi į komandos formavimo ir komandinio mokymosi metodus, kurie prisidės prie pusiausvyros puoselėjimo perteikiant žinais ir konsultuojant mokinius, ugdant mokinių kritinį mąstymą, problemų sprendimą ir kūrybiškumą. Ne mažiau svarbi šio mobilumo dalis – tarpkultūrinė patirtis bendraujant su kolegomis iš kitų Europos šalių ir jiems pristatant Lietuvą. Mokymuose dalyvavęs lietuvių kalbsos ir literatūros mokytojas Mindaugas Grigaitis dalijosi savo įspūdžiais apie šį projektą: „Erasmus+“ suteikia galimybę pasakoti savo pasakojimus. Iš susitikimų su kitų šalių mokytojais akivaizdu, kad Vakarų visuomenės gyvena kitame kontekste". 

      Mokytojams seminarus rengia projekto partnerė Europass Teacher Academy, projektas finansuojamas Erasmus+ programos lėšomis. 

  • Kontaktinė informacija

   • VŠĮ “Kauno jėzuitų gimnazija”, Rotušės a. 9, Kaunas
   • Mokinių raštinė ir Priėmimo klausimai: +370 676 53935 arba Google Meet https://meet.google.com/ibu-njtr-wmf
    Administracijos raštinė: +370 618 19949 arba Google Meet https://meet.google.com/szd-ggzj-egh
   • Kauno jėzuitų gimnazija
    Rotušės a. 9, LT-44280 Kaunas
    LT-44280 Kaunas
    Lithuania
   • Įmonės kodas 300109458
    Sąskaitos Nr. LT85 4010 0425 0070 9680 AB Luminor bankas
    Banko kodas 40100
   • https://www.facebook.com/pages/category/High-School/Kauno-j%C4%97zuit%C5%B3-gimnazija-453422008059612/
  • Prisijungti