• Sveikiname nugalėtojus!

     • Sveikiname 60-osios Lietuvos mokinių Chemijos olimpiados (Kauno mieste)  nugalėtojus:
      1. Piją Chmieliauskaitę IIm kl., 2 vieta
      2. Agnę Stravinskaitę IVb kl., padėka
      3. Dominyką Kruopį IIIm kl., padėka
      4. Kamilę Griciūtę IDSD kl., padėka
      5. Roką Bagdoną IDSD kl., padėka
      6. Aleksandrą Šileiką IDSD kl., padėka
      7. Rytį Didžiūnaitį IPre-IB kl., padėka.
      Mokinius paruošė chemijos mokytojos Gytė Drukteinienė ir Rita Janavičienė

      Džiaugiamės, kad net 3 mokiniai (Pija Cmieliauskaitė, Kamilė Griciūtė ir Dominykas Kruopis) yra pakviesti atstovauti mūsų gimnazijai respublikinėje Chemijos olimpiadoje.

      Linkime jiems sėkmės!!!

     • XXV laidos jau skaičiuoja paskutiniąsias 100 dienų

     • Vasario 3 d. šventinį rytą pradėję susikaupimu ir giesmėmis dienų ir laiko valdovui, Viešpačiui, abiturientai girdėjo drąsinančius kapeliono Eugenijaus ir auklėtojos Vitalijos žodžius. O savo kūrybiškumą ir unikalumą dvyliktokai drąsiai atskleidė šaunioje programoje "(Ne)išradinėk dviračio". Vakaro linksmybes papildė direktoriaus, auklėtojų, mokytojų, tėvelių ir alumnų linkėjimai bei įteikta "Šuolio" stipendija. 
      Visiems abiturientams linkime tiesaus ir šviesaus kelio riedant per gyvenimą savaisiais dviračiais!

      Dalijamės šios šventės įrašu.

     • Anglų kalbos mokytoja pakviesta tobulinti įgūdžius JAV

     • Mokytoja Giedrė Akramienė, gimnazistus mokanti anglų kalbos ir globojanti KJG debatų klubą, laimėjo JAV Valstybės departamento finansuojamos programos Fulbright stipendiją. Anglų kalbos mokytoja dalyvaus Medijų raštingumo kurse, kuris truks 3 mėnesius, taip pat vieną dieną per savaitę ves pamokas JAV mokyklose. Ši mokytojų mainų programa suteikia neįkainojamą patirtį, galimybę pedagogams gilinti savo įgūdžius naudojant šiuolaikines medijas, stiprinti profesines, tarpkultūrines kompetencijas. 
      Kasmet vyksta didelis konkursas norintiems laimėti Fulbright  stipendiją. 2022 m. stipendininkais tapo 3 mokytojai iš Lietuvos. Mokytoja Giedrė jau sėkmingai pasiekė Kento universitetą (Kent State University), kuriame vyks I-oji pavasarinė sesija. Šiuo metu mokytoja G.Akramienė viena atstovauja mūsų šaliai, kiti laimėtojai iš Lietuvos į JAV atvyks rudenį. Tobulėti ir semtis patirties Amerikoje drauge su mokytoja Giedre taip pat yra pakviesti kolegos iš 20 kitų Europos šalių. 
      Džiaugsmingai sveikindami anglų kalbos mokytoją su šia galimybe linkime jai turiningo ir sėkmingo vizito JAV! 

     • Medijų laboratorijoje buvo tyrinėjama dezinformacija

     • „ETwinning“ nacionalinio konkurso laimėtojai (su projektu "Future science") PreIB 1 ir PreIB 2 klasių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Vitalija Miškiniene, sausio 27 d. dalyvavo Medijų laboratorijoje ir gvildeno šiuos klausimus: kaip atpažinti dezinformacijos apraiškas internete; kap dekonstruoti medijose esantį turinį; kas yra mokinių elektroninis pėdsakas. Medijų laboratorija – tai iki 6 akademinių valandų virtuali pažintinė kelionė po medijas ir jų poveikį. Medijų laboratoriją sėkmingai įgyvendino Žiniasklaidos monitoringo ir žurnalistikos inovacijų programa „Media4Change“.  

     • Kviečiame pradinių klasių mokytoją prisijungti prie KJG!

     • Kviečiame į KJG bendruomenę prisijungti pradinukų mokytoją! Darbo skelbimas

      Tikimės, kad jūs:

      - turite aukštąjį išsilavinimą ir pradinio ugdymo mokytojo kvalifikaciją;

      - turite darbo su pradinukais patirties;

      - esate atviras (-a) jėzuitų pedagogika grįstam ugdymui;

      - gebate bendrauti ir bendradarbiauti su mokiniais, jų tėvais bei kolegomis; 

      - esate kūrybiškas (-a), iniciatyvus (-i),

      - siekiate mokytis visą gyvenimą, 

      - mokate anglų kalbą, 

      - turite įgūdžių dirbti kompiuteriu, 

      - gebate ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu, 

      - gebate reflektuoti ir vertinti savo patirtį.

      Lauksime jūsų! Daugiau informacijos. 

     • Laisvės gynėjų dienos minėjimas

     • Prisimindami ir pagerbdami žuvusiuosius bei nukentėjusius per 1991 m. sausio įvykius, besidomėdami laisvę mylinčių piliečių, patyrusių sovietinio režimo represijas, atsiminimais, puoselėdami istorinę atmintį bei patriotiškumą, sausio 13-ąją KJG bendruomenė minėjo drauge.

      Laisvės gynėjų dieną pradėję tylia malda ir susikaupimu, saugodami žvakelių šviesą nuo vėjo, galiausiai ištvermingai ir ryškiai žemėlapyje išpiešėme šią svarbią datą. 
      Sugebėkime išaugoti šviesą savo širdyse ir tegul tie skaudūs išbandymai, kuriuos patyrė mūsų Tėvynė ir Tauta, niekada nepasikartoja!

     • Bendruomeniškumą stiprinanti „Cura personalis“ diena

     • Turiningos, emociškai įtraukiančios, paliečiančios širdį ir stiprinančios klasės bendruomenę edukacijos pirmąjį mokslo metų pusmetį buvo suorganizuotos kiekvienai KJG klasei. Visų mūsų kasdienybę ir įpročius pakeitęs karantinas ir izoliacija namuose, praėjusiais mokslo metais, sukėlė nemažai iššūkių ne tik asmeninėse, bet ir mokyklų bendruomeniškumo, socializacijos srityse. Tad rugsėjo mėnesį, sugrįžus mokytis kontaktiniu būdu, KJG mokinius pakvietė į įvairias veiklas, kuriose, dalyvaudami kartu su savo klase, jie turėjo galimybes atkurti tarpusavio santykius, susiburti ir stiprėti kaip klasės bendruomenė, mokytis rūpintis savo emocine sveikata, stiprinti psichologinį atsparumą, mokytis streso įveikos įgūdžių, pažinti save ir klasės draugus. 

      Viena iš šių veiklų, gimnazijoje tradiciškai organizuojama „Cura personalis“ (lot. rūpestis artimu) diena. Šiais mokslo metais kiekviena klasė turėjo atskirai šiam tikslui paskirtą dieną, o temą ir užsiėmimus mokiniais išsirinko kartu su klasės vadovais. Nuo spalio 25 d. iki gruodžio 14 d. 1-os pradinės, 5-IV klasių mokiniai dalyvavo įvairiuose praktiniuose - patyriminiuose užsiėmimuose.

      „Cura personalis“ dienos metu 1 klasės mokiniai dalyvavo gerų emocijų dirbtuvėse, kuriose pradinukai ne tik dainavo, juokėsi, bet ir mokėsi pažinti jausmus. Kartu džiugiai ir prasmingai praleisti laiką, pažaisti, atsipalaiduoti, pasidalinti įvairiais pasakojimais ir patirtais nuotykiais vieni su kitais galėjo 5-6 klasių mokiniai, kurie dalyvavo savo pasirinktuose psichologinio atsparumo stiprinimo, mindfulness, emocinio raštingumo, nesmurtinio bendravimo užsiėmimuose. „Buvo labai įdomu, dabar jaučiuosi drąsiau, nes suprantu, kad daug žmonių patiria tas pačias baimes kaip ir aš“, savo įspūdžiais dalijosi šeštos klasės mokinys. 7-8 klasių mokiniai pasirinko Ekoterapijos ir dramos terapijos užsiėmimus, kurie, mokinių nuomone, buvo tarsi „susiliejimas su gamta kartu su visa klase". Šių užsiėmimų naudą apibūdinę mokiniai teigė, kad tai „puiki patirtis ir terapija“ bei „poilsis ir sustojimas nuo visų kitų veiklų ir mokslų“, kuris „vaikus skatina suprasti, ne jų silpnybes, o stiprybes“.  „Šios programos yra reikalingos ne tiek dėl emocijų, kiek dėl lavinamųjų veiklų, po kurių visa klasė jaučiasi apgaubta laimės hormonu“, pasakojo klasės vadovė, su auklėtiniais dalyvavusi edukacijoje apie psichologinį atsparumą. 
      Gimnazinių klasių mokiniai ieškojo atsakymų į jiems rūpimus psichologinius klausimus. I-II klasių mokiniai dalyvavo psichologinio atsparumo stiprinimo, relaksacijos, streso, nusiraminimo technikų mokymuose, savęs pažinimo programose, kuriose buvo sukurta tokia atmosfera, kad visi galėjo jaustis saugiai kalbėdami apie save. „Jaukiai jaučiausi netgi tuomet, kai reikėjo dalintis savo jausmais“, dalijosi gimnazistė. Klasės, kaip grupės, palydėjimo užsiėmimuose, tarpusavio santykių akademijos, psichinės sveikatos stiprinimo srityse savo žinias praplėtė III-IV klasių mokiniai. Smagiuose užsiėmimuose, kurie vyresniųjų klasių mokiniams pasirodė netikėti, dar labiau išryškėjo „mokyklos bendruomeniškumas.“
      Vertindami „Cura personalis“ dienos metu patirtas veiklas mokiniai išreiškė susižavėjimą užsiėmimus vedusiais lektoriais: „man patiko psichologės metodai, ir paaiškinimai, kaip psichologiniuose žaidimuose atsiskleidžia charakterio savybės ir žmonių santykiai“;  „psichologai puikiai atliko savo darbą, jaučiausi išklausyta, užduotys padėjo pripažinti dalykus apie save, kuriuos jau laikas buvo pripažinti“. 
      Šią dieną užsiėmimus mokiniams vedė įvairūs lektoriai, pagal “Geros savijautos programą”. Galimybę dalyvauti visiems Lietuvos mokiniams šioje programoje, atsižvelgiant į pandeminę situaciją, sudarė ir finansavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
      Apžvelgus mokinių atsiliepimus, paaiškėjo, kad didžioji dalis jų yra labai patenkinti šiomis veiklomis ir užsiėmimais, kuriuose dalyvavo kartu su klase, ir tikrai rekomenduotų jas kitiems mokiniams.
      Džiaugiamės galimybe kviesti mokinius į tokius tiek psichoemocinei, tiek fizinei sveikatai svarbius užsiėmimus ir dėkojame šių užsiėmimų lektoriams, iš kurių užsiėmimų mokiniai išsinešė naują žvilgsnį į save ir klasės draugus, geriau pažino savo emocijas, atlikdami įvairias užduotis patyrė klasę kaip bendruomenę, kurioje gera mokytis ir būti.

    • GIMNAZIJOS DARBO LAIKAS PER ŽIEMOS (KALĖDŲ) ATOSTOGAS
     • GIMNAZIJOS DARBO LAIKAS PER ŽIEMOS (KALĖDŲ) ATOSTOGAS

     • Gruodžio 27–30 d., sausio 3–7 d. interesantai, tėvai ir mokiniai aptarnaujami  9.00–14.00 val.

      Mokinių raštinės tel. 867653935, el. p. gimnazija@kjg.lt

      Administracijos raštinės tel. 861819949, el. p. kjg@kjg.lt

      Biblioteka dirbs 10.00–12.00 val., el. p. biblioteka@kjg.lt

      Mokiniai gruodžio 27–29 d., sausio 3–7 d. į gimnaziją galės patekti su mokinio pažymėjimu 

     • Robotikos komanda vėl džiaugiasi pergale

     • Gruodžio 17 dieną hibridinio dalyvavimo metu KJG robotikos komanda „LITBOT“ dalyvavo regioninėse robotikos varžybose ir puikiai pasirodė keturiose rungtyse: projekto, vertybių, roboto dizaino bei užduočių stalo rungtyse. KJG komanda, varžydamasi su 54 komandomis, pateko tarp septynių stipriausių į nacionalines varžybas, kurios bus organizuojamos kitų metų kovo mėnesį. Komanadai, kuri nacionalinėse varžybose užims pirmąją vietą, teks garbingai atstovauti Lietuvai 2022 m. balandžio mėnesį varžybose JAV, Houstono mieste.

      „LITBOT“ komandos nariai – Jonas Zaleckas 8a, Dovydas Urmelis 8a, Pijus Balutis 8a, Mantas Arnašius IM, Joris Leonavičius IM, Jokūbas Vasiliauskas PreIB, Mykolas Platūkis PreIB, Aurėja Urniežaitė PreIB. Džiugu sveikinti robotikos komandą ir jų mokytoją A.Juškauską, kurie sugebėjo pasiruošti varžyboms net ir tokiomis nepalankiomis aplinkybėmis. Linkime jiems sėkmės, o visus kviečiame pasidžiaugti geriausiu roboto užduočių atlikimu.

     • Puikus pasirodymas tarptautiniame verslo simuliacijos konkurse

     • 2021 m. gruodžio mėn. vyko tarptautinis verslo simuliacijos konkursas „BOSS – Business Olympics for Secondary Schools competition“. Jame dalyvavo 95 komandos iš 46 šalių. KJG IB1 komanda „Magnatour“ užėmė garbingą 6-ą vietą. Sveikiname komandos narius: Naglį Lyniką, Joną Sirvydį ir Igną Karvelį (mokinius paruošė mokytoja L. Danilavičienė)

     • Tautosakos konkursą laimėjo KJG mokinių animuota pasaka

     • Mokiniai Tadas Burokas ir Adomas Jakinevičius (6a klasė) dalyvavo Respublikiniame tautosakos ekranizacijos konkurse „Animuojų lietuvišką pasaką-2021" ir su animaciniu filmu „Eglė Žalčių Karalienė“ laimėjo pirmąją vietą. Konkursą organizavusi Kauno tautinės kultūros centro komanda iškilmingai paskelbė respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso rezultatus ir padėkojo dalyviams, jų pedagogams, stropiai dirbusiems ir pristačiusiems gražiausias animacijas konkursui. 

      Kviečiame pasigrožėti 1-ąją vietą jaunesniųjų grupėje (5-8 kl.) laimėjusiu Kauno jėzuitų gimnazijos mokinių kūrybiniu darbu „Eglė Žalčių Karalienė“, kurį globojo mokytojos Ieva Šidlauskienė ir Agnė.

     • Gimnazistai kviečia dalyvauti akcijoje „Baltos Kalėdos“

     • Gimnazistų inicijuota gerumo akcija „Baltos Kalėdos“, kaip ir kasmet, kviečia visus sukurti stebuklą! Šiais metais renkamos aukos, kurios taps dovana vaikams su kiškio lūpa. Už surinktas aukas vaikų su kiškio lūpa gydymui, vaikams būtų suteikiama visapusiška medicininė pagalba, įtraukianti operaciją, tinkamą mitybą bei logopedų ir odontologų pagalbą.  Kiškio lūpa yra įgimtas lūpos nesuaugimas, kuris apsunkina įprastus žmogaus veiksmus - kalbėjimą ir valgymą - bei, išskirtiniais atvejais, gali baigtis net ir mirtimi. Neretai vaikai, turintys šį apsigimimą, besivystančiose šalyse patiria patyčias, yra išstumiami iš bendruomenių bei izoliuojami. Nors gyvenimą keičianti operacija kainuoja 240$, ši suma nėra prieinama visiems.

      Nelikdami abejingi ir prisidėdami prie Baltų Kalėdų akcijos Jūs galite suteikti kiškio lūpą turinčiam vaikui vos 45 minutes trunkančią operaciją, kuri padovanos amžiną šypseną ir pilnavertį gyvenimo būdą! 

      Paaukoti šiai akcijai galite tik tiesiogiai, sekant nuorodą: https://bit.ly/3FSz0ux

       

     • Lietuvos Respublikos Vyriausybėje pagerbti KJG mokiniai ir mokytojai

     • Gruodžio 3 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vyko 2021 metais sėkmingai pasirodžiusių tarptautinėse dalykinėse olimpiadose ir konkursuose mokinių ir juos rengusių mokytojų pagerbimo šventė. Džiugu, jog gausus būrys atstovavo Kauno jėzuitų gimnaziją! Į šventę buvo pakviesti ir apdovanoti mokiniai Milda Knabikaitė, Karolis Liutkus, Dominykas Navickas, Domantas Stanys, Augustas Skietrys, Ugnė Tulaitė, kartu su mokytojomis Giedre Akramiene, Rasa Butkevičiene, Laima Danilavičiene, Lina Milkintiene ir Sigita Šilingaite.

     • Tarptautinio projekto dalyviai pasirašė deklaraciją saugumui užtikrinti

     • Lapkričio 27 - gruodžio 1 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje vyko Erasmus projekto MUN (Model United Nations) mokymosi vizitas, kuriame dalyvavo projekto partneriai iš Turkijos, Ispanijos, Italijos ir Portugalijos. Nors veiklą apribojo COVID-19 pandemijos suvaržymai, mokiniai sėkmingai dalyvavo Jungtinių Tautų darbo simuliacijoje tarptautinio saugumo ir nusiginklavimo tema. Atstovaudami skirtingoms šalims, mokiniai diskutavo branduolinių ginklų, karinių konfliktų, atominės energijos klausimais, sesijų metu buvo rašoma ir vėliau priimta rezoliucija. 

      Į veiklą įsitraukė ir mūsų gimnazijos mokiniai, iš kurių Eva Kriaučiūnaitė, atstovavusi Prancūzijai, ir Miglė Valutkevičiūtė, atstovavusi Estijai, buvo apdovanotos aktyviausių delegatų diplomais. Sesijas kuruoti ir sklandumą užtikrinti padėjo gimnazistai Ignas Karvelis ir Aurėja Frolovaitė. 

      Svečiams iš užsienio lietuviai vedė ekskursijas po Kauną ir Vilnių, projekto dalyviai aplankė Kauno rotušę, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Velnių muziejus, Valdovų rūmus. Kavos pertraukėlių ir laisvalaikio metu jaunuoliai turėjo galimybę pabendrauti, pasidalinti savo idėjomis, kartu dainavo ir šoko, džiaugėsi (kai kurių dalyvių pirmą kartą gyvenime pamatytu) sniegu ir įžiebta Kauno Kalėdų eglute. Projeko vizitą vainikavo visų dalyvių bendrai sukurta ir atlikta daina. 

      Projektą globojusi mokytoja Loreta Čižinauskienė ir visa KJG komanda dėkoja visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems ir tikisi greitai susitikti savo draugus kituose projekto susitikimuose Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje!