• Sveikiname matematikos olimpiados nugalėtojus

     • Gruodžio 9 d. Kauno technologijos universitete įvyko 9-oji NMA matematikos olimpiada 5-8 klasių mokiniams. Sveikiname Gabijų Beržinį (6 c kl.), iškovojusį I vietą ir Medą Keserauskaitę (8 b kl.), užėmusią III vietą savo grupėje! Šioje olimpiadoje dalyvavo beveik 500 mokinių iš visos Lietuvos, o kiekvienoje klasės grupėje tarpusavyje varžėsi daugiau kaip pusantro šimto jaunųjų matematikų. KJG atstovais džiaugiasi ir didžiuojasi matematikos mokytojai ir visa bendruomenė!

     • Bendruomenės dieną švenčianti KJG

     • Šventų Kalėdų laukdama KJG bendruomenė mokosi būti dovana vienas kitam! Kaip ir kasmet, besibaigiant kalendoriniams metams, mokykla švenčia „Bendruomenės dieną", kurios proga visi dalijasi savo nuoširdumu, kilnumu ir džiugesiu! Gruodžio 21 d. šią šventę paminėjo pradinių klasių mokiniai, jų mokytojos ir tėveliai. Šventė buvo papuošta bendra malda, angeliškomis giesmėmis ir viltingais linkėjimais. Gruodžio 22 d. „Bendruomenės dieną" šventę 5–IV klasių mokiniai ir mokytojai sulaukė apsilankančio gausaus alumnų būrio. KJG Alumnų  asociacijos iniciatyva „Sugrįžtame dalytis" kiekvieną klasę aplankė buvę KJG mokiniai. Jie dalijosi savo gyvenimo istorijomis, patirtimi ir patarimais su jaunąja karta. Šventės metu buvo apdovanoti šiais metais išrinkti kilniausieji mokyklos bendruomenės nariai. 

      Dėkojame visiems, kurie kūrė šventės jaukumą savo rūpesčiu, šypsenomis, giesmėmis, buvimu šalia. Dėkojame KJG Alumnų Asociacijai ir kiekvienam dalyvavusiam alumnui už bendradarbiavimą! Telydi šios bendrystės jausmas visus ateinančius metus!

      Kviečiame pasidžiaugti akimirkomis iš šventinio koncerto:

     • Sėkminga kelionė geografijos konkurse „Aplink pasaulį"

     • Sveikiname KJG mokinius, šauniai pasirodžiusius Kauno m. 7–8 kl. geografijos konkurse „Aplink pasaulį": Emilija Urniežaitė ir Ieva Vaičiūnaitė (7 c kl.) – II vieta; Vakaris Vilimas (8 a kl. ) ir Emilija Veličkaitė (8 c kl.) – III vieta.

      Mokinių pasiekimais džiaugiasi Geografijos mokytojai Arūnas Krygeris ir Loreta Latvienė drauge su visa bendruomene!

     • Penktokai susipažino su mokesčiais

     • Belaukdami dangiško Šv. Kalėdų džiaugsmo, mokomės ne tik pažinti vienas kitą, bet susipažįstame ir su taisyklėmis bei susitarimais, kurių svarbu laikytis ir kurie gyvenimą daro saugesnį", - įsitikinusi mokytoja Eglė Venslovaitė Šiliūnienė, kuri auklėja 5  c klasę. Prieš pat šventes šios klasės mokiniai susitiko su VMI atstove Laura Mickūne. Vaikai sužinojo, kas ir kokie yra mokesčiai, kokia jų atsiradimo istorija ir kodėl būtina juos mokėti, jei norime gyventi saugiai ir laimingai. 

     • Vizitas Molekulinės kardiologijos laboratorijoje

     • Gruodžio 8 d. Kauno jėzuitų gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai, besidomintys medicina, farmacija ir biologija, lankėsi Kardiologijos instituto Molekulinės kardiologijos laboratorijoje. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) organizuotame renginyje gimnazistai buvo supažindinti su instituto laboratorijomis bei jose atliekamais darbais, klausėsi Farmacijos fakulteto Vaistų chemijos katedros docento Vacio  Tatarūno paskaitos apie farmakogenomiką. Daugiau apie šį vizitą skaitykite čia.

     • „Verstuvių" konkurso nugalėtojai

     • Respublikiniame KTU vertimo konkurso moksleiviams „Verstuvės“ 2023 m. rudens etape iš 550  dalyvių Jogaila Mitkus (IB 1 kl.) užėmė I vietą, Lukas Choromanskis  (II Pre-IB kl.) – 4 vietą.

      Pasveikinti nugalėtojus ir pasidžiaugti mokinių pasiekimais gimnazijoje apsilankė konkurso organizatorių ir vertintojų komandos narės Indrė Baltrušaitienė ir Greta Danilavičienė. KJG bendruomenė drauge su anglų mokytojomis taip pat sveikina jaunuosius vertėjus!

     • Sveikiname pradedančiuosius verslininkus

     • Gruodžio 8 d. Lietuvos LITEXPO rūmuose, Vilniuje  įvyko mokomųjų mokinių bendrovių paroda – „Kalėdinė eXpo 2023: išpakuok antreprenerystės dovaną“. Mokykloje pradedamus vystyti mokomuosius verslus, jau kuriamus produktus bei paslaugas pristatė130 mokinių bendrovių iš visos Lietuvos. Sveikiname mokinių bendrovės  NEX narius – Gustą Švagždį, Paulių Pupką (III AdM kl.) ir Amandą Paliulį (III M kl.) – laimėjusius „Perspektyviausių Vienaragių" nominaciją. Sveikiname MMB „Šokolado Magija" narius – Kamilę Piktužytę, Ievą Dovidaitytę (III M kl.), Justą Žiūraitį (III AdM kl.), Aistį Horbačiauską  ir Guostę Čeplaitę (III DSD kl.) – sėkmingai realizavusius  verslo idėją – šokoladinio gėrimo sukūrimą – ir dalyvavusius LITEXPO ir Kauno Žalgirio arenoje vykusiose kalėdinėse mugėse. Drauge su mokytoja Laima Danilavičiene linkime pradedantiesiems verslininkams sėkmės ateitye!

     • Kūrybiškumą ir vokiečių kalbos žinias stiprinančios teatro dirbtuvės

     • Sveikiname Medeiną Kuprytę (II Pre-IB kl.), kuri buvo pakviesta į Goethe Instituto Teatro dirbtuves moksleiviams „Vaidiname vokiškai: kalbos ir kūrybiškumo jungtis“ ir turėjo galimybę atskleisti savo talentus! Teatro dirbtuvės Klaipėdoje buvo puiki proga patobulinti vokiečių kalbos įgūdžius, susipažinti su teatrinėmis formomis, kurias pristatė žinoma teatro pedagogė ir aktorė Katja Tannert iš Berlyno. Dalyviai džiaugėsi galėję susirasti naujų draugų ir pažinti Klaipėdą. Drauge su mokytoja Lina Milkintiene džiaugiamės mokinių kūrybiškumu ir siekiu tobulėti! 

      Daugiau apie šį renginį.

     • Policijos vizitas KJG sulaukė daug susidomėjimo

     • Gruodžio 6–7 d. KJG lankėsi gimnaziją kuruojanti policijos pareigūnė Rūta Bačanskaitė su savo kolegėmis. Policininkės kvietė 5–IV klasių mokinius pasikalbėti rūpimomis temomis. Smalsiai stebėdami pareigūnių pristatytas darbo priemones ir metodus, mokiniai daugiau sužinojo apie saugumą gyvenime ir internete, teisinę atsakomybę, smurtą artimoje aplinkoje, psichoaktyvių medžiagų prevenciją, prekybą žmonėmis. 

     • Gimnazistų žinios apie finansus įvertintos puikiai

     • Gruodžio 1 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete įvyko moksleivių finansų olimpiada, kurioje dėl 1-3 vietų varžėsi šimtas vyresniųjų klasių mokinių iš visos Lietuvos. Sveikiname šios olimpiados prizininkus – Jurgį Kasperavičių (II Pre-IB kl.), užėmusį 2-ą vietą ir Roką Bagdoną (IB 1 kl.), pelniusį 3-ios vietos apdovanojimą Lietuvoje!

      Foto Alekso Jauniaus

      Žinias apie finansus mokiniams perteikianti ekonomikos mokytoja Laima Danilavičienė įsitikinusi, kad mokiniams svarbu „suteikti galimybę suprasti ir įsisavinti pagrindinius finansinius principus, skatinant sveikus pinigų valdymo įpročius ir svarbius įgūdžius ateities gyvenime".

      Daugiu informacijos apie šią olimpiadą, kuri leidžia praktiškai pritaikyti finansines žinias, kurti sprendimus realiose situacijose ir ugdyti kritinį mąstymą bei gebėjimus efektyviai spręsti finansinius iššūkius, rasite čia. 

     • Džiuginantys debatininkų pasiekimai

     • Lapkričio 11 d. gimnazijoje vyko Lietuvos pradedančiųjų debatininkų čempionatas. Gimnazijos debatų klubas varžėsi su 47 komandomis iš visos Lietuvos. Didžiuojamės Lukrecijos Žemaitytės, Gabrielės Petronytės ir Agnės Miknevičiūtės (IB 1 kl.) komanda, kuri laimėjo turnyro didįjį finalą ir tapo geriausia turnyro komanda.

      Džiaugiamės, kad Jurgio Kasperavičiaus (II Pre-IB kl.), Mildos Sofijos Leonavičiūtės, Austėjos Rakutytės (II M kl.) komanda tapo 7 geriausia turnyro komanda, o Huberto Gyvio, Oskaro Datenio (I DSD kl.) ir Medeinės Karpavičės (I M kl.) komanda buvo 6 geriausia turnyro komanda.

      Nuoširdžiai sveikiname ir tris KJG debatininkes, kurios pateko tarp Top-10 apdovanotų geriausių individualių turnyro kalbėtojų: Urtę Valančiūtę (IB 1 kl.), laimėjusią 2-ą vietą; Gerdą Laurinavičiūtę (II Pre-IB kl.) užėmusią 7-ą vietą ir Medeinę Kapavičę (I M kl.) patekusią į 8 vietą.

     • Daina apie laisvę mąstyti skambės pasauliniame festivalyje

     • Gruodžio 1 d. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje įvyko Vokiečių kalbos mokytojų asociacijos organizuojamas Lietuvos moksleivių vokiškos dainos festivalis. Vaizdo klipo kategorijoje sėkmė šypsojosi TB 1 klasės mokinei Atėnei Goštautaitei. Jos klipas, sukurtas pagal dainą „Die Gedanken sind frei“, buvo atrinktas dalyvauti pasauliniame mokinių vokiškos dainos vaizdo klipų festivalyje, kuris nuotoliniu būdu vyks gegužės mėnesį. Mokytoja Lina Milkintienė drauge su visa KJG bendruomene sveikina laureatę!

     • Sveikiname geografijos konkurso laimėtojus!

     • Sveikiname I M kl. mokinius Medeinę Karpavičę, Igną Pranckevičių ir Roką Šivicką – Kauno m. bendrojo ugdymo mokyklų 9 kl. mokinių geografijos konkurso „Nuo Kauno iki pasaulio" I vietos laimėtojus! Komandos pasiekimais džiaugiasi ir sėkmės ateityje linki geografijos mokytoja Loreta Latvienė ir visa KJG bendruomenė.

     • Nauja partnerystė su jėzuitų mokykla Berlyne

     • Lapkričio 17–24 d. 12 vokiečių kalbos besimokančių mokinių iš 10–11 klasių, lydimi vokiečių kalbos mokytojų Linos Milkintienės ir Vilmos Palienės, lankėsi jėzuitų mokykloje Canisius Kolleg Berlyne. Tai Erasmus+ programos projekto kelionė, kurios tikslas – užmegzti draugystę su jėzuitiška mokykla ir suteikti mokiniams galimybę geriau pažinti Vokietijos ir Berlyno istoriją, ieškoti toje istorijoje sąlyčio taškų su Lietuvos istorija. Žinoma, tai ir puiki galimybė tobulinti vokiečių kalbos žinias, nes mokiniai gyveno šeimose.

      Viešnagės Vokietijoje metu KJG delegacija aplankė labai svarbias politines institucijas. Vokietijos parlamente Bundestage susitiko su Žaliųjų frakcijos deputatu Sebastian Schäfer, Lietuvos Ambasadoje Berlyne bendravo su Diplomatinės atstovybės vadovo pavaduotoju Tomu Grabausku, o paskutinę vizito dieną komanda lankėsi Vokietijos Federalinio Kanclerio Olaf Scholz kanceliarijoje. Berlyno ir Vokietijos istoriją padėjo suprasti Žydų muziejaus ir Berlyno sienos memorialo lankymas. „Tai – išties neįtikėtina patirtis!", – džiaugiasi projekto dalyviai.

      KJG gimnazistus lydėjusi mokytoja L. Milkintienė neabejoja, kad „labai svarbi patirtis buvo bendravimas su vokiečių mokinių ir projekto vadovų grupe, lankymasis pamokose, kur radome ir panašumų, ir skirtumų tarp mūsų švietimo sistemų". Viso vizito darbinė kalba buvo vokiečių ir, pasak lydinčių mokytojų, mokiniai puikiai susitvarkė su šiuo iššūkiu. Gegužės mėnesį kelionės į Berlyną dalyviai lauks naujų savo draugų iš Berlyno, apsilankančių KJG!

     • Gimnazistai gilinosi į vertimo subtilybes

     • 2023 m. lapkričio 27 d. anglų kalbos pamokose IB 1 ir III klasių mokiniai susitiko su vertėja Jurgita Ziabkinaite. Viešnia pasidalijo su mokiniais apie vertimo žodžiu subtilybes, diskutavo įvairiais aktualiais klausimais. Šią veiklą iniciavusios mokytojos Vitalija Miškinienė ir Rasma Stuokienė džiaugiasi galimybe mokiniams taip įdomiai pagilinti savo žinias ir dėkoja vertėjai už jaukų apsilankymą gimnazijoje. 

     • Pradedame minėti KJG atkūrimo 100-metį!

     • Lapkričio 24 d. KJG mini svarbų istorinį įvykį. Lygiai prieš 100 metų, 1923 m. lapkričio 24 dieną, Romoje buvo pasirašyta bažnyčios ir kolegijos perdavimo sutartis. 

      1773 m. popiežius Klemensas XIV panaikino Jėzaus Draugiją visame katalikiškame pasaulyje, taigi ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Abiejų Tautų Respublikoje panaikintos Jėzaus Draugijos turtą ir mokyklas perėmė šia proga įkurta valstybinė Edukacijos komisija. 

      1918 metais vasario 16 d. atkūrus Lietuvos valstybę, kolegijos ir bažnyčios patalpos atiteko Lietuvos valstybei, o 1923 metais į Lietuvą sugrįžus jėzuitams, buvo imta tartis dėl bažnyčios ir kolegijos pastatų grąžinimo Jėzaus draugijai. Taip po 150 metų pertraukos 1923 lapkričio 24 d. buvo oficialiai susigrąžintos Kauno jėzuitų kolegijos patalpos, o neprabėgus nė metams šiose patalpose atgimė Kauno jėzuitų mokykla. 

     • Jaunieji vertėjai dalyvavo tarptautiniame konkurse

     • Lapkričio 23 d. vyko tarptautinis vertimų konkursas „Juvenes Translatores", organizuojamas Europos komisijos. Konkurse dalyvavo 5 KJG gimnazistai, kurie drauge su mokiniais iš įvairių Europos Sąjungos šalių išbandė savo jėgas versdami tekstus iš pasirinktos užsienio (anglų) kalbos į lietuvių.

      Jaunieji vertėjai priėmė iššūkį ir dvi valandas darbavosi versdami jaunuolių pokalbį apie dirbtinio intelekto siūlomas galimybes ir keliamus iššūkius kalbų mokymosi kontekste. Vadovaudamiesi vertėjos D. Bučiūtės patarimais, gimnazistai pasitelkė savo „kūrybinę drąsą, nuolankumą ir kuklumą, neprimesdami autoriui savo fantazijų". 

      Šiame konkurse dalyvauti kviečiamos mokyklos, kurios atrenkamos atsitiktiniu (loterijos) būdu. Drauge su anglų kalbos mokytoja Rasma Stuokiene džiaugiamės galimybe dalyvauti šiame renginyje ir dėkojame drąsiausiems mokiniams, priėmusiems šį iššūkį!

  • Kontaktinė informacija

   • VŠĮ “Kauno jėzuitų gimnazija”, Rotušės a. 9, Kaunas
   • Mokinių raštinė ir Priėmimo klausimai: +370 676 53935 arba Google Meet https://meet.google.com/ibu-njtr-wmf
    Administracijos raštinė: +370 618 19949 arba Google Meet https://meet.google.com/szd-ggzj-egh
   • Kauno jėzuitų gimnazija
    Rotušės a. 9, LT-44280 Kaunas
    LT-44280 Kaunas
    Lithuania
   • Įmonės kodas 300109458
    Sąskaitos Nr. LT85 4010 0425 0070 9680 AB Luminor bankas
    Banko kodas 40100
   • https://www.facebook.com/pages/category/High-School/Kauno-j%C4%97zuit%C5%B3-gimnazija-453422008059612/
  • Prisijungti