• Gimnazijos mokytojai sėmėsi įkvėpimo, kaip kūrybingai pradėti naujų mokslo metų kelionę

• Kaip ir kasmet, prieš pradėdami naują mokslo metų kelionę, rugpjūčio 25 d. gimnazijos mokytojai dalyvavo mokymuose „Keliauti su jaunimu, skatinant jį kurti vilties kupiną ateitį“, kuriuos šį kartą nuotoliniu būdu vedė tėvas jėzuitas Peter Rožič.

Savo pranešimą grįsdamas Universaliomis Apaštališkosiomis gairėmis, tėvas Rožič pabrėžė, jog kuriant organizacijos kultūrą, labai svarbu keliauti kartu su jaunimu, mokėti klausytis, atpažinti jų poreikius, rūpintis nuskriaustaisiais, visuomenės gerove, visa planeta. „Kartu keliaudami su jaunimu esame kūryboje. Tos kelionės vaisiai remiasi bendryste su kitais“, sakė lektorius.

Kalbėdamas apie pašaukimą, tėvas Rožič priminė palyginimą apie lobį: „pašaukimas yra tarsi lobis, kai jį atrandi, puoselėji“. Labai svarbus pašaukimo indikatorius, pasak pranešėjo, yra džiaugsmas. Džiaugsmas, kuris tęsiasi, trunka ilgą laiką -  tikrasis pašaukimo būvis. Todėl labai svarbu suprasti savo poreikių hierarchiją. Kalbėdamas apie pašaukimą dirbti su su jaunimu, tėvas Peter pabrėžė kūrybingumo svarbą. Pasak pranešėjo, tai yra vienas iš kertinių pašaukimo aspektų. Kūrybingumo priešas – baimės, tad jas reikėtų kontroliuoti. Darydamas išvadą apie šiandieninę situaciją, lektorius teigė, jog „socialinis apribojimas verčia mus elgtis kūrybingai“.

Mokytojai, pasidalindami savo įžvalgomis apie jaunimo poreikius, iškėlė jų saviraiškos klausimą. „Mokiniams reikia erdvės, reikia, kad juos suprastų ir priimtų tokius, kokie jie yra“, sakė tikybos mokytojas. Mokymams vadovavęs Tėvas Rožič perspėjo, jog kalbant apie mokinių saviraišką, labai svarbi yra mokytojo rolė, padedant mokiniui parinkti tinkamus saviraiškos būdus. Taip pat priminė apie ribas, kurių nevalia peržengti, kuriant santykius.

Lyderystės įgūdžių, paremtų ištverme, nuolankumu, dalijimusi savo pastangomis, kad pasiektum bendrą tikslą, tėvas Peter kvietė semtis iš Jėzaus. „Jėzus – puikus pavyzdys, kaip netgi nieko nekalbant galima sureaguoti ir atsakyti žmogui“, teigė pranešėjas. Mokytojai ne tik keliauja kartu su mokiniais, bet ir asistuoja jiems, ne vadovaudami, nurodinėdami, bet palydėdami.

Mokytojai dalinosi savo mintimis, kaip jie padeda jaunimui augti lyderystėje, pasakodami apie iniciatyvas, veiklas ir metodus, kurie naudojami gimnazijoje. Mokymų dalyviai sutarė, jog mokytojų asmeninis pavyzdys – taip pat puikus būdas ugdyti mokinių vertybes.

• Mobilieji vartotojai

• Mobiliųjų prietaisų naudotojai,

Jūs galite pasitikrinti savo tvarkaraštį ir mobiliuoju prietaisu. Jei turite iPad, iPhone arba išmanųjį įrenginį su Android operacine sistema, netrukus galėsite atsisiųsti ir programėlę, veikiančią "Tvarkaraščiuose internete".

Daugiau informacijos: here.

• Apie šį puslapį

• Jūsų mokyklos interneto puslapis jau paskelbtas Internete. Čia rasite daug funkcijų ir naudingos informacijos - tai klasių, mokytojų tvarkaraščiai, jų pakeitimai, mokyklos naujienos ir kita.