• Gimnazistai kviečia dalyvauti akcijoje „Baltos Kalėdos“

     • Gimnazistų inicijuota gerumo akcija „Baltos Kalėdos“, kaip ir kasmet, kviečia visus sukurti stebuklą! Šiais metais renkamos aukos, kurios taps dovana vaikams su kiškio lūpa. Už surinktas aukas vaikų su kiškio lūpa gydymui, vaikams būtų suteikiama visapusiška medicininė pagalba, įtraukianti operaciją, tinkamą mitybą bei logopedų ir odontologų pagalbą.  Kiškio lūpa yra įgimtas lūpos nesuaugimas, kuris apsunkina įprastus žmogaus veiksmus - kalbėjimą ir valgymą - bei, išskirtiniais atvejais, gali baigtis net ir mirtimi. Neretai vaikai, turintys šį apsigimimą, besivystančiose šalyse patiria patyčias, yra išstumiami iš bendruomenių bei izoliuojami. Nors gyvenimą keičianti operacija kainuoja 240$, ši suma nėra prieinama visiems.

      Nelikdami abejingi ir prisidėdami prie Baltų Kalėdų akcijos Jūs galite suteikti kiškio lūpą turinčiam vaikui vos 45 minutes trunkančią operaciją, kuri padovanos amžiną šypseną ir pilnavertį gyvenimo būdą! 

      Paaukoti šiai akcijai galite tik tiesiogiai, sekant nuorodą: https://bit.ly/3FSz0ux

       

     • Lietuvos Respublikos Vyriausybėje pagerbti KJG mokiniai ir mokytojai

     • Gruodžio 3 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vyko 2021 metais sėkmingai pasirodžiusių tarptautinėse dalykinėse olimpiadose ir konkursuose mokinių ir juos rengusių mokytojų pagerbimo šventė. Džiugu, jog gausus būrys atstovavo Kauno jėzuitų gimnaziją! Į šventę buvo pakviesti ir apdovanoti mokiniai Milda Knabikaitė, Karolis Liutkus, Dominykas Navickas, Domantas Stanys, Augustas Skietrys, Ugnė Tulaitė, kartu su mokytojomis Giedre Akramiene, Rasa Butkevičiene, Laima Danilavičiene, Lina Milkintiene ir Sigita Šilingaite.

     • Tarptautinio projekto dalyviai pasirašė deklaraciją saugumui užtikrinti

     • Lapkričio 27 - gruodžio 1 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje vyko Erasmus projekto MUN (Model United Nations) mokymosi vizitas, kuriame dalyvavo projekto partneriai iš Turkijos, Ispanijos, Italijos ir Portugalijos. Nors veiklą apribojo COVID-19 pandemijos suvaržymai, mokiniai sėkmingai dalyvavo Jungtinių Tautų darbo simuliacijoje tarptautinio saugumo ir nusiginklavimo tema. Atstovaudami skirtingoms šalims, mokiniai diskutavo branduolinių ginklų, karinių konfliktų, atominės energijos klausimais, sesijų metu buvo rašoma ir vėliau priimta rezoliucija. 

      Į veiklą įsitraukė ir mūsų gimnazijos mokiniai, iš kurių Eva Kriaučiūnaitė, atstovavusi Prancūzijai, ir Miglė Valutkevičiūtė, atstovavusi Estijai, buvo apdovanotos aktyviausių delegatų diplomais. Sesijas kuruoti ir sklandumą užtikrinti padėjo gimnazistai Ignas Karvelis ir Aurėja Frolovaitė. 

      Svečiams iš užsienio lietuviai vedė ekskursijas po Kauną ir Vilnių, projekto dalyviai aplankė Kauno rotušę, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Velnių muziejus, Valdovų rūmus. Kavos pertraukėlių ir laisvalaikio metu jaunuoliai turėjo galimybę pabendrauti, pasidalinti savo idėjomis, kartu dainavo ir šoko, džiaugėsi (kai kurių dalyvių pirmą kartą gyvenime pamatytu) sniegu ir įžiebta Kauno Kalėdų eglute. Projeko vizitą vainikavo visų dalyvių bendrai sukurta ir atlikta daina. 

      Projektą globojusi mokytoja Loreta Čižinauskienė ir visa KJG komanda dėkoja visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems ir tikisi greitai susitikti savo draugus kituose projekto susitikimuose Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje! 
       

     • Jokūbas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai" super finale užėmė II-ą vietą

     • Š. m.  lapkričio 29 d. Jokūbas Vasiliauskas iš Pre-IB klasės, pateko į Lietuvos tūkstantmečio vaikai super finalą ir jame užėmė II vietą. Jokūbas savo puikiu pasirodymu, didelių pastangų, giliu mokslo žinių universalumu  antrus metus iš eilės tampa antros vietos nugalėtoju. Norint patekti į Lietuvos tūkstantmečio vaikus, bei užimti aukšiausias vietas reikia turėti ne tik daug žinių, bet ir stiprų loginį mąstymą, žaibišką reakciją, gebėjimą susitvarkyti su jauduliu, atsakyti į sudėtingus klausimus apie moksla, muziką, sportą, žinoti istorijos paslaptis, domėtis išradimais. Dalyvavimo akimirkas galėsite pamatyti laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, per LRT televiziją. Dėkojame palaikymo komandai ir mokytojams Albertui Juškauskui bei Laimai Danilavičienei už puikias patirtas emocijas. Lauksime Jokūbo kitų metų dešimtokų kovose!

     • KJG mokytojai Romoje keliavo Šv.Ignaco keliais

     • Programos „Ignaciškoji lyderystė“ dalyviai, mokytojai iš Kauno, Vilniaus ir Šiaulių jėzuitų mokyklų, nuoširdžiai dėkoja Dievui už gausias dvasines dovanas, patirtas spalio 30 – lapkričio 5 d. piligriminės kelionės metu „Šv. Ignaco keliais Romoje“.  Dalyvių širdys kupinos džiaugsmo ir dėkingumo už pamatytus, išjaustus dalykus, vietas, šventas erdves, kur gyveno, veikė ir mirė Šv. Ignacas Lojola. Įkvėpti ir sustiprinti jo pavyzdžio, piligrimai sugrįžo pakylėti, pilni jėgų ir užsidegimo su dar didesne meile ir atsidavimu tarnauti Dievui ir žmonėms, kaip tai darė Ignacas su savo bendražygiais.  

     • Projektas "Future Science" apdovanotas kokybės ženkleliu

     • II Pre-IB klasės ir anglų mokytojos Vitalijos Miškinienės įgyvendintas eTwinning projektas "Future Science" sulaukė dar vieno apdovanojimo! Sveikiname mokytoją ir mokinius gavus Europos Kokybės ženklelį už puikią projekto veiklą. Labai džiaugiamės, kad projektas sulaukė pripažinimo aukščiausiame europiniame lygmenyje!

     • Puikus pasirodymas meninio skaitymo konkurse

     • 2021 spalio 15 dieną 7d klasės mokinė Medeinė Karpavičė dalyvavo meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos, žodžių paliestos", kurį organizavo Kauno IX forto muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.
      Medeinė puikiai pasirodė ir užėmė antrą vietą! Ją sveikina lietuvių kalbos mokytoja Rasa Malžinskienė bei visa 7 d klasė.

     • Respublikinio skaitovų konkurso laureatė

     • Spalio 16 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyko respublikinis skaitovų konkursas. Labai džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos IIm klasės mokinė Ugnė Grabliauskaitė tapo šio konkurso laureate! Komisijos pirmininkas Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Dainius Svobonas negailėjo Ugnei gražių bei motyvuojančių žodžių, ragino toliau skaityti bei nenustoti tobulėti. Konkursui mokinę ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilija Mataitė-Grigaitienė.

     • Projekto "Save Not Waste" susitikimas Vengrijoje

     • Džiaugiamės pirmuoju Erasmus+ "Save Not Waste" projekto tarptautiniu susitikimu, spalio 4-8 d. vykusiu Vengrijos Miškolco Fényi Gyula jėzuitų gimnazijoje. Šiuo projektu siekiame įgyvendinti nedidelius, bet praktiškus žingsnius, kad sumažintume atliekų kiekį bei kurtume ekologišką mąstymą. Susitikime dalyvavo KJG mokinės Eva Dikčutė ir Eva Kriaučiūnaitė iš III m klasės, biologijos mokytoja Inga Vareikienė bei šio projekto koordinatorė Vilma Šliužaitė. Šios savaitės metu mokinės, gyvendamos vengrų šeimose bei bendraudamos su projekto dalyviais, turėjo galimybę pažinti įvairias kultūras. Projektą koordinuojančioje mokykloje dalyviai iš Ispanijos, Lenkijos, Vengrijos ir Lietuvos aptarė vienas iš didžiausių šių laikų ekologines problemas, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, edukacijose Miškolco mieste, lankėsi rūšiavimo centre, kūrė naujas idėjas šio projekto skleidimui ir įgyvendinimui. Projekto dalyvės grįžo pilnos naujų idėjų, puikių prisiminimų ir su dar didesne motyvacija šį projektą plėsti ir vykdyti.

     • Herzlich willkommen in Kaunas!

     • Nuo rugsėjo 15 dienos savanoriavimą mūsų gimnazijoje pradėjo Alexandra Mohnssen iš Vokietijos. Jau daug metų sulaukiame savanorių, kurie pas mus atvyksta tarpininkaujant organizacijai „kulturweit“ prie UNESCO. Jų tikslas padėti mokiniams nugalėti sunkumus mokantis vokiečių kalbos, ypač tobulinant kalbines kompetencijas ir tarimą. Žinoma, ji mūsų mokiniams padės daugiau sužinoti apie Vokietiją ir jos kultūrą. Aleksandra atvyko iš Ahrensburgo miestelio, esančio netoli Hamburgo. Ji pati dar tik pernai atsisveikino su mokykla, todėl mokinius tikrai gerai supranta. Džiaugiamės, kad ji mūsų gimnazijoje bus ištisus mokslo metus ir prisidės prie vokiečių kalbos mokymo bei populiarinimo. Linkime jai sėkmės ir gerų įspūdžių Lietuvoje!

      Liebe Alexandra, wir wünschen dir eine schöne Zeit in Kaunas und an unserem Gymnasium!

     • Mokytojų dienos šventė

     • Sveikinti su Mokytojų diena ir dėkoti jiems už šios kilnios profesijos pasirinkimą XXV-os laidos gimnazistai šiais metais nusprendė pakankamai grėsmingai. Spalio 1 d. mokykla pavirto į tikrą veiksmo filmo aikštelę, kurioje vyko banko apiplėšimas! Brangiausią turtą, mokytojus, iš kaukėtų pagrobėjų rankų bandė išgelbėti apsiginklavę pareigūnai. Šios dramos atomazga vyko ant vienuolyno terasos, kur lemiamos šokio kovos metu mokytojai buvo saugiai pasveikinti!

      Šventinė nuotaika tęsėsi visą savaitgalį, kelionėje į Lietuvos pajūrį. Stulbinančio gamtos grožio apsuptyje, Olando kepurėje, KJG mokytojai ilsėjosi, sėmėsi įkvėpimo, mėgavosi bendryste, tyrinėjo gamtą, ieškojo gintaro. Šios šventės džiaugsmą papildė pakeliui aplankytas Baublių muziejus ir nuotaikinga ekskursija Klaipėdos senamiestyje.

      Sveikiname visus mokytojus dar kartą!

    • Sveikiname prizininkus!
     • Sveikiname prizininkus!

     • Spalio 2 dieną Vilniaus universitete, matematikos ir informatikos fakultete, vyko Lietuvos komandinė mokinių matematikos olimpiada prof. Jono Kubiliaus taurei laimėti. Kauno miesto komanda laimėjo II-ją vietą. Komandos sudėtyje buvo ir du mūsų gimnazijos mokiniai: Karolis Liutkus ir Domantas Stanys.

      Sveikiname Karolį su Domantu ir visą komandą!

     • Vokietijos ambasadoriaus vizitas

     • Gimnazijoje apsilankė Vokietijos ambasadorius Matthias Sonn. Svečias susipažino su vokiečių kalbos mokytojais, aptarė vokiečių kalbos situaciją Lietuvos mokyklose. Vyko diskusija apie įvairius būdus bei bendradarbiavimo kelius, kad situacija keistųsi į gerąją pusę, kad jaunimas turėtų užtektinai vokiečių kalbos žinių ne tik studijuoti Vokietijoje, bet ir pabaigę studijas galėtų įsilieti į darbo rinką tarptautinėse kompanijose Lietuvoje. Ambasadorius pastebėjo, kad vokiečių kalbos dėstymo lygis ir mokinių pasiekiami rezultatai mūsų gimnazijoje yra išskirtinai geri ir sektini. Buvo džiugu aptarti tos sėkmės paslaptis ir pasidalinti patirtimi.  

     • Naujojo provincijolo vizitas gimnazijoje

     • Rugsėjo 29 d. gimnaziją aplankė naujai susikūrusios Centrinės Europos jėzuitų provincijos (ECE) provincijolas t. Bernhardas Bürgleris SJ ir švietimo srities delegatai. Svečiai susipažino su mokykla ir jos administracija, lydimi dviejų sklandžiai vokiškai šnekančių gimnazistų, apkeliavo įvairias jos erdves, domėjosi ugdymo, sielovados ir plėtros aktualijomis ir planais.

      2021 m. balandžio mėn. įsteigta Centrinės Europos jėzuitų provincija, apjungia ligšiolines Austrijos, Lietuvos-Latvijos, Šveicarijos ir Vokietijos jėzuitų provincijas. Vienu iš provincijolo patarėjų (konsultorių) yra paskirtas Lietuvos jėzuitas t. Aldonas Gudaitis, SJ. 

     • Įteiktos J. Giedraičio fondo stipendijos

     • Tęsiant ilgametį bendradarbiavimą su Juozo Giedraičio fondu, š.m. rugsėjo 20 d. buvo įteiktos stipendijos Kauno jėzuitų gimnazijos mokinėms. Stipendijomis, kurios kompensuos vienerių metų atlygį už mokslą, buvo apdovanotos Urtė Mikuckaitė (iš II A klasės) ir Kamilė Griciūtė (iš I B klasės). Šios gimnazistės konkursui pateikė rašinius patriotinėmis temomis, kurie taip pat užėmė prizines vietas. Urtės Mikuckaitės rašinys „Mokslininko kunigo Jurgio Pabrėžos 250 metų sukaktis“ užėmė II-ąją vietą, o Kamilės Griciūtės rašinys „Baisusis birželis“, III-iąją vietą. 
      Juozo Giedraičio fondas, minintis 10 metų veiklos Lietuvoje sukaktį, kasmet remia krikščioniško ir patriotinio ugdymo iniciatyvas. Stipendijų įteikimo ceremonijoje dalyvavo vienas iš šio fondo steigėjų - Jonas Vainius. Renginio svečiams jis pristatė Juozo Giedraičio biografiją ir istorinį kontekstą. Kaip savo kalboje teigė J.Vainius, iškilus išeivijos visuomenininkas, ateitininkas, Lietuvos Krikščionių demokratų aktyvistas J.Giedraitis paliko didelį ir reikšmingą indėlį saugant ir puoselėjant lietuvybę. Šios asmenybės pasišventimas ir principingumas užtikrino, kad lietuvybės idėja sklistų plačiai po pasaulį. 
      Renginyje dalyvavęs istorikas Laimutis Purlys pabrėžė istorinių žinių svarbą ugdant jauną žmogų ir priminė susirinkusiems apie kovotojus už Lietuvos laisvę. L.Purlys kalbėjo apie ypatingą reikšmę Lietuvos istorijoje turinčią Juozo Lukšos-Daumanto asmenybę. Pranešėjas linkėjo, kad kiekvienas jaunas žmogus neužmirštų branginti šio laisvės kovų dalyvio gintas vertybes – tikėjimą, drąsą, ištikimybę, meilę ir pasiaukojimą tėvynei. 

     • DSD egzaminų rezultatai

     • Jau prasidėjo nauji mokslo metai, bet vokiečių kalbos mokytojai dar skaičiuoja praėjusių mokslo metų derlių. Yra kuo pasidžiaugti: 10 praėjusios laidos abiturientų sėkmingai išlaikė tarptautinį vokiečių kalbos DSD II egzaminą ir gavo C1 arba C1/B2 kalbos lygio vokiečių kalbos diplomus Deutsches Sprachdiplom II, o 20 gimnazistų iš  I – II klasių įveikė DSD I egzamino barjerą ir gavo B1 kalbos lygio diplomus Deutsches Sprachdiplom I. Džiugu, kad geriems rezultatams nesutrukdė net nuotolinis mokymas ir jo iššūkiai. Mokinius egzaminui ruošė mokytojai Alexander Wölffling, Lina Milkintienė ir Vilma Palienė.

     • Jubiliejinių laidų susitikimo šventė 2021

     • Su dideliu džiaugsmu iš įvairių miestų ir šalių rugsėjo 4 d. į gimnaziją susirinko jubiliejinės alumnų laidos ir jų auklėtojai. Džiaugiamės ir dėkojame, visiems kurie sugrįžo ir aplankė mokyklą, atstovaudami 2016-ųjų, 2011-ųjų, 2006-ųjų, 2001-ųjų, 1996-ųjų ir 1991-ųjų metų laidas! Ačiū Rokui Gerbutavičiui ir Marijai Dūdaitei už pagalbą juos sukviečiant! Ačiū mokytojams, kad buvote ir esate! Ačiū tėvui Algiui Baniuliui SJ, tėvui Gintarui Vitkui SJ ir kapelionui Eugenijui Markovui SJ už kartu aukotas Šv.Mišias! KJG bendruomenė - jėga!

     • Sveiki sulaukę naujų mokslo metų!

     • Pirmąją rudens dieną gera sveikinti visus KJG bendruomenės narius - 836 mokinius,107 darbuotojus, gausų būrį tėvelių! Labai džiaugiamės mažaisiais pradinukais, penktokėliais ir visais naujai prisijungusiais! Džiugesio ir jaudulio kupinais žvilgsniais šiandien apsikeitę esam kviečiami nepasiduoti nerimui ir liūdesiui, o visus naujus mokslo metus gyventi šia akimirka ir branginti vienas kitą! 
      Skelbiame mokslo metų pradžią ir naująjį KJG šūkį: "Stiprink save, stiprindamas kitą!" 
      Su Rugsėjo 1-aja!