• Sveikiname prizininkus!
     • Sveikiname prizininkus!

     • Sveikiname 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados antrojo (miesto) etapo prizininkus:
      Tomą Kvietkauską, II TB – 1 vieta;
      Eglę Juškevičiūtę, I TB – 1 vieta;
      Milda Knabikaitė, I TB – padėkos raštas;
      Dominykas Kruopis, II – padėkos raštas;
      Fizikos mokytojos: Rigonda Skorulskienė, Daiva Vaitkienė

    • Sveikiname nugalėtojus!
     • Sveikiname nugalėtojus!

     • Sveikiname 69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados (Kauno mieste) nugalėtojus:
      1. Domantą Stanį, IB1 kl. (I vieta)
      2. Karolį Liutkų PreIB2, (padėkos raštas)
      3. Piją Chmieliauskaitę, Im kl. (padėkos raštas)

      Domantas Stanys ir Karolis Liutkus pakviesti į matematikos olimpiados šalies etapą.

     • Netrukus abiturientai skaičiuos 100-ą dienų iki mokyklos baigimo

     • Brangūs Jėzuitų gimnazijos bendruomenės nariai,

      šių metų vasario 4-ą dieną 18 val. kviečiame jus į XXIV-osios abiturientų laidos šimtadienį. Renginys prasidės Šv.Mišių transliacija iš Kauno jėzuitų bažnyčios, vėliau galėsite išvysti abiturientų programą „Vizija“, bus įteikiama gimnazijos alumnų „Šuolio“ stipendija bei išgirsite bendruomenės palinkėjimus abiturientams. Renginio transliacija: https://www.youtube.com/watch?v=pL_oeyOxik8

      „Vizija - tai mano turtas, svajonė - tai mano dabartis, praeitis ir ateitis.“  V.Mačernis

    • Sveikiname nugalėtojus!
     • Sveikiname nugalėtojus!

     • Sveikiname 59-osios Lietuvos mokinių Chemijos olimpiados (Kauno mieste)  nugalėtojus:

      1. Tomą Kvietkauską, IB2 kl. (II vieta)
      2. Dominyką Kruopį, IIm kl. (II vieta)
      3. Rugilę Urniežiūtę, PreIB2 (II vieta)
      4. Igną Karvelį, PreIB2 (III vieta)
      5. Karolį Liutkų, PreIB2 (III vieta)
      6. Rusnę Šuopytę, PreIB1 (padėkos raštas)
      7. Eveliną Auškalnytę, PreIB2 (padėkos raštas)
      8. Augustę Jurjonaitę, PreIB2 (padėkos raštas)


      Džiaugiamės, kad net 7 mokiniai yra pakviesti atstovauti mūsų gimnazijai respublikinėje Chemijos olimpiadoje.

      Linkime jiems sėkmės!!!

      Chemijos mokytojos Rita Janavičienė ir Gytė Drukteinienė

    • Išleistas naujas "Jėzuitų diena" numeris
     • Išleistas naujas "Jėzuitų diena" numeris

     • Prieš trejus metus, jaunesnių klasių mokiniai, išleidę pirmąjį "Jėzuitų dienos" numerį - pakvietė jį įsigijusius aukoti KJG Mag+s misijoms Indijoje ir Kenijoje. 

      Nors COVID situacija pasaulyje sustabdė KJG Mag+s Misijas, tačiau šio žurnalo kūrybinė grupė nutarė ir toliau tęsti savo veiklą ir išleisti dar vieną "Jėzuitų dienos" numerį bei jį padovanoti KJG bendruomenei.

      Numeryje - išskirtinis interviu su Premjere Ingrida Šimonyte!  Gero ir įdomaus skaitymo!

      Prisidėti, kad mokykloje ir toliau sklandžiai vyktų įvairūs mokinių saviraiškos projektai, galime visi, pervesdami paramą gimnazijai, nurodant, kam lėšos skiriamos. 

     • Gimnazijos atsakas dėl mokinių saviraiškos laisvės

     • Gerbiama Kauno jėzuitų gimnazijos bendruomene,
      norime informuoti, kad šį savaitgalį socialinėje žiniasklaidoje pasirodę pranešimai, kad Kauno jėzuitų gimnazija cenzūruoja mokinių mąstymą ir riboja jų saviraišką, neatitinka tikrovės. Pasirodžius minėtam video apie JAV imperializmą, mes jį matėme platesniame kontekste. 2019 metų gruodžio mėnesį mokyklos erdvėje minėto video kūrėjai panaudojo Lietuvos valstybės draudžiamą sovietinę simboliką. Pirmiausia ėmėmės švietėjiškos veiklos, vykdėme įvairias diskusijas apie SSRS represijas, radikalizmo žalą. Kadangi sovietinės simbolikos panaudojimas 2021 metų sausio 12 d. išaugo į antiamerikietišką anarchistinę simboliką naudojantį video, primenantį sovietinę propagandą, tai sustiprino įtarimus, kad radikalios idėjos yra toliau plėtojamos ir įgyja rūpestį keliantį antivalstybinį atspalvį. 
      Tiek sovietinės, tiek anarchistinės simbolikos naudojimas verčia mus manyti, jog šio video pasirodymas sausio 13 d. išvakarėse nebuvo atsitiktinumas, todėl gimnazijos bendruomenė reagavo labai rimtai į tokius mūsų vertybėms prieštaraujančius mokinių veiksmus. 
      Pabrėžiame, kad su video kūrimu susiję mokiniai iš mokyklos nėra „šalinami“,  t.y. nėra braukiami iš mokinių sąrašų. Jų saviraiška nėra ir nebus cenzūruojama. 
      Mokykla atsiriboja nuo tokio turinio informacijos, nes tai prieštarauja mūsų vertybėms. Pastebėję tolesnes radikalizmo apraiškas, pasiliekame teisę kreiptis į teisėsaugos institucijas ar informuoti partnerius (aukštąsias mokyklas ar kitas institucijas).

    • Atostogos pratęsiamos
     • Atostogos pratęsiamos

     • Informuojame, kad  Žiemos (Kalėdų) atostogos pratęsiamos iki sausio 5 dienos. Nuotolinis mokymas  prasideda  sausio 6 dieną ir tęsis iki sausio 31 dienos. Dėl  nuotolinio mokymo  organizavimo  vasario mėnesį informuosime vėliau.

      Abiturientai sausio 4-5 dienomis gali individualiai konsultuotis su mokytojais.

      Visiems linkime, kad 2021 būtų pozityvaus lūžio metai. Sėkmingų, prasmingų ir palaimintų Naujų dienų!!!

    • Bendruomenės diena suspindo meilės, vilties, tikėjimo šviesa
     • Bendruomenės diena suspindo meilės, vilties, tikėjimo šviesa

     • Advento kelionei Kauno jėzuitų gimnazijos mokiniai pradėjo ruoštis lapkričiui įpusėjus, sugrįžus prie nuotolinio ugdymo. Kapelionas Marius Jocys, subūręs Mokinių parlamento grupelę, paragino klasių seniūnus kurti virtualų Advento kalendorių, kurio tema „Daugiau šviesos“. Visą gruodžio mėnesį stebėjomės įvairių bendruomenės narių siunčiamais palinkėjimais, pamąstymais, patarimais, o gruodžio 22 d. visa mokykla susibūrė virtualioje erdvėje švęsti Bendruomenės dienos. Šios trumpiausią metų dieną vykusios šventės  tikslas  sukviesti bendruomenės narius  pasidalinti, liudyti, kiek gyvenime svarbios gimnazijoje ugdomos vertybės.

      2020 metų šventės tema – „Daugiau šviesos“. Kalėdų laukimo nuotaikas kiekvienoje klasėje praturtino jas aplankę gimnazijos alumnai. Šiais metais jau tradicija tapusią akciją „Sugrįžtame dalytis“ padėjo įgyvendinti gausus būrys skirtingoms laidoms ir skirtingoms profesijoms atstovaujančių buvusių gimnazistų. Susitikimuose netrūko įdomių istorijų, aktualių žinių, patarimų, padrąsinimų, palinkėjimų, atvirų pokalbių. Džiugu ir gera žinoti, kad alumnai geranoriškai grįžta dalintis savo mintimis ir patirtimi su dabartiniais mokiniais. Jų apsilankymai visada tampa didele dovana gimnazijai.

      Po susitikimų visi buvo pakviesti nuotoliniu būdu prisijungti prie šv. Mišių, kurias aukojo gimnazijos direktorius kun. Aldonas Gudaitis SJ. Šventę vainikavo bendras alumnų, mokinių, mokytojų muzikinis sveikinimas. Pasidžiaugėme mokinių parlamento organizuojamų kilniausių bendruomenės narių rinkimų rezultatais ir  mintimis apie kilnumą: „Kilnus žmogus yra įsiklausantis ir padedantis, teisingas ir nuoširdžiai džiuginantis kitus. Kasdien pastebime draugų savanorišką pagalbą, nenutrūkstantį bendravimą, palaikymą, šiltas šypsenas. Visa tai šie žmonės kiekvienam iš mūsų sugeba dovanoti net per atstumą. Gerumas tarsi neregimos bangos sklinda iš žmogaus vidaus ir daro regimą poveikį. Džiaugiamės, jog mūsų bendruomenėje tokių žmonių nereikia ieškoti su žiburiu.“

      2020 metais kilniausiu mokiniu išrinktas Augustas Skietrys, kilniausia mokytoja Erika Lukšienė, o kilniausiu darbuotoju – kapelionas Marius Jocys. Drauge išgyventas šv. Kalėdų laukimas tespindi meilės, vilties, tikėjimo  šviesa!

    • Šviečiantys žibintai - rūpesčio pasaulio ateitimi išraiška
     • Šviečiantys žibintai - rūpesčio pasaulio ateitimi išraiška

     • Gimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautiniame ENO mokyklų tinklo projekte ENo Art "Light for the future" (liet. "Su šviesa - už ateitį"). Projektas, kuris suvienijo mokinius iš 4 žemynų ir 31 šalies, leido atskleisti jaunuolių rūpestį dėl aplinkos išsaugojimo ir mūsų planetos ateities. Pagrindinė šio projekto idėja -  iš panaudotų medžiagų ar daiktų sukurti ką nors naujo ir gražaus. Mokiniai gamino žibintus ir uždegė juos su kitų šalių mokiniais tą pačią dieną, t.y. gruodžio 4d. Džiugu, kad domėjimosi pasaulio problemomis išraiškos tampa vis kūrybiškesnės ir skleidžia dar daugiau šviesos aplink! 

    • "Baltos Kalėdos" - mokinių inicijuota solidarumo akcija
     • "Baltos Kalėdos" - mokinių inicijuota solidarumo akcija

     • Po ne kartą sėkmingai įvykdytų akcijų, siekiančių skleisti džiaugsmą ir šilumą Lietuvai bei pasauliui advento laikotarpiu, mokiniai iš KJG vėl kviečia prisijungti prie dėkingumo reiškimo net ir šiomis neįprastomis sąlygomis.
      Šiais metais Baltos Kalėdos kviečia išreikšti savo padėką medicinos personalui, nuo pat pirmųjų pandemijos akimirkų rodžiusiems drąsą ir atsidavimą, rizikavusiems savo sveikata, kad apsaugotų aplinkinius bei viso pasaulio žmones.  
      Savo padėką parodyti gali visi ir kiekvienas, tad kviečiame daugiau susipažinti su akcija apačioje pateiktose nuorodose:

       

    • Stipendija besimokantiems TB programoje
     • Stipendija besimokantiems TB programoje

     • Puiki žinia visiems Tarptautinio Bakalaureato (IB) programos mokiniams - nuo šiol atsiranda galimybė gauti stipendiją, kuri padengs vienerių metų išlaidas už mokslą. Stipendijos tikslas – skleisti TB Diplomo programos vertybes, įvertinti mokinio akademinę/visuomeninę veiklą bei pasiekimus, įkvėpti domėtis supančiu pasauliu bei motyvuoti siekti asmeninės pažangos. 

      Džiaugiamės ir dėkojame Dievui už šios stipendijos iniciatorę ir steigėją - Emiliją Platūkytę, kuri yra mūsų gimnazijos alumnė, baigusi IB diplomo programą. Gera žinoti, kad alumnai nepamiršta gimnazijos, geranoriškai atsigręžia ir dalijasi. Emilija linki, kad besimokantieji IB programoje žvelgtų į pasaulį platesnėmis akimis ir suvoktų, koks spalvingas, įdomus ir įvairus jis yra.

      Plačiau apie stipendiją: https://docs.google.com/document/d/1TjP4ye3UmwVH--xgW5556AOSlQ-E6QEobDY6Kb7xC3I/edit?usp=sharing

    • Advento akcija "Daugiau šviesos"
     • Advento akcija "Daugiau šviesos"

     • Šį sekmadienį prasidėjo gražiausias ir jaukiausias metų laikotarpis – Adventas, kuris kviečia mus galvoti apie ateitį, o taip pat atsigręžti ir į tai, kas praėjo. Žvelgdami atgal į pastaruosius mėnesius ir praėjusius metus, daugelis prisimename patirtas džiugias akimirkas, tačiau dažnai jutome ir vilties bei šviesos trūkumą…

      Kadangi mūsų gimnazijos bendruomenės nariai šiuo metu yra atskirti vieni nuo kitų, kapelionas ir mokinių parlamentas svarstė, ką šioje situacijoje galėtų padaryti. Ir jiems kilo puiki idėja! Inicijuojama Advento akcija, pavadinta „Daugiau šviesos“.

      Nuo gruodžio 1 iki 25 d. Kauno jėzuitų gimnacijos socialinio tinklo Facebook puslapyje (https://www.facebook.com/Kauno-j%C4%97zuit%C5%B3-gimnazija-453422008059612kasdien talpinsime trumpus video-impulsus, kuriuos kuria gimnazijos mokiniai, mokytojų, administracijos ir darbuotojų atstovai. Juose išvysime kalėdinius linkėjimus, gražias mintis, talentus bei visą kitą, kas atneštų į mūsų kasdienybę DAUGIAU ŠVIESOS.

      Norintys šiuos video gauti kasdien el. pašte, turi registruotis naudojant šią formą:

      https://forms.gle/ecx2ogbFQ52kmwwd9

      Palaimingo Advento!

    • Diena, kada mokomės rūpintis savimi ir savo artimu kitaip - Cura personalis
     • Diena, kada mokomės rūpintis savimi ir savo artimu kitaip - Cura personalis

     • Cura personalis (lot. rūpesčio asmeniu) diena, kaip ir kasmet, pakvietė visą gimnazijos bendruomenę į Pamokas kitaip. Pratęsiant šią bendruomeninę tradiciją, lapkričio 25d. nuotoliniu būdu galėjome išgirsti daugybę skirtingų pranešimų, gauti įvairių praktinių patarimų ir pasiklausyti įkvepiančių istorijų.

      Sužinojome apie tai, kaip sėkmingai valdyti pyktį ir nerimą, mokėmės pažinti jausmus, diskutavome apie bendruomeniškumo svarbą ir lyderystę politikoje, gilinomės į dopingo poveikį sportui ir komandos vertybes, analizavome įvairias priklausomybes, klausėmės egzotiškų pasakojimų apie kalnus ir žygius, buvome pakviesti ugdyti gebėjimą mokytis ir puoselėti akademinį sąžiningumą, drąsiai kalbėjomės apie lytiškumą, draugystę, fizinę sveikatą, vyresnieji buvo kviečiami atlikti testą ir atpažinti savo profesinius pašaukimus. Šios dienos svarbą puikiai apibūdino logotipą šiai progai sukūrusi Ieva: "Cura personalis diena yra priminimas, kad mylėti artimą, reiškia mylėti save ir Dievą - meilė negali būti padalinta tik tam, ką patogu mylėti, ji egzistuoja visuose žemiškuose ir dvasiniuose santykiuose, visa apjungia."

      Dėkojame gausiam būriui gimnazijos draugų ir bičiulių - mokinių tėveliams, alumnams, įvairių organizacijų atstovams, lektoriams, įkvepiančioms asmenybėms, kurie nuotoliniu būdu vedė užsiėmimus, paskaitas mokiniams ir darbuotojams. Šiais metais pirmą kartą prisijungė gausi puikių Lietuvos sporto universiteto lektorių komanda.

     • KJG PENKTOKAI prisijungė prie tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos ir prisidėjo prie kampanijos „MATAU TAVE“.

     • Akciją organizavo LRT ir laidos „Tūkstantmečio vaikai“ kūrėjai jungėsi prie Europos transliuotojų sąjungos (angl. European Broadcasting Union, EBU) tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos „Say Hi“ ir kartu su kitais dalyvaujančiais visuomeniniais transliuotojais iš Europos ir Japonijos kvietė vaikus būti  draugiškiems vieni kitiems, priimti skirtumus ir visiems kartu atlikti bendrą dainą ir šokį. Lietuvoje LRT kampaniją vykdė su šūkiu MATAU TAVE. Tarptautinei vaikų draugystės iniciatyvai įstraukė 14 užsienio šalių.  Nuoširdus ačiū vaikams.Šokių mokytoja Jurgita Jonaitienė.

      Dalyvavo akcijoje:
      Gustė Garlauskaitė 5a
      Augustas Varoneckas 5a
      Kotryna Kasparavičiūtė 5a
      Ugnė Vosyliūtė 5a
      Meda Vilčiauskaitė 5c
      Ugnė Zaveckaitė 5d
      Austėja Vaškaitė 5d
      Ieva Juškelytė 5c
      Morta Bazaraitė 5c
      Ugnė Končiūtė 5c
      Miglė Borodičaitė 5c
      Emilija Veličkaitė šoks 5c
      Urtė Matijošaitytė 5c
      Emilija Marcinkevičiūtė 5c
      Sofija Chmieliauskaitė 5c
      Meda Vilčiauskaitė 5c
      Liutauras Mickūnas 5c