• Tarptautiniuose debatuose Lietuvai atstovavo KJG mokiniai

     • Tarptautiniame vokiečių kalbos konkurse „Jaunimo debatai Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europoje“ rugsėjo 25–30 d. Lietuvai atstovavo KJG IB2 kl. mokiniai Karolis Liutkus ir Rugilė Urniežiūtė. Budapešte vykusios XVI-osios finalinės savaitės dalyviai diskutavo kontraversiškais klausimais: "Ar kova su vienatve turėtų tapti vyriausybės uždaviniu?"; "Ar visose ES šalyse turėtų būti įvesta arba atkurta privalomoji karinė tarnyba?".

      Sveikiname mokinius bei juos lydėjusią mokytoją Vilma Palienę, kurie dėjo visas pastangas, kad mūsų šalies ir gimnazijos vardas iškilmingai skambėtų tarptautinėje erdvėje! 

     • Gyvenimas kartu - lyg konstravimo žaidimas

     • Šiuo šūkiu pavadinto Erasmus+ programos projekto dalyviai rugsėjo pabaigoje susitiko Lietuvoje. Mūsų šaliai šiame projekte atstovaujanti KJG komanda pasisvečiuoti pakvietė belgų, italų ir prancūzų delegacijas. Programa buvo kupina galimybių geriau pažinti vieniems kitus - mokiniai pristatė savo šalis, mokėsi kalbų, keliavo po Lietuvą, aplankė muziejus, drauge su gimnazijos choru ir folkloro ansambliu AleVa dainavo ir šoko!
      Konstruoti tarptautinę draugystę jaunuoliams padėjo KJG komandą šiame projekte globojanti mokytoja Vitalija Miškinienė su puikiomis kolegėmis! 
      Dėkojame visiems dalyviams ir prisidėjusiems, kad šis gyvenimo žaidimas taptų malonus ir sklandus!

     • Sveikiname mokytojus su jų diena!

     • Šventinį Tarptautinės mokytojų dienos rytą KJG Mokytojai buvo netikėtai nukelti 100 metų atgal! Iškilmingai pasirašę Nepriklausomybės aktą, mokytojai buvo pakviesti pasimėgauti XX a pradžios atmosfera. Mokykla pavirto XX a. pradžios įvykių scena. Buvo galima nukeliauti iš tuometinės Lietuvos kitapus Atlanto arba atgal... Šventę vainikavo nuotaikingas pradinukų, penktokų ir dvyliktokų koncertas.
      Mokytojų dieną organizavo ir visomis detalėmis pasirūpino XXVI abiturientų laida.
      Būkite mylimi visada, brangūs mokytojai!

     • Mokytojų išvyka į Birštoną

     • Tarptautinės mokytojų dienos proga KJG ugdytojų bendruomenė buvo pakviesta keliauti į Birštoną. Ankstyvą šeštadienio rytą nubudę KJG mokytojai buvo apdovanoti puikia diena! Plaukiantys Nemunu nuo Kauno iki Birštono mėgavosi saulės nušviestais rudenėjančios gamtos peizažais, linksma bendryste ir įdomiais gido pasakojimais. Birštone mokytojų laukė kūną ir protą atgaivinančios veiklos pagal pomėgius - baseinai, pirtys, mineralinio vandens procedūros, ekskursijos ar tiesiog ramus pasivaikščiojimas. Būkite laimingi, ramūs ir mylimi, brangieji mokytojai! Ačiū Jums, kad esate!

     • Jaukumas ir bendrystė pirmose pirmokų rekolekcijose

     • Naujais mokslo metais prie gimnazijos prisijungę pradinukai buvo pakviesti dalyvauti vertybinio ugdymo programoje. Šios programos rekolekcijos "Statau bendruomenę" mažiausius KJG narius supažindino su gimnazijos vertybiniais principais, kvietė juos stiprinti klasės bendrystę ir augti tikint Dievu.

      Rekolekcijų metu pirmokėliai aplankė gimnazijos darbuotojus, kurie mielai pasidalijo savo patirtimi ir papasakojo apie savo kasdienes pareigas. Pajusti komandos jausmą pirmokus kvietė užduotis, kurios metu jie kartu su mokytoja Vaida Viluckiene statė savo klasės bendruomenės namą. Pertraukėlių metu pradinukams buvo smagu padūkti gimnazijos kiemelyje. Dienos kulminacija tapo drauge su tėveliais švęsta Eucharistija, kuriai vadovavo kapelionas Eugenijus Markovas SJ. Po Šv. Mišių rekolekcijų dalyviai sugužėjo ant vienuolyno stogo, kur dalijosi džiaugsmu ir bendromis vaišėmis. "Diena pilna veiklų ir įspūdžių bei kvepianti bendruomeniškumu", džiaugėsi mokinių sielovados koordinatorė Asta Krasauskaitė

     • Aštuntokų „Pamokos kitaip“ Lenkijoje

     • Rugsėjo 23-25 dienomis 8a ir 8b klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę Lenkijoje. Aštuntokų komanda aplankė Veličkos druskų kasyklas, kurios veikia jau daugiau nei 700 metų, senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir visą dieną leido laiką pramogų parke „Energylandia“. Mokinius lydėjusios mokytojos Inga Vareikienė ir Regina Žeimienė džiaugiasi, kad kelionės metu mokiniai praplėtė istorijos, biologijos, lietuvių kalbos ir geografijos žinias.

    • Jaunojo matematiko pasiekimai
     • Jaunojo matematiko pasiekimai

     • Lietuvos jaunesniųjų klasių matematikos olimpiadoje 5c klasės mokinys Gabijus Beržinis užėmė I-ą vietą. Jaunąjį matematiką sveikina ir džiaugiasi matematikos mokytoja drauge su visa bendruomene!

     • Sėkmingas pasirodymas komandinėje matematikos olimpiadoje

     • Rugsėjo 24 dieną Vilniaus universitete, Matematikos ir informatikos fakultete, vyko Lietuvos komandinė mokinių matematikos olimpiada prof. Jono Kubiliaus taurei laimėti. Kauno miesto komanda laimėjo III- ją vietą. Komandos sudėtyje buvo ir mūsų gimnazijos IB1 klasės mokinė Pija Chmieliauskaitė. Drauge su matematikos mokytoja Rasa Butkevičiene sveikiname Piją ir visą komandą!

     • Mokinių tarptautiškumo patirtys Prancūzijoje

     • Visą savaitę 14 KJG gimnazistų viešėjo Prancūzijoje, Senlis miestelyje, įspūdingame XI a. vienuolyno pastate įsikūrusiame Lycée Saint Vincent. Mokiniai buvo mielai sutikti šios mokyklos šeimų atstovų ir turėjo puikią progą mokytis bendrauti, pažinti šios šalies kultūrą, dalytis patirtimi ir pristatyti savo šalį. Istorijos, geografijos, meno, biologijos žinių pasisemti gimnazistai galėjo kvapą gniaužiančiose ekskursijose. Neskaičiuodami žingsnių, ji kasdien nukeliaudavo didelius atstumus, norėdami aplinkyti kuo daugiau objektų. 
      Anglų kalba vykstantis projektas, kurį koordinuoja mokytoja Inga Daugirdienė, leido mokiniams pajusti susikalbėjimo džiaugsmą! Kai kurie iš jų jau nusprendė mokytis prancūzų kalbos! Prieš išvykdami namo, lietuvaičiai pakvietė prancūzų delegaciją dar kartą aplankyti Kauną. Mielai lauksime draugų iš Prancūzijos!

     • Penktokai stiprino bendruomeniškumo jausmą

     • Rugsėjo pirmąsias dvi savaites 5 klasių mokiniai dalyvavo vertybinio ugdymo programos stovykloje „Mes bendruomenė". KJG vertybinio ugdymo programų tikslas - skatinti mokyklos bendruomenės vertybinių nuostatų raidą. Tai puiki galimybė ugdyti gebėjimus, išlaisvinančius mokinių galimybes būti ir veikti kartu su kitais. Ši patitrtis taip pat padeda mokiniams auginti tikėjimą ir labiau pažinti Dievo veikimą.

      Mokinių vertinimu, šioje stovykloje jie patyrė daug nuostabių dalykų. Jiems buvo smagu vieniems kitus geriau pažinti, susidraugauti, kartu sportuoti, kurti, melstis, išsirinkti klasės šventąjį globėją, smagiai leisti laiką ir mėgautis bendryste.

     • Geomokslų olimpiadoje - puikus KJG mokinių pasirodymas

     • Nuotoliniu būdu Italijoje vykusioje 15-ojoje tarptautinėje geomokslų olimpiadoje „IESO2022“ Lietuvos mokiniai iškovojo net 9 medalius, iš kurių net 4 priklauso KJG mokiniams! Dovydas Demikis (III M) ir Aivaras Jomantas (II DSD) pelnė prizines vietas individualiose ir komandinėse užduotyse! Drauge su mokiniais dėkojame mokytojai Loretai Latvienei už pagalbą ruošiantis olimpiadai!

      Daugiau apie šiuos pasiekimus skaitykite čia.

     • 30 metų draugystė su Eichstätt'u

     • Kaip išsaugoti draugystę 30 metų? Atsakymą pateikė mūsų gimnazijos mokiniai, kurie birželio mėnesį kartu su vokiečių kalbos mokytojomis Lina Milkintiene, Ingrida Stoniene, Vilma Paliene bei muzikos mokytoja Erika Lukšiene lankėsi mūsų partnerinėje Šv. Vilibaldo gimnazijoje Eichstätt‘e.

      Gimnazistai buvo priimti vietinių šeimų, kurios jais visapusiškai rūpinosi. Šiltas svetingumas ir maloni patirtis atsispindi gimnazistų atsiliepimuose apie viešnagę Vokietijoje: „Eichstätt‘e man patiko šeimos nuoširdumas ir pastangos sukurti jaukią atmosferą savo namuose“ (Dovas, II DSD); „Labiausiai įsiminė ne konkretus įvykis, o apskritai vokiečių šeimų nuoširdus rūpestis mumis“ (Urtė, II DSD); „Labai patiko šeima, kuri priėmė mane. Jie buvo labai malonūs ir lengvai juos supratau. Rajanas man padėjo, jis yra labai kūrybingas“ (Alanas, II DSD) „Man labai patiko, kai su „vokietukėmis“ ėjom į vandens parką ir visos kartu labai linksmai praleidom laiką“ (Rytė, II DSD). 

      Nuoširdumo, jaukumo, empatijos ir meilės vienas kitam atmosferą kūrė ne tik mokiniai, bet ir Šv. Vilibaldo gimnazijos direktorius Claus Schredl, jo pavaduotoja Gisela Albrecht, mainų programos koordinatorius Stephan Bleitzhofer ir muzikos mokytojas Thomas Klaschka. KJG delegacija dėkoja už puikius įspūdžius ir svetingumą!

     • Lyderystės gebėjimų mokytojai semsis iš Šv.Ignaco Lojolos

     • Rugpjūčio 22-23 d. startavo jau ketvirtus metus iš eilės organizuojama "Ignaciškosios lyderystės" programa. Pirmajame susitikime netoli Kryžių kalno susirinko Kauno, Vilniaus jėzuitų gimnazijų ir Šiaulių jėzuitų mokyklos mokytojai. Šio seminaro tema buvo "Mokytojas lyderis šiandieninėje jėzuitų mokykloje". Programos koordinatorė Vilma Šliužaitė pristatė dalyviams mokytojo lyderystės ugdymo svarbą, susipažindino su skirtingais lyderystės stiliais, t. Vytautas Sadauskas SJ pasakojo apie Šv. Ignaco kvietimą irtis į gilumą, o psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė pravedė patyriminį užsiėmimą apie žmogaus jausmų pasaulį. 

      Šiemet į metų trukmės lyderystės kelionę keliaus KJG technologijų mokytojas Albertas Juškauskas, fizinio ugdymo mokytojas Aivaras Pranckevičius, matematikos mokytoja Violeta Obelieniūtė, anglų k. mokytoja Ingrida Stonienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilija Mataitė-Grigaitienė bei Plėtros skyriaus specialistė Liauda Mažeikienė

      Linkime jiems neišdildomų įspūdžių, atradimų ir prasmingų susitikimų, kad augindami save padėtų augti ir kitiems!

     • Stipendijos už pastangas ir pasiekimus

     • Mokslo metų pradžios šventės metu buvo iškilmingai pagerbti mokiniai, laimėję stipendijų konkursus.

      Karolis Liutkus (IB 2) buvo pasveikintas laimėjęs Tarptautinio bakalaureato 2022 m. stipendiją, įsteigtą TB Diplomo programos alumnės Emilijos Platūkytės.

      Kamilei Griciūtei (II DSD) buvo paskirta Juozo Giedraičio fondo stipendija ir premija už rašinį "Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos 50 metų sukaktis". Simonui Česoniui ir Jokūbui Guzaičiui (I M) taip pat atiteko Juozo Giedraičio fondo stipendijos.

      Viltei Vitkauskaitei, Medeinai Kuprytei ir Aisčiui Janušauskui (I Pre-IB) buvo paskirta Širdžių giesmės stipendija, skirta atminti 1996 m. žuvusius gimnazistus. Stipendija įsteigta žuvusių mokinių tėvų ir gimnazijos Solidarumo fondo iniciatyva. 

      Drauge su apdovanotaisiais dėkojame geranoriams, kurių dosnumas ir rūpestis leidžia įvertinti mokinių pastangas ir kompensuoti jiems užmokesčio už mokslus dalį. Teatlygina Jums Visagalis!

     • Sveikiname su naujų mokslo metų pradžia!

     • Prasidėjo dar viena naujo metų laiko ir naujų mokslo metų diena. KJG bendruomenei ši diena tikrai džiugi! Gera ir jauku vėl matyti visų šypsenas, spindinčias akis, jausti draugystės skleidžiamą šilumą ir dalytis giedromis mintimis! Džiugu, kad nuo šiandien KJG bendruomenę sudaro net 864 mokiniai, tarp kurių 21 naujas pradinukas, 106 penktokai, suformuotos 34 klasės, prie komandos prisijungė 12 naujų mokytojų ir darbuotojų. 
      Rugsėjo 1-osios nuotaikos linkime visais naujais 2022-2023 mokslo metais!

     • KJG mokytojai jau pasiruošę visa matyti naujai Kristuje

     • Rugpjūčio 24 d. vykusiu praktiniu seminaru "Visa matyti naujai Kristuje" KJG mokytojų ir darbuotojų bendruomenė pradėjo pasiruošimą naujiems mokslo metams. Šiame renginyje buvo paminėta ir Šv. Ignaco Lojolos jubiliejinių metų pabaiga. Susitikimas buvo kupinas džiugių akimirkų ir įkvepiančių idėjų, kurios padrąsino mokytojus žengti į naujuosius mokslo metus su pasitikėjimu Dievu, savimi ir vienas kitu.  

      Mokymų vedėja dr. Jūratė Micevičiūtė kvietė drauge apmąstyti vertingą šv. Ignaco dvasinę patirtį ir jo atradimus. Seminaro turinys ir užduotys leido išmokti priimti Dievo "ne" - tai, kas nepatinka, neatitinka mūsų įsivaizdavimų, ko nenorime praleisti pro mūsų proto "rėtį". Dirbdami grupelėse mokytojai ieškojo atsakymų į tokius nelengvus klausimus: kaip atrasti mums dar nežinomus dalykus; kaip leistis Dievo vedamam "ten, kur nežinai". 

      Kita tema, į kurią gilinosi po vasaros atostogų susirinkę KJG darbuotojai - Ratio studiorum dokumentas, nurodantis mokymo ir auklėjimo tvarką jėzuitų mokyklose. Mokytojai svarstė, kaip senasis Ratio studiorum dera su šiuolaikiniu požiūriu į ugdymą ir mokytojo vaidmenį jėzuitų mokykloje. 

      Dėkojame Zalensų sodybos šeimininkams ir personalui už šiltą priėmimą, skanų maistą ir nuostabią aplinką! Ačiū mums visiems už drauge sukurtą džiugią nuotaiką! Dalijamės susitikimo akimirkomis.

    • Vasarą vokiečių kalbos penktokai mokėsi linksmoje stovyklėlėje
     • Vasarą vokiečių kalbos penktokai mokėsi linksmoje stovyklėlėje

     • "Deutschsommerkurs mit Alexandra!" (liet. Vokiečių kalba vasarą su Aleksandra!), taip vadinosi birželio 20-23 d. gimnazijoje organizuotos vokiečių kalbos komunikacinės veiklos arba „mini stovyklėlė“ penktokams su savanore Alexandra iš Vokietijos. Užsiminus Alexandrai apie tėvelių išreikštą poreikį suteikti galimybę mokiniams pagilinti savo vokiečių k. žinias prasidėjus vasarai, savanorė mielai sutiko. Alexandra parengė šaunią keturių dienų komunikacinių veiklų programą.

      Kaip teigia veiklą koordinavusi vokiečių kalbos mokytoja D. Kulviečiuvienė, "tokia veikla gimnazijoje buvo organizuota pirmą kartą, tačiau „pirmas blynas“ nebuvo prisvilęs ir, nors ir mes neturėjome ypatingų edukacinių aplinkų, nei „super“ modernių mokymų priemonių, tačiau vaikai su gera nuotaika, darydami „linksmas“ klaidas ir jas taisydami, piešė, žaidė, šiek tiek rašė ir, žinoma, kalbėjo". Užsiėmimų laikas neprailgdavo, nes mažiausieji mūsų gimnazijos antrosios užsienio kalbos besimokantieji geranoriškai „įsitraukdavo“ ne tik į pokalbius su Alexandra, bet tuo pačiu jie mokėsi ir vienos iš svarbiausių XXI-ojo amžiaus kompetencijų - bendradarbiauti.

      Šios stovyklėlės akimirkos užfiksuotos trumpuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose.

     • Mokytojai stiprino psichologijos žinias ir gebėjimus

     • Naujus mokslo metus KJG mokytojai pasitinka stiprindami savo žinias ir gebėjimus, reikalingus darbe su mokinių grupėmis. Psichologijos srities praktinis seminaras "Grupės dinamika ir vaidmenys joje" KJG mokytojus subūrė bendram darbui rugpjūčio 25 d. Mokytojai, drauge su psichologe Evelina Savickaite-Kazlauske, tyrinėjo Z ir Alfa kartos ypatumus, diskutavo, kaip kartų ypatumai veikia klasės atmosferą, ieškojo būdų, kaip skirtingoms kartoms sutarti ir bendradarbiauti, į kokius aspektus būtina atkreipti dėmesį ugdant ir lydint jaunąją kartą. Seminaras padėjo rasti atsakymus, kaip būti grupėje, ir, kaip savo ar kito vaidmens atpažinimas, gali padėti grupei ir grupėje augti bei jaustis emociškai saugiai.