• Sveikiname Europos Statistikos Konkurso dalyvius!
     • Sveikiname Europos Statistikos Konkurso dalyvius!

     • Dvi KJG komandos:
      1. Karolis LIutkus, Vilius Toločka ir Rugilė Urniežiūtė (PreIB2)
      2. Ginas Baladinskas, Augustas Skietrys ir Domantas Stanys (TB1)
      sėkmingai išsprendė I-ojo etapo užduotis ir pateko į II-ąjį konkurso etapą bei buvo apdovanotos Lietuvos Statistikos Departamento Diplomais.

    • Sveikiname nacionalinio geografijos žinių konkurso „Pažink Lietuvą ir pasaulį“ nugalėtojus!
     • Sveikiname nacionalinio geografijos žinių konkurso „Pažink Lietuvą ir pasaulį“ nugalėtojus!

     • Labai džiaugiamės puikiais mūsų gimnazijos mokinių pasiekimais nacionaliniame geografijos žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“ ir sveikiname prizininkus:

      Ūlą Daukšytę 7c – III laipsnio diplomas
      Roką Bagdoną 8b  – II laipsnio diplomas
      Adrijų Jencių 8b – III laipsnio diplomas
      Dovydą Demikį Im  – I laipsnio diplomas
      Rusnę Šuopytę I Pre-IB – II laipsnio diplomas
      Kiprą Bielozarevičių IIa  – II laipsnio diplomas
      Dominyką Navicką IB1 – II laipsnio diplomas
      Roką Radomskį IIIb – III laipsnio diplomas

      Geografijos mokytoja Loreta Latvienė

     • Sveikiname su Valstybės atkūrimo diena!

     • Mielieji, sveikiname Jus su Vasario 16-ąja - Valstybės atkūrimo diena! Šį istorinį stebuklą sukūrė žmonių meilė Tėvynei, laisvės troškimas, valstybingumo siekis. Branginkime laisvę ir vieni kitus!
      Šios šventės proga dalijamės folkloro mokytojos Vitos Braziulienės muzikiniu sveikinimu.

    • Vasario 12-ąją vyks "Pamokos kitaip - Džiugesio diena"
     • Vasario 12-ąją vyks "Pamokos kitaip - Džiugesio diena"

     • Atliepdami į nuotoliniu būdu besimokančiųjų ir jų tėvelių išreikštą poreikį patirti daugiau bendrystės, susivienyti vertybinei, kultūrinei, pažintinei veiklai, rytoj, vasario 12 d., 9-13 val. 5-8 klasėms skelbiame "Pamokas kitaip - Džiugesio dieną"!

      Džiugesį pajusti padės turiningos ir kūrybiškumą skatinančios edukacijos. Penktokai dalyvaus "Dramos laboratorijoje", kurią kurs Kamerinio teatro aktoriai, šeštų klasių mokiniai bandys kūrybiškai įrodyti, jog "Aš myliu Lietuvą", septintokai teatro pamokėlėje "Kuriame pasaką" susipažins su Valstybinio jaunimo teatro aktorėmis, o aštuntų klasių mokiniai gilinsis į plačią meilės sąvoką, dalyvaudami edukacijoje "Romantika tarpukariu".  Kiekvieną edukaciją lydės bendras darbas mažose grupelėse, o programos pabaigoje - visi pasidalins įspūdžiais klasių refleksijose.
      Šios programos organizavimui naudojamos "Kultūros pasui" ir pažintinei veiklai skitos lėšos, o prie šeštokų programos kūrimo prisideda ir KJG mokinių tėveliai.

      Meilės artimui ir tėvynei pakylėti, džiaukimės viltyje!

    • Sveikiname prizininkus!
     • Sveikiname prizininkus!

     • Sveikiname 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados antrojo (miesto) etapo prizininkus:
      Tomą Kvietkauską, II TB – 1 vieta;
      Eglę Juškevičiūtę, I TB – 1 vieta;
      Milda Knabikaitė, I TB – padėkos raštas;
      Dominykas Kruopis, II – padėkos raštas;
      Fizikos mokytojos: Rigonda Skorulskienė, Daiva Vaitkienė

    • Sveikiname nugalėtojus!
     • Sveikiname nugalėtojus!

     • Sveikiname 69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados (Kauno mieste) nugalėtojus:
      1. Domantą Stanį, IB1 kl. (I vieta)
      2. Karolį Liutkų PreIB2, (padėkos raštas)
      3. Piją Chmieliauskaitę, Im kl. (padėkos raštas)

      Domantas Stanys ir Karolis Liutkus pakviesti į matematikos olimpiados šalies etapą.

     • Netrukus abiturientai skaičiuos 100-ą dienų iki mokyklos baigimo

     • Brangūs Jėzuitų gimnazijos bendruomenės nariai,

      šių metų vasario 4-ą dieną 18 val. kviečiame jus į XXIV-osios abiturientų laidos šimtadienį. Renginys prasidės Šv.Mišių transliacija iš Kauno jėzuitų bažnyčios, vėliau galėsite išvysti abiturientų programą „Vizija“, bus įteikiama gimnazijos alumnų „Šuolio“ stipendija bei išgirsite bendruomenės palinkėjimus abiturientams. Renginio transliacija: https://www.youtube.com/watch?v=pL_oeyOxik8

      „Vizija - tai mano turtas, svajonė - tai mano dabartis, praeitis ir ateitis.“  V.Mačernis

    • Sveikiname nugalėtojus!
     • Sveikiname nugalėtojus!

     • Sveikiname 59-osios Lietuvos mokinių Chemijos olimpiados (Kauno mieste)  nugalėtojus:

      1. Tomą Kvietkauską, IB2 kl. (II vieta)
      2. Dominyką Kruopį, IIm kl. (II vieta)
      3. Rugilę Urniežiūtę, PreIB2 (II vieta)
      4. Igną Karvelį, PreIB2 (III vieta)
      5. Karolį Liutkų, PreIB2 (III vieta)
      6. Rusnę Šuopytę, PreIB1 (padėkos raštas)
      7. Eveliną Auškalnytę, PreIB2 (padėkos raštas)
      8. Augustę Jurjonaitę, PreIB2 (padėkos raštas)


      Džiaugiamės, kad net 7 mokiniai yra pakviesti atstovauti mūsų gimnazijai respublikinėje Chemijos olimpiadoje.

      Linkime jiems sėkmės!!!

      Chemijos mokytojos Rita Janavičienė ir Gytė Drukteinienė

    • Išleistas naujas "Jėzuitų diena" numeris
     • Išleistas naujas "Jėzuitų diena" numeris

     • Prieš trejus metus, jaunesnių klasių mokiniai, išleidę pirmąjį "Jėzuitų dienos" numerį - pakvietė jį įsigijusius aukoti KJG Mag+s misijoms Indijoje ir Kenijoje. 

      Nors COVID situacija pasaulyje sustabdė KJG Mag+s Misijas, tačiau šio žurnalo kūrybinė grupė nutarė ir toliau tęsti savo veiklą ir išleisti dar vieną "Jėzuitų dienos" numerį bei jį padovanoti KJG bendruomenei.

      Numeryje - išskirtinis interviu su Premjere Ingrida Šimonyte!  Gero ir įdomaus skaitymo!

      Prisidėti, kad mokykloje ir toliau sklandžiai vyktų įvairūs mokinių saviraiškos projektai, galime visi, pervesdami paramą gimnazijai, nurodant, kam lėšos skiriamos. 

     • Gimnazijos atsakas dėl mokinių saviraiškos laisvės

     • Gerbiama Kauno jėzuitų gimnazijos bendruomene,
      norime informuoti, kad šį savaitgalį socialinėje žiniasklaidoje pasirodę pranešimai, kad Kauno jėzuitų gimnazija cenzūruoja mokinių mąstymą ir riboja jų saviraišką, neatitinka tikrovės. Pasirodžius minėtam video apie JAV imperializmą, mes jį matėme platesniame kontekste. 2019 metų gruodžio mėnesį mokyklos erdvėje minėto video kūrėjai panaudojo Lietuvos valstybės draudžiamą sovietinę simboliką. Pirmiausia ėmėmės švietėjiškos veiklos, vykdėme įvairias diskusijas apie SSRS represijas, radikalizmo žalą. Kadangi sovietinės simbolikos panaudojimas 2021 metų sausio 12 d. išaugo į antiamerikietišką anarchistinę simboliką naudojantį video, primenantį sovietinę propagandą, tai sustiprino įtarimus, kad radikalios idėjos yra toliau plėtojamos ir įgyja rūpestį keliantį antivalstybinį atspalvį. 
      Tiek sovietinės, tiek anarchistinės simbolikos naudojimas verčia mus manyti, jog šio video pasirodymas sausio 13 d. išvakarėse nebuvo atsitiktinumas, todėl gimnazijos bendruomenė reagavo labai rimtai į tokius mūsų vertybėms prieštaraujančius mokinių veiksmus. 
      Pabrėžiame, kad su video kūrimu susiję mokiniai iš mokyklos nėra „šalinami“,  t.y. nėra braukiami iš mokinių sąrašų. Jų saviraiška nėra ir nebus cenzūruojama. 
      Mokykla atsiriboja nuo tokio turinio informacijos, nes tai prieštarauja mūsų vertybėms. Pastebėję tolesnes radikalizmo apraiškas, pasiliekame teisę kreiptis į teisėsaugos institucijas ar informuoti partnerius (aukštąsias mokyklas ar kitas institucijas).

    • Atostogos pratęsiamos
     • Atostogos pratęsiamos

     • Informuojame, kad  Žiemos (Kalėdų) atostogos pratęsiamos iki sausio 5 dienos. Nuotolinis mokymas  prasideda  sausio 6 dieną ir tęsis iki sausio 31 dienos. Dėl  nuotolinio mokymo  organizavimo  vasario mėnesį informuosime vėliau.

      Abiturientai sausio 4-5 dienomis gali individualiai konsultuotis su mokytojais.

      Visiems linkime, kad 2021 būtų pozityvaus lūžio metai. Sėkmingų, prasmingų ir palaimintų Naujų dienų!!!

    • Bendruomenės diena suspindo meilės, vilties, tikėjimo šviesa
     • Bendruomenės diena suspindo meilės, vilties, tikėjimo šviesa

     • Advento kelionei Kauno jėzuitų gimnazijos mokiniai pradėjo ruoštis lapkričiui įpusėjus, sugrįžus prie nuotolinio ugdymo. Kapelionas Marius Jocys, subūręs Mokinių parlamento grupelę, paragino klasių seniūnus kurti virtualų Advento kalendorių, kurio tema „Daugiau šviesos“. Visą gruodžio mėnesį stebėjomės įvairių bendruomenės narių siunčiamais palinkėjimais, pamąstymais, patarimais, o gruodžio 22 d. visa mokykla susibūrė virtualioje erdvėje švęsti Bendruomenės dienos. Šios trumpiausią metų dieną vykusios šventės  tikslas  sukviesti bendruomenės narius  pasidalinti, liudyti, kiek gyvenime svarbios gimnazijoje ugdomos vertybės.

      2020 metų šventės tema – „Daugiau šviesos“. Kalėdų laukimo nuotaikas kiekvienoje klasėje praturtino jas aplankę gimnazijos alumnai. Šiais metais jau tradicija tapusią akciją „Sugrįžtame dalytis“ padėjo įgyvendinti gausus būrys skirtingoms laidoms ir skirtingoms profesijoms atstovaujančių buvusių gimnazistų. Susitikimuose netrūko įdomių istorijų, aktualių žinių, patarimų, padrąsinimų, palinkėjimų, atvirų pokalbių. Džiugu ir gera žinoti, kad alumnai geranoriškai grįžta dalintis savo mintimis ir patirtimi su dabartiniais mokiniais. Jų apsilankymai visada tampa didele dovana gimnazijai.

      Po susitikimų visi buvo pakviesti nuotoliniu būdu prisijungti prie šv. Mišių, kurias aukojo gimnazijos direktorius kun. Aldonas Gudaitis SJ. Šventę vainikavo bendras alumnų, mokinių, mokytojų muzikinis sveikinimas. Pasidžiaugėme mokinių parlamento organizuojamų kilniausių bendruomenės narių rinkimų rezultatais ir  mintimis apie kilnumą: „Kilnus žmogus yra įsiklausantis ir padedantis, teisingas ir nuoširdžiai džiuginantis kitus. Kasdien pastebime draugų savanorišką pagalbą, nenutrūkstantį bendravimą, palaikymą, šiltas šypsenas. Visa tai šie žmonės kiekvienam iš mūsų sugeba dovanoti net per atstumą. Gerumas tarsi neregimos bangos sklinda iš žmogaus vidaus ir daro regimą poveikį. Džiaugiamės, jog mūsų bendruomenėje tokių žmonių nereikia ieškoti su žiburiu.“

      2020 metais kilniausiu mokiniu išrinktas Augustas Skietrys, kilniausia mokytoja Erika Lukšienė, o kilniausiu darbuotoju – kapelionas Marius Jocys. Drauge išgyventas šv. Kalėdų laukimas tespindi meilės, vilties, tikėjimo  šviesa!

    • Šviečiantys žibintai - rūpesčio pasaulio ateitimi išraiška
     • Šviečiantys žibintai - rūpesčio pasaulio ateitimi išraiška

     • Gimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautiniame ENO mokyklų tinklo projekte ENo Art "Light for the future" (liet. "Su šviesa - už ateitį"). Projektas, kuris suvienijo mokinius iš 4 žemynų ir 31 šalies, leido atskleisti jaunuolių rūpestį dėl aplinkos išsaugojimo ir mūsų planetos ateities. Pagrindinė šio projekto idėja -  iš panaudotų medžiagų ar daiktų sukurti ką nors naujo ir gražaus. Mokiniai gamino žibintus ir uždegė juos su kitų šalių mokiniais tą pačią dieną, t.y. gruodžio 4d. Džiugu, kad domėjimosi pasaulio problemomis išraiškos tampa vis kūrybiškesnės ir skleidžia dar daugiau šviesos aplink!