• Nors ir kitokia, bet pakylėta ir sklandi naujų mokslo metų pradžia KJG
     • Nors ir kitokia, bet pakylėta ir sklandi naujų mokslo metų pradžia KJG

     • Neįprastai, su nemažais pokyčiais ir jauduliu prasidėję nauji mokslo metai pagaliau sugrąžino moksleivius atgal į mokyklą, kuri ir vėl suskambo nuo vaikų šurmulio ir džiaugsmingų šūksnių. Šiais metais rugsėjo 1-osios šventėje, dėl neįprastos situacijos, moksleiviai, be tėvelių palydos, buvo pakviesti susirinkti į savo klases pagal nustatytą spalvingą schemą.

      Šie ir daug kitų pokyčių buvo pristatyti moksleiviams po šventinių auklėtojų pasveikinimų klasėse.

      Šv. Mišiose Pranciškaus Ksavero bažnyčioje šiais metais dalyvavo abiturientai ir penktųjų klasių mokiniai. Džiugu, jog net 112 penktokų prisijungė prie mokyklos bendruomenės. Po Šv. Mišių visus pasveikinęs Gimnazijos direktorius tėvas Aldonas Gudaitis SJ pakvietė bendruomenės narius būti dar labiau kūrybingais ir palinkėjo kūrybos semtis iš Dievo.

      Kaip ir kasmet, šios šventės metu buvo įteiktos „Širdžių giesmės“ stipendijos, kurios skiriamos I klasės gimnazistams, įstojusiems su aukščiausiais įvertinimais. Šiais metais Rozvita ir Egidijus Vareikiai jas įteikė Ugnei Blužaitei, Justinui Montvilai ir Miglei Valutkevičiūtei.

      Naują mokslo metų kelionę šį rugsėjį gimnazijoje pradeda 822 mokiniai, 79 mokytojai ir specialistai bei 28 darbuotojai.

      Visą KJG bendruomenę sveikiname su Naujais mokslo metais ir linkime kantrybės, tikimės jūsų visų susiklausymo, sąmoningumo! Telaimina Dievas kiekvieną naujos mokslo kelionės žingsnį!

    • Gimnazijos mokytojai sėmėsi įkvėpimo, kaip kūrybingai pradėti naujų mokslo metų kelionę
     • Gimnazijos mokytojai sėmėsi įkvėpimo, kaip kūrybingai pradėti naujų mokslo metų kelionę

     • Kaip ir kasmet, prieš pradėdami naują mokslo metų kelionę, rugpjūčio 25 d. gimnazijos mokytojai dalyvavo mokymuose „Keliauti su jaunimu, skatinant jį kurti vilties kupiną ateitį“, kuriuos šį kartą nuotoliniu būdu vedė tėvas jėzuitas Peter Rožič.

      Savo pranešimą grįsdamas Universaliomis Apaštališkosiomis gairėmis, tėvas Rožič pabrėžė, jog kuriant organizacijos kultūrą, labai svarbu keliauti kartu su jaunimu, mokėti klausytis, atpažinti jų poreikius, rūpintis nuskriaustaisiais, visuomenės gerove, visa planeta. „Kartu keliaudami su jaunimu esame kūryboje. Tos kelionės vaisiai remiasi bendryste su kitais“, sakė lektorius.

      Kalbėdamas apie pašaukimą, tėvas Rožič priminė palyginimą apie lobį: „pašaukimas yra tarsi lobis, kai jį atrandi, puoselėji“. Labai svarbus pašaukimo indikatorius, pasak pranešėjo, yra džiaugsmas. Džiaugsmas, kuris tęsiasi, trunka ilgą laiką -  tikrasis pašaukimo būvis. Todėl labai svarbu suprasti savo poreikių hierarchiją. Kalbėdamas apie pašaukimą dirbti su su jaunimu, tėvas Peter pabrėžė kūrybingumo svarbą. Pasak pranešėjo, tai yra vienas iš kertinių pašaukimo aspektų. Kūrybingumo priešas – baimės, tad jas reikėtų kontroliuoti. Darydamas išvadą apie šiandieninę situaciją, lektorius teigė, jog „socialinis apribojimas verčia mus elgtis kūrybingai“.

      Mokytojai, pasidalindami savo įžvalgomis apie jaunimo poreikius, iškėlė jų saviraiškos klausimą. „Mokiniams reikia erdvės, reikia, kad juos suprastų ir priimtų tokius, kokie jie yra“, sakė tikybos mokytojas. Mokymams vadovavęs Tėvas Rožič perspėjo, jog kalbant apie mokinių saviraišką, labai svarbi yra mokytojo rolė, padedant mokiniui parinkti tinkamus saviraiškos būdus. Taip pat priminė apie ribas, kurių nevalia peržengti, kuriant santykius.

      Lyderystės įgūdžių, paremtų ištverme, nuolankumu, dalijimusi savo pastangomis, kad pasiektum bendrą tikslą, tėvas Peter kvietė semtis iš Jėzaus. „Jėzus – puikus pavyzdys, kaip netgi nieko nekalbant galima sureaguoti ir atsakyti žmogui“, teigė pranešėjas. Mokytojai ne tik keliauja kartu su mokiniais, bet ir asistuoja jiems, ne vadovaudami, nurodinėdami, bet palydėdami.

      Mokytojai dalinosi savo mintimis, kaip jie padeda jaunimui augti lyderystėje, pasakodami apie iniciatyvas, veiklas ir metodus, kurie naudojami gimnazijoje. Mokymų dalyviai sutarė, jog mokytojų asmeninis pavyzdys – taip pat puikus būdas ugdyti mokinių vertybes.

    • Mobilieji vartotojai
     • Mobilieji vartotojai

     • Mobiliųjų prietaisų naudotojai,

      Jūs galite pasitikrinti savo tvarkaraštį ir mobiliuoju prietaisu. Jei turite iPad, iPhone arba išmanųjį įrenginį su Android operacine sistema, netrukus galėsite atsisiųsti ir programėlę, veikiančią "Tvarkaraščiuose internete".

      Daugiau informacijos: here.

    • Apie šį puslapį
     • Apie šį puslapį

     • Jūsų mokyklos interneto puslapis jau paskelbtas Internete. Čia rasite daug funkcijų ir naudingos informacijos - tai klasių, mokytojų tvarkaraščiai, jų pakeitimai, mokyklos naujienos ir kita.