• Bendruomeniškumą stiprinanti „Cura personalis“ diena

     • Turiningos, emociškai įtraukiančios, paliečiančios širdį ir stiprinančios klasės bendruomenę edukacijos pirmąjį mokslo metų pusmetį buvo suorganizuotos kiekvienai KJG klasei. Visų mūsų kasdienybę ir įpročius pakeitęs karantinas ir izoliacija namuose, praėjusiais mokslo metais, sukėlė nemažai iššūkių ne tik asmeninėse, bet ir mokyklų bendruomeniškumo, socializacijos srityse. Tad rugsėjo mėnesį, sugrįžus mokytis kontaktiniu būdu, KJG mokinius pakvietė į įvairias veiklas, kuriose, dalyvaudami kartu su savo klase, jie turėjo galimybes atkurti tarpusavio santykius, susiburti ir stiprėti kaip klasės bendruomenė, mokytis rūpintis savo emocine sveikata, stiprinti psichologinį atsparumą, mokytis streso įveikos įgūdžių, pažinti save ir klasės draugus. 

      Viena iš šių veiklų, gimnazijoje tradiciškai organizuojama „Cura personalis“ (lot. rūpestis artimu) diena. Šiais mokslo metais kiekviena klasė turėjo atskirai šiam tikslui paskirtą dieną, o temą ir užsiėmimus mokiniais išsirinko kartu su klasės vadovais. Nuo spalio 25 d. iki gruodžio 14 d. 1-os pradinės, 5-IV klasių mokiniai dalyvavo įvairiuose praktiniuose - patyriminiuose užsiėmimuose.

      „Cura personalis“ dienos metu 1 klasės mokiniai dalyvavo gerų emocijų dirbtuvėse, kuriose pradinukai ne tik dainavo, juokėsi, bet ir mokėsi pažinti jausmus. Kartu džiugiai ir prasmingai praleisti laiką, pažaisti, atsipalaiduoti, pasidalinti įvairiais pasakojimais ir patirtais nuotykiais vieni su kitais galėjo 5-6 klasių mokiniai, kurie dalyvavo savo pasirinktuose psichologinio atsparumo stiprinimo, mindfulness, emocinio raštingumo, nesmurtinio bendravimo užsiėmimuose. „Buvo labai įdomu, dabar jaučiuosi drąsiau, nes suprantu, kad daug žmonių patiria tas pačias baimes kaip ir aš“, savo įspūdžiais dalijosi šeštos klasės mokinys. 7-8 klasių mokiniai pasirinko Ekoterapijos ir dramos terapijos užsiėmimus, kurie, mokinių nuomone, buvo tarsi „susiliejimas su gamta kartu su visa klase". Šių užsiėmimų naudą apibūdinę mokiniai teigė, kad tai „puiki patirtis ir terapija“ bei „poilsis ir sustojimas nuo visų kitų veiklų ir mokslų“, kuris „vaikus skatina suprasti, ne jų silpnybes, o stiprybes“.  „Šios programos yra reikalingos ne tiek dėl emocijų, kiek dėl lavinamųjų veiklų, po kurių visa klasė jaučiasi apgaubta laimės hormonu“, pasakojo klasės vadovė, su auklėtiniais dalyvavusi edukacijoje apie psichologinį atsparumą. 
      Gimnazinių klasių mokiniai ieškojo atsakymų į jiems rūpimus psichologinius klausimus. I-II klasių mokiniai dalyvavo psichologinio atsparumo stiprinimo, relaksacijos, streso, nusiraminimo technikų mokymuose, savęs pažinimo programose, kuriose buvo sukurta tokia atmosfera, kad visi galėjo jaustis saugiai kalbėdami apie save. „Jaukiai jaučiausi netgi tuomet, kai reikėjo dalintis savo jausmais“, dalijosi gimnazistė. Klasės, kaip grupės, palydėjimo užsiėmimuose, tarpusavio santykių akademijos, psichinės sveikatos stiprinimo srityse savo žinias praplėtė III-IV klasių mokiniai. Smagiuose užsiėmimuose, kurie vyresniųjų klasių mokiniams pasirodė netikėti, dar labiau išryškėjo „mokyklos bendruomeniškumas.“
      Vertindami „Cura personalis“ dienos metu patirtas veiklas mokiniai išreiškė susižavėjimą užsiėmimus vedusiais lektoriais: „man patiko psichologės metodai, ir paaiškinimai, kaip psichologiniuose žaidimuose atsiskleidžia charakterio savybės ir žmonių santykiai“;  „psichologai puikiai atliko savo darbą, jaučiausi išklausyta, užduotys padėjo pripažinti dalykus apie save, kuriuos jau laikas buvo pripažinti“. 
      Šią dieną užsiėmimus mokiniams vedė įvairūs lektoriai, pagal “Geros savijautos programą”. Galimybę dalyvauti visiems Lietuvos mokiniams šioje programoje, atsižvelgiant į pandeminę situaciją, sudarė ir finansavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
      Apžvelgus mokinių atsiliepimus, paaiškėjo, kad didžioji dalis jų yra labai patenkinti šiomis veiklomis ir užsiėmimais, kuriuose dalyvavo kartu su klase, ir tikrai rekomenduotų jas kitiems mokiniams.
      Džiaugiamės galimybe kviesti mokinius į tokius tiek psichoemocinei, tiek fizinei sveikatai svarbius užsiėmimus ir dėkojame šių užsiėmimų lektoriams, iš kurių užsiėmimų mokiniai išsinešė naują žvilgsnį į save ir klasės draugus, geriau pažino savo emocijas, atlikdami įvairias užduotis patyrė klasę kaip bendruomenę, kurioje gera mokytis ir būti.

    • GIMNAZIJOS DARBO LAIKAS PER ŽIEMOS (KALĖDŲ) ATOSTOGAS
     • GIMNAZIJOS DARBO LAIKAS PER ŽIEMOS (KALĖDŲ) ATOSTOGAS

     • Gruodžio 27–30 d., sausio 3–7 d. interesantai, tėvai ir mokiniai aptarnaujami  9.00–14.00 val.

      Mokinių raštinės tel. 867653935, el. p. gimnazija@kjg.lt

      Administracijos raštinės tel. 861819949, el. p. kjg@kjg.lt

      Biblioteka dirbs 10.00–12.00 val., el. p. biblioteka@kjg.lt

      Mokiniai gruodžio 27–29 d., sausio 3–7 d. į gimnaziją galės patekti su mokinio pažymėjimu 

     • Robotikos komanda vėl džiaugiasi pergale

     • Gruodžio 17 dieną hibridinio dalyvavimo metu KJG robotikos komanda „LITBOT“ dalyvavo regioninėse robotikos varžybose ir puikiai pasirodė keturiose rungtyse: projekto, vertybių, roboto dizaino bei užduočių stalo rungtyse. KJG komanda, varžydamasi su 54 komandomis, pateko tarp septynių stipriausių į nacionalines varžybas, kurios bus organizuojamos kitų metų kovo mėnesį. Komanadai, kuri nacionalinėse varžybose užims pirmąją vietą, teks garbingai atstovauti Lietuvai 2022 m. balandžio mėnesį varžybose JAV, Houstono mieste.

      „LITBOT“ komandos nariai – Jonas Zaleckas 8a, Dovydas Urmelis 8a, Pijus Balutis 8a, Mantas Arnašius IM, Joris Leonavičius IM, Jokūbas Vasiliauskas PreIB, Mykolas Platūkis PreIB, Aurėja Urniežaitė PreIB. Džiugu sveikinti robotikos komandą ir jų mokytoją A.Juškauską, kurie sugebėjo pasiruošti varžyboms net ir tokiomis nepalankiomis aplinkybėmis. Linkime jiems sėkmės, o visus kviečiame pasidžiaugti geriausiu roboto užduočių atlikimu.

     • Puikus pasirodymas tarptautiniame verslo simuliacijos konkurse

     • 2021 m. gruodžio mėn. vyko tarptautinis verslo simuliacijos konkursas „BOSS – Business Olympics for Secondary Schools competition“. Jame dalyvavo 95 komandos iš 46 šalių. KJG IB1 komanda „Magnatour“ užėmė garbingą 6-ą vietą. Sveikiname komandos narius: Naglį Lyniką, Joną Sirvydį ir Igną Karvelį (mokinius paruošė mokytoja L. Danilavičienė)

     • Tautosakos konkursą laimėjo KJG mokinių animuota pasaka

     • Mokiniai Tadas Burokas ir Adomas Jakinevičius (6a klasė) dalyvavo Respublikiniame tautosakos ekranizacijos konkurse „Animuojų lietuvišką pasaką-2021" ir su animaciniu filmu „Eglė Žalčių Karalienė“ laimėjo pirmąją vietą. Konkursą organizavusi Kauno tautinės kultūros centro komanda iškilmingai paskelbė respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso rezultatus ir padėkojo dalyviams, jų pedagogams, stropiai dirbusiems ir pristačiusiems gražiausias animacijas konkursui. 

      Kviečiame pasigrožėti 1-ąją vietą jaunesniųjų grupėje (5-8 kl.) laimėjusiu Kauno jėzuitų gimnazijos mokinių kūrybiniu darbu „Eglė Žalčių Karalienė“, kurį globojo mokytojos Ieva Šidlauskienė ir Agnė.

     • Gimnazistai kviečia dalyvauti akcijoje „Baltos Kalėdos“

     • Gimnazistų inicijuota gerumo akcija „Baltos Kalėdos“, kaip ir kasmet, kviečia visus sukurti stebuklą! Šiais metais renkamos aukos, kurios taps dovana vaikams su kiškio lūpa. Už surinktas aukas vaikų su kiškio lūpa gydymui, vaikams būtų suteikiama visapusiška medicininė pagalba, įtraukianti operaciją, tinkamą mitybą bei logopedų ir odontologų pagalbą.  Kiškio lūpa yra įgimtas lūpos nesuaugimas, kuris apsunkina įprastus žmogaus veiksmus - kalbėjimą ir valgymą - bei, išskirtiniais atvejais, gali baigtis net ir mirtimi. Neretai vaikai, turintys šį apsigimimą, besivystančiose šalyse patiria patyčias, yra išstumiami iš bendruomenių bei izoliuojami. Nors gyvenimą keičianti operacija kainuoja 240$, ši suma nėra prieinama visiems.

      Nelikdami abejingi ir prisidėdami prie Baltų Kalėdų akcijos Jūs galite suteikti kiškio lūpą turinčiam vaikui vos 45 minutes trunkančią operaciją, kuri padovanos amžiną šypseną ir pilnavertį gyvenimo būdą! 

      Paaukoti šiai akcijai galite tik tiesiogiai, sekant nuorodą: https://bit.ly/3FSz0ux

       

     • Lietuvos Respublikos Vyriausybėje pagerbti KJG mokiniai ir mokytojai

     • Gruodžio 3 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vyko 2021 metais sėkmingai pasirodžiusių tarptautinėse dalykinėse olimpiadose ir konkursuose mokinių ir juos rengusių mokytojų pagerbimo šventė. Džiugu, jog gausus būrys atstovavo Kauno jėzuitų gimnaziją! Į šventę buvo pakviesti ir apdovanoti mokiniai Milda Knabikaitė, Karolis Liutkus, Dominykas Navickas, Domantas Stanys, Augustas Skietrys, Ugnė Tulaitė, kartu su mokytojomis Giedre Akramiene, Rasa Butkevičiene, Laima Danilavičiene, Lina Milkintiene ir Sigita Šilingaite.

     • Tarptautinio projekto dalyviai pasirašė deklaraciją saugumui užtikrinti

     • Lapkričio 27 - gruodžio 1 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje vyko Erasmus projekto MUN (Model United Nations) mokymosi vizitas, kuriame dalyvavo projekto partneriai iš Turkijos, Ispanijos, Italijos ir Portugalijos. Nors veiklą apribojo COVID-19 pandemijos suvaržymai, mokiniai sėkmingai dalyvavo Jungtinių Tautų darbo simuliacijoje tarptautinio saugumo ir nusiginklavimo tema. Atstovaudami skirtingoms šalims, mokiniai diskutavo branduolinių ginklų, karinių konfliktų, atominės energijos klausimais, sesijų metu buvo rašoma ir vėliau priimta rezoliucija. 

      Į veiklą įsitraukė ir mūsų gimnazijos mokiniai, iš kurių Eva Kriaučiūnaitė, atstovavusi Prancūzijai, ir Miglė Valutkevičiūtė, atstovavusi Estijai, buvo apdovanotos aktyviausių delegatų diplomais. Sesijas kuruoti ir sklandumą užtikrinti padėjo gimnazistai Ignas Karvelis ir Aurėja Frolovaitė. 

      Svečiams iš užsienio lietuviai vedė ekskursijas po Kauną ir Vilnių, projekto dalyviai aplankė Kauno rotušę, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Velnių muziejus, Valdovų rūmus. Kavos pertraukėlių ir laisvalaikio metu jaunuoliai turėjo galimybę pabendrauti, pasidalinti savo idėjomis, kartu dainavo ir šoko, džiaugėsi (kai kurių dalyvių pirmą kartą gyvenime pamatytu) sniegu ir įžiebta Kauno Kalėdų eglute. Projeko vizitą vainikavo visų dalyvių bendrai sukurta ir atlikta daina. 

      Projektą globojusi mokytoja Loreta Čižinauskienė ir visa KJG komanda dėkoja visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems ir tikisi greitai susitikti savo draugus kituose projekto susitikimuose Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje! 
       

     • Jokūbas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai" super finale užėmė II-ą vietą

     • Š. m.  lapkričio 29 d. Jokūbas Vasiliauskas iš Pre-IB klasės, pateko į Lietuvos tūkstantmečio vaikai super finalą ir jame užėmė II vietą. Jokūbas savo puikiu pasirodymu, didelių pastangų, giliu mokslo žinių universalumu  antrus metus iš eilės tampa antros vietos nugalėtoju. Norint patekti į Lietuvos tūkstantmečio vaikus, bei užimti aukšiausias vietas reikia turėti ne tik daug žinių, bet ir stiprų loginį mąstymą, žaibišką reakciją, gebėjimą susitvarkyti su jauduliu, atsakyti į sudėtingus klausimus apie moksla, muziką, sportą, žinoti istorijos paslaptis, domėtis išradimais. Dalyvavimo akimirkas galėsite pamatyti laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, per LRT televiziją. Dėkojame palaikymo komandai ir mokytojams Albertui Juškauskui bei Laimai Danilavičienei už puikias patirtas emocijas. Lauksime Jokūbo kitų metų dešimtokų kovose!

     • KJG mokytojai Romoje keliavo Šv.Ignaco keliais

     • Programos „Ignaciškoji lyderystė“ dalyviai, mokytojai iš Kauno, Vilniaus ir Šiaulių jėzuitų mokyklų, nuoširdžiai dėkoja Dievui už gausias dvasines dovanas, patirtas spalio 30 – lapkričio 5 d. piligriminės kelionės metu „Šv. Ignaco keliais Romoje“.  Dalyvių širdys kupinos džiaugsmo ir dėkingumo už pamatytus, išjaustus dalykus, vietas, šventas erdves, kur gyveno, veikė ir mirė Šv. Ignacas Lojola. Įkvėpti ir sustiprinti jo pavyzdžio, piligrimai sugrįžo pakylėti, pilni jėgų ir užsidegimo su dar didesne meile ir atsidavimu tarnauti Dievui ir žmonėms, kaip tai darė Ignacas su savo bendražygiais.  

     • Projektas "Future Science" apdovanotas kokybės ženkleliu

     • II Pre-IB klasės ir anglų mokytojos Vitalijos Miškinienės įgyvendintas eTwinning projektas "Future Science" sulaukė dar vieno apdovanojimo! Sveikiname mokytoją ir mokinius gavus Europos Kokybės ženklelį už puikią projekto veiklą. Labai džiaugiamės, kad projektas sulaukė pripažinimo aukščiausiame europiniame lygmenyje!

     • Puikus pasirodymas meninio skaitymo konkurse

     • 2021 spalio 15 dieną 7d klasės mokinė Medeinė Karpavičė dalyvavo meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos, žodžių paliestos", kurį organizavo Kauno IX forto muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.
      Medeinė puikiai pasirodė ir užėmė antrą vietą! Ją sveikina lietuvių kalbos mokytoja Rasa Malžinskienė bei visa 7 d klasė.

     • Respublikinio skaitovų konkurso laureatė

     • Spalio 16 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyko respublikinis skaitovų konkursas. Labai džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos IIm klasės mokinė Ugnė Grabliauskaitė tapo šio konkurso laureate! Komisijos pirmininkas Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Dainius Svobonas negailėjo Ugnei gražių bei motyvuojančių žodžių, ragino toliau skaityti bei nenustoti tobulėti. Konkursui mokinę ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilija Mataitė-Grigaitienė.

     • Projekto "Save Not Waste" susitikimas Vengrijoje

     • Džiaugiamės pirmuoju Erasmus+ "Save Not Waste" projekto tarptautiniu susitikimu, spalio 4-8 d. vykusiu Vengrijos Miškolco Fényi Gyula jėzuitų gimnazijoje. Šiuo projektu siekiame įgyvendinti nedidelius, bet praktiškus žingsnius, kad sumažintume atliekų kiekį bei kurtume ekologišką mąstymą. Susitikime dalyvavo KJG mokinės Eva Dikčutė ir Eva Kriaučiūnaitė iš III m klasės, biologijos mokytoja Inga Vareikienė bei šio projekto koordinatorė Vilma Šliužaitė. Šios savaitės metu mokinės, gyvendamos vengrų šeimose bei bendraudamos su projekto dalyviais, turėjo galimybę pažinti įvairias kultūras. Projektą koordinuojančioje mokykloje dalyviai iš Ispanijos, Lenkijos, Vengrijos ir Lietuvos aptarė vienas iš didžiausių šių laikų ekologines problemas, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, edukacijose Miškolco mieste, lankėsi rūšiavimo centre, kūrė naujas idėjas šio projekto skleidimui ir įgyvendinimui. Projekto dalyvės grįžo pilnos naujų idėjų, puikių prisiminimų ir su dar didesne motyvacija šį projektą plėsti ir vykdyti.

     • Herzlich willkommen in Kaunas!

     • Nuo rugsėjo 15 dienos savanoriavimą mūsų gimnazijoje pradėjo Alexandra Mohnssen iš Vokietijos. Jau daug metų sulaukiame savanorių, kurie pas mus atvyksta tarpininkaujant organizacijai „kulturweit“ prie UNESCO. Jų tikslas padėti mokiniams nugalėti sunkumus mokantis vokiečių kalbos, ypač tobulinant kalbines kompetencijas ir tarimą. Žinoma, ji mūsų mokiniams padės daugiau sužinoti apie Vokietiją ir jos kultūrą. Aleksandra atvyko iš Ahrensburgo miestelio, esančio netoli Hamburgo. Ji pati dar tik pernai atsisveikino su mokykla, todėl mokinius tikrai gerai supranta. Džiaugiamės, kad ji mūsų gimnazijoje bus ištisus mokslo metus ir prisidės prie vokiečių kalbos mokymo bei populiarinimo. Linkime jai sėkmės ir gerų įspūdžių Lietuvoje!

      Liebe Alexandra, wir wünschen dir eine schöne Zeit in Kaunas und an unserem Gymnasium!

     • Mokytojų dienos šventė

     • Sveikinti su Mokytojų diena ir dėkoti jiems už šios kilnios profesijos pasirinkimą XXV-os laidos gimnazistai šiais metais nusprendė pakankamai grėsmingai. Spalio 1 d. mokykla pavirto į tikrą veiksmo filmo aikštelę, kurioje vyko banko apiplėšimas! Brangiausią turtą, mokytojus, iš kaukėtų pagrobėjų rankų bandė išgelbėti apsiginklavę pareigūnai. Šios dramos atomazga vyko ant vienuolyno terasos, kur lemiamos šokio kovos metu mokytojai buvo saugiai pasveikinti!

      Šventinė nuotaika tęsėsi visą savaitgalį, kelionėje į Lietuvos pajūrį. Stulbinančio gamtos grožio apsuptyje, Olando kepurėje, KJG mokytojai ilsėjosi, sėmėsi įkvėpimo, mėgavosi bendryste, tyrinėjo gamtą, ieškojo gintaro. Šios šventės džiaugsmą papildė pakeliui aplankytas Baublių muziejus ir nuotaikinga ekskursija Klaipėdos senamiestyje.

      Sveikiname visus mokytojus dar kartą!

    • Sveikiname prizininkus!
     • Sveikiname prizininkus!

     • Spalio 2 dieną Vilniaus universitete, matematikos ir informatikos fakultete, vyko Lietuvos komandinė mokinių matematikos olimpiada prof. Jono Kubiliaus taurei laimėti. Kauno miesto komanda laimėjo II-ją vietą. Komandos sudėtyje buvo ir du mūsų gimnazijos mokiniai: Karolis Liutkus ir Domantas Stanys.

      Sveikiname Karolį su Domantu ir visą komandą!

  • Kontaktinė informacija

   • VŠĮ “Kauno jėzuitų gimnazija”, Rotušės a. 9, Kaunas
   • Mokinių raštinė ir Priėmimo klausimai: +370 676 53935 arba Google Meet https://meet.google.com/ibu-njtr-wmf Administracijos raštinė: +370 618 19949 arba Google Meet https://meet.google.com/szd-ggzj-egh
   • Kauno jėzuitų gimnazija Rotušės a. 9, LT-44280 Kaunas LT-44280 Kaunas Lithuania
   • Įmonės kodas 300109458 Sąskaitos Nr. LT85 4010 0425 0070 9680 AB Luminor bankas Banko kodas 40100
   • https://www.facebook.com/pages/category/High-School/Kauno-j%C4%97zuit%C5%B3-gimnazija-453422008059612/
  • Prisijungti