• KJG merginų tinklinio komanda – stipriausia Kaune!

     • Kovo 18 d. Kauno sporto halėje vyko Kauno m. bendrojo lavinimo mokyklų merginų tinklinio varžybos. KJG komanda – G. Znamenskaitė (II AdM kl.), V. Mickevičiūtė, M. Deduraitė (I AdM kl.), K. Žalytė (I Pre-IB kl.), G. Kumpikaitė, I. Pociūtė (I DSD kl.), U. Vosyliūtė, B. Karpavičiūtė (8 a kl.), G. Gudaitė (7b kl.) – vadovaujama mokytojo Rimanto Pavydžio iškovojo I vietą! 

      Varžybose dalyvavo vienuolika Kauno m. mokyklų, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius. Jėzuitų gimnazijos tinklininkės pogrupyje laimėjo visus penkis susitikimus. Pusfinalyje nugalėta stipri KTU inžinerijos licėjaus komanda, o finale įveikta ir J.Jablonskio gimnazija! Kauno jėzuitų gimnazijos tinklininkės yra pakviestos žaisti kovo 22 d. tarpzoninėse varžybose Jonavoje. Sveikiname sportininkes ir jų mokytoją!

     • Tobulinami plaukimo įgūdžiai – KJG sportiškumo dalis

     • KJG mokiniai kviečiami puoselėti sportiškumo vertybę ugdant plaukimo įgūdžius jau nuo pradinių klasių. „Žalgirio“ arenos baseine plaukimo pamokas lankantys 2 m klasės mokiniai stebina savo gebėjimu plaukti. „Žalgirio“ plaukimo akademija apdovanojo du antrokėlius, kurie į baseiną atėjo neturėdami jokių plaukimo įgūdžių, o jau po 21 pamokos drąsiai plaukia Olimpiniame 50 m baseine! Šiems mokiniams Rūtos Meilutytės treneris Tadas Duškinas įteikė garbingą ir motyvuojančią dovaną – marškinėlius su R. Meilutytės parašu!

      Šešias plaukimo pamokas profesionalių trenerių globojami turėjo 6 klasių mokiniai. Sausio ir vasario mėnesiais Kauno sporto mokyklos „Startas” baseine jiems vyko plaukimo modulis. Džiaugiamės, kad fizinio ugdymo mokytojų iniciatyvą tobulinti plaukimo įgūdžius palaikė mokinių tėveliai. Džiaugiamės augančia nauja plaukikų karta Lietuvoje! MAGIS plaukimo, MAGIS fizinio aktyvumo! 

     • Puikus pasirodymas badmintono varžybose Kaune

     • Kovo 13 d. Kauno sporto halėje vyko Kauno miesto bendrojo lavinimo mokyklų žaidynių badmintono varžybos. Komandos buvo suskirstytos į merginų ir vaikinų vienetų ir dvejetų pogrupius. Kauno jėzuitų gimnazijai atstovavo Ieva Paškevičiūtė (8 c kl.), Ugnė Lukoševičiūtė (I M kl.), Matas Stravinskas, Kajus Vilpišauskas (II AdM kl.), Mykolas Grigas (8 d). Komandai vadovavo mokytojas Rimantas Pavydis.

      KJG merginų komanda pogrupyje užėmė II ir kovojo mažajame finale dėl trečios vietos. Ugnė, nors ir patyrusi kojos traumą vienetų kovoje, sugebėjo kartu su Ieva dvejetuose išplėšti pergalę prieš J.Grušo meno gimnazijos merginų komandą ir iškovojo III vietą!

      KJG vaikinų komanda nesutiko rimto pasipriešinimo savo pogrupyje ir užėmė I vietą! Tad jiems teko žaisti su kito pogrupio nugalėtojais didžiajame finale. Po atkaklios kovos mūsų vaikinai pripažino J.Grušo meno gimnazijos vaikinų pergalę ir pasidabino sidabro medaliais!

      Kadangi J.Grušo meno gimnazijos vaikinų komanda išvyksta į Europos jaunučių badmintono čempionatą, jie perleido mūsų gimnazijos vaikinų komandai teisę atstovauti Kauno miestui Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse badmintono varžybose Tauragėje, kurios vyks kovo 16 d. Džiaugiamės gimnazistų pergalėmis ir linkime sėkmės varžybose Tauragėje!

     • Sveikiname KJG krepšininkus su reikšminga pergale!

     • Kovo 12 d. KJG krepšinio komanda varžėsi Kauno miesto mokyklų krepšinio čempionato finale su Saulės gimnazijos komanda ir laimėjo II vietą! Šis įvykis – neeilinis, nes KJG iki šiol nebuvo patekusi į šio čempionato finalą. Sveikiname jaunuosius krepšininkus ir jų trenerį mokytoją Aivarą Pranckevičių

     • Kaip keisti švietimo situaciją pasaulyje mokiniai svarstė JTO simuliaciniame posėdyje

     • Kovo 7–10 d. KJG mokiniai Aistė DubinskaitėMilda Sofija Leonavičiūtė (II M kl.), Gerda Laurinavičiūtė, Olivia Neverauskaitė, Ignė Surantaitė (II Pre-IB kl.), Paulius Danielius, Aivaras Jomantas, Jogaila Mitkus, Gabrielė Petronytė, Guoda Snicoriūtė, Lukrecija Žemaitytė (IB 1 kl.) kartu su istorijos mokytoja Rasa Varsackyte dalyvavo renginyje „Change the World Model of United Nations“ Paryžiuje (Prancūzijoje).

      Tokie renginiai organizuojami kasmet įvairiuose pasaulio valstybėse ir kviečia 14–18 m. mokinius bei universitetų studentus į simuliacinius JTO posėdžius. Mokiniai šiems susitikimams paprastai pradeda ruoštis dar gerokai iki atvykimo, nes turi atstovauti valstybę, kuri priklauso JTO, tačiau nėra jų gimtoji šalis. Tokiu būdu reikia gerai išmanyti paskirtos valstybės istoriją bei vidaus ir užsienio politiką. Mokiniai iki renginio taip pat rinkosi į virtualius mokymus. Šių metų susitikimas Paryžiuje (renginio atidarymas vyko UNESCO būstinėje) buvo skirtas švietimo klausimams pasaulyje. Diskutuodami įvairių valstybių mokiniai ieškojo pasaulinių bei atskirų regionų sprendimų įvairiais švietimo politikos aspektais ir kurdami bendras koalicijas rašė galutines rezoliucijas.

      Dalyviai dėkoja gimnazijai ir tėveliams už galimybę dalyvauti renginyje.

     • Muzikiniais talentais apdovanota pradinukė laimėjo konkursą

     • Kovo 10 d. pradinukė Dagnė Kireilytė (1 m kl.) dalyvavo respublikiniame pučiamųjų ir mušamųjų konkurse „Salve Venti Musica" ir pelnė 1-ąją vietą bei jauniausios konkurso dalyvės nominaciją! Fleita šiame konkurse grojusi mergaitė anksčiau buvo apdovanota už geriausią pasirodymą pianinu. Sveikiname mokinę ir džiaugiamės jos talentais drauge su mokytoja Virginija Jusaite!

     • Drąsą ir pilietiškumą pademonstravusi LITBOT komanda – Kovo 11-osios vaikai!

     • Kovo 8–10 d. vykusiose įtampos kupinose FIRST Tech Challenge (FTC) varžybose Italijoje KJG Robotikos komanda pademonstravo išskirtinę drąsą – galimybę dalyvauti pasaulio čempionate paaukojo atsisakydami žaisti su rusų robotikos komanda!

      Nuvykę į Piacenza mieste vykusias tarptautines varžybas, KJG komandos nariai labai nustebo sužinoję, kad viename iš varžybų etapų, kur drauge turi žaisti ir taškus rinkti 4 komandos, jiems (ir komandai Lituanica X iš Vilniaus) burtai lėmė būti partneriais su organizatorių traktuojama po "neutralia vėliava" esančia komanda iš Rusijos. Į šią vertybinę dilemą Lietuvos mokiniai atsakė Rusijos boikotu. Toks apsisprendimas jiems reiškė diskvalifikaciją iš rungties ir galimybės vykti į tolimesnį etapą praradimą. Šis sprendimas buvo nelengvas, nes LITBOT komandos jaunuoliai Jokūbas Vasiliauskas ir Jonas Zaleckas praleido kelis šimtus valandų konstruodami robotą ir besirengdami varžyboms. „Į šias varžybas buvome sudėję labai daug lūkesčių, turėjome didelį norą laimėti ir pasirodyti Amerikoje vyksiančiame pasauliniame FTC čempionate, tačiau supratome, kad parodyti palaikymą kovojančiai už laisvę Ukrainai - yra daug svarbiau", - savo apsisprendimu dalijosi LITBOT nariai. Galiausiai, patekę į finalą, jie užėmė 1-ą vietą aljanse su kitomis 2 komandomis.

      KJG didžiuojasi ne tik jaunuoliais, kurie šiuo sprendimu paaukojo savo galimybę keliauti toliau ir pasirodyti varžybose JAV, bet ir juos lydėjusių mokytojų – Alberto Juškausko ir Editos Zarembienės – palaikymu ir vertybiniu pastiprinimu. „Tai, kas nutiko Italijoje, buvo pilietiškumo pamoka ir mokiniams, ir visiems kitiems", - kovo 11 d. grįžęs į Lietuvą sakė mokytojas A. Juškauskas. „Džiugu, kad mūsų komanda parodė vienybę, gindami pamatines vertybes drauge su kitais lietuviais iš Lituanica X komandos, kurios dalis yra Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniai", - džiaugėsi komandą lydėjusi E. Zarembienė. 

      Komanda LITBOT ir visa KJG bendruomenė yra labai dėkinga visiems rėmėjams, kurių parama ir palaikymas besiruošiant šioms varžyboms suteikė daug motyvacijos ir atvėrė galimybes kurti ir tobulėti: Festo Lietuva, Elinta Robotics, LEMONA electronics, SONARO, Reiz Tech, In-BigData, Mikron Group, IdealTeamGroup VMG Group, Programmers of Vilnius (POV), VoltaiLT!

     • Sveikiname anglų kalbos olimpiados II vietos laimėtoją!

     • Sveikiname Kauno jėzuitų gimnazijos vienuoliktokę Ignę Dapkevičiūtę, kuri Lietuvos mokinių anglų k. olimpiados šalies etape užėmė antrąją vietą. Mokinę sveikina ir jos pasiekimais džiaugiasi ne tik jos mokytoja Giedrė Akramienė, bet ir visa bendruomenė!

    • Geografijos olimpiadoje – gausus nugalėtojų būrys!
     • Geografijos olimpiadoje – gausus nugalėtojų būrys!

     • Sveikiname gausų būrį KJG mokinių Kauno miesto geografijos olimpiadoje „Mano gaublys" iškovojusių prizines vietas! Nugalėtojais tapo: Gabijus Beržinis (6 c kl.) – III vieta; Emilija Urniežaitė (7 c kl.) – II vieta; Vakaris Vilimas (8 a kl.) – I vieta; Jokūbas Srazdas (I AdM kl.) – III vieta; Medeinė Karpavičė (I M kl.) – padėkos raštas; Pijus Balutis (II M kl.) – II vieta; Rokas Bagdonas (IB 1 kl.) – I vieta; Roberta Pagirskaitė (III M kl.) – II vieta; Rokas Kiltinavičius (IV AdM kl.) – I vieta. Mokinių sėkme džiaugiasi geografijos mokytojai Loreta Latvienė, Arūnas Krygeris, Artūras Ševeliovas ir visa KJG bendruomenė!

     • Pradinukų mokytojos mokėsi iš kolegų Ispanijoje

     • Vasario 18–23 d. pradinių klasių mokytojos Vaida Viluckienė ir Virginija Jusaitė lankėsi Ispanijoje, Alikantės jėzuitų mokykloje (Colegio Inmaculada Jesuitas de Alicante). Šis vizitas KJG mokytojoms suteikė unikalią galimybę stebėti užsienio kolegas ir savaitę laiko semtis gerosios patirties, mokytis iš pradinių klasių pedagogų.

      Savo įspūdžiais besidalindamos mokytojos pabrėžė, kad Alikantės jėzuitų mokykloje jaučiasi gera atmosfera, mokykloje vaikai pasirodė laisvi, linksmi, pozityviai nusiteikę. Stebint Ispanijos mokytojų darbą paaiškėjo, kad šios mokyklos ugdymo(si) procese daug žaidybinių elementų, mokytojai siekia mokinius sužadinti, sudominti, dažnai keičia veiklas, skatina pajudėti. 

      Šis darbo stebėjimo vizitas KJG mokytojoms leido pasisemti naujų idėjų, išmokti naujų metodų. Pedagogės iš Lietuvos, stebėdamos dirbančius kolegas įsitikino, kad jų praktikoje dominuojan darbo grupėse metodas. „Šiuo atveju mokiniai patys inicijuoja mokymosi procesą, mokytojas ten – mentorius, nukreipiantis, padedantis, padrąsinantis",- apie ugdymo ypatumus Ispanijoje kalbėdamos pabrėžė lietuvės. Kaip teigia mokytoja Virginija, ją nustebino, kad „iki 5 klasės vaikai rašo tik su pieštuku į sąsiuvinius, kurie neturi nei linijų, nei langelių. Tokiu būdu mokosi orientavimosi lape erdvėje". Ispanijoje klasių patalpose dominuoja vizualinės mokymosi priemonės.

      Lygindamos KJG su Alikantės jėzuitų mokykla, pedagogės pastebėjo skirtumų. Virginija ir Vaida pačios galėjo įsitikinti, kad Alikantėje mokiniai daug šoka ir dainuoja, vaidina. Labiausiai mokytoją Vaidą sužavėjo „praktiškai visus metus šviečianti saulė ir nuostabus oras, kuris leidžia vaikams kiekvienos pertraukos metu aktyviai leisti laiką lauke, sportuoti mokyklos teritorijoje įrengtose didžiulėse futbolo, krepšinio, teniso ir kt.sporto aikštynuose". 

      Mokytojos iš Lietuvos nusprendė, kad technologinių priemonių naudojime esame labiau išmanūs ir pažengę. „Mes KJG naudojame išmanias lentas, nuo 1 klasės vaikai mokosi naudojantis kompiuteriais, o ispanai supažindina mokinius su kompiuteriais tik nuo 5 klasės", - įspūdžiais dalijosi KJG pedagogės.

      Darbo stebėjimo vizitas į Ispaniją buvo finansuotas Erasmus+ programos lėšomis.

     • Krepšinyje – tik merginos!

     • Kovo 6 d. vyko Kauno m. bendrojo lavinimo mokyklų žaidynių merginų 3x3 krepšinio varžybos. Varžybose kovingai pasirodžiusi KJG komanda iškovojo antrą vietą! Sveikiname Saulę Čumačenko (7 d kl.), Godą Garbatavičiūtę (7 d kl.), Luknę Gudaitę (I DSD kl.), Urtę Goštautaitę (I Pre-IB kl.) ir komandą paruošusius mokytojus – Rimantą Pavydį ir Ritą Liubinienę

     • „SLEM“ kūrybos vakaras

     • KJG mokinių parlamento nariai organizavo „Slem“ kūrybos vakarą, kuriame KJG ir KJJG gimnazijų mokiniai pristatė savo kūrybos tekstus. Dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname pirmojo poezijos vakaro nugalėtojas Viltę Vitkauskaitę (KJG), Austėją Vyšniauskaitę (KJJG)  ir Kariną Mikušauskaitę (KJJG).

      Nuotraukos Agnės Dociūtės

     • Sidabro medalis Lietuvos filosofijos olimpiadoje

     • Kovo 1–2 d. Vilniaus universitete vyko XXVII Lietuvos mokinių filosofijos olimpiada. Sveikiname IV AdM kl. mokinę Justę Aleksaitę, olimpiadoje laimėjusią antrąją vietą ir apdovanotą sidarbo medaliu! Džiaugiamės ir didžiuojamės Justės pasiekimais drauge su filosofijos mokytoja Sigita Šilingaite.

    • Tarptautiniai vokiečių kalbos diplomai DSD II
     • Tarptautiniai vokiečių kalbos diplomai DSD II

     • Pagaliau sulaukėme tarptautinio vokiečių kalbos egzamino DSD II rezultatų! Nors jį laikė tik 5 dvyliktokės, jų pasiektais rezultatais negalime nepasidžiaugti – mokinės gaus 4 C1 kalbos lygio ir vieną B2/C1 kalbos lygio diplomą. Šie diplomai atveria kelią studijoms vokiškai kalbančių šalių universitetuose. Sveikiname Domilę Šidlaitę, Rusnę Šuopytę (IB 2 kl.), Nedą Kaubrytę, Ūlą Raškinytę, Ievą Bazaraitę (IV M kl.)! Drauge su vokiečių kalbos mokytojomis džiaugiasi visa KJG bendruomenė!

     • Pergalingas robotikos komandų pasirodymas Kaune

     • 2024 m. vasario 29  d. KTU inžinerijos licėjuje vyko Kauno regioninės „First Lego League“ (FLL)  robotikos varžybos, kurių tema „Master piece” (šedevras). Komandos varžėsi keturiose srityse: robotų varžybose, roboto dizaino, inovatyvaus projekto ir vertybių pristatymuose. Puikiai startavo ir turnyro nugalėtoja tapo KJG komanda „Golden Fishes“ – Emilija Urniežaitė, Ana Grigaitė, Justė Krasauskaitė, Gytis Lanauskas (7 c kl.), Rapolas Babilas (7 a kl.), Titas Židonis, Mantvydas Vegys (7 b kl.), Titas Beliauskas (8 d kl.), Jurgis Grėbliauskas, Benas Butkus (8 c kl.) – kuri nukonkuravo savo varžovus visose kategorijose.

      Jaunesnioji KJG komanda „Silver Star“ – Herkus Zasimauskas (6 a kl.), Marius Jacunskas, Donatas Kačerauskis (6 b kl.), Ugnė Sakalauskaitė, Gabijus Beržinis (6 c kl.), Elžbieta Kurapkaitė (6 d kl.) – tapo robotų turnyro nugalėtoja. 

      Komanda „LITBOT“ – Jonas Zaleckas (II Pre-IB kl.) ir Jokūbas Vasiliauskas (IB I kl.) – šiame renginyje pasidalijo mintimis apie FTC roboto gamybos procesą, programavimą, šių varžybų aktualumą. Jau netrukus, kovo 8–10 dienomis Italijoje jie dalyvaus tarptautinėse FTC robotikos atrankinėse varžybose.

      KJG komandos, puikiai pasirodžiusios regioninėse varžybose, toliau keliaus į Lietuvos FLL nacionalines robotikos varžybas, kurios bus organizuojamas Vilniuje, TECHIN centre. Sveikiname komandas su pergalėmis ir drauge su jų treneriu robotikos būrelio vadovu Albertu Juškausku linkime sėkmingų pasirodymų ateityje! 

      Robotikos komandos dėkoja už pagalbą ir palaikymą renginio metu mokytojams Virgilijui Sauliui, Pavel Fikert ir KJG Plėtros skyriui. 

     • Sekdami šv. Ignaco keliais piligrimai aplankė Romą

     • Mokinių žiemos atostogų metu „Ignaciškosios lyderystės“ programos dalyviai leidosi į piligriminę kelionę Romoje. Sekti šv. Ignaco Lojolos gyvenimo keliais ir jo įkvepiančiu pavyzdžiu šiais metais pasiryžo KJG mokytojai Dovilė Tamošiūnienė, Alma Ratautienė, Artūras Ševeliovas ir Vytautas Baršauskas drauge su Vilniaus jėzuitų gimnazijos ir Šiaulių jėzuitų mokyklos mokytojais. Piligrimus lydėjo t. Vytautas Sadauskas SJ ir KJG Jėzuitų misijos tapatybės koordinatorė Vilma Šliužaitė

      Roma – tai vieta, kurioje šv. Ignacas Lojola praleido paskutiniuosius 15 savo gyvenimo metų. Dalyviai aplankė didžiąsias Italijos sostinės miesto bazilikas, dalyvavo šv. Mišiose Šv. Kazimiero koplyčioje Vatikane, katakombose, šv. Ignaco kambarėlyje. Jie turėjo unikalią galimybę pamatyti šv. Ignaco kambarius, asmeninius jo daiktus, apmąstyti jo tvirto tikėjimo ir tarnystės pavyzdį. Anot programos koordinatorės V. Šliužaitės, „kad ir kiek kartų keliautumei į Amžinąjį miestą, visuomet aplanko neapsakomas jausmas būnant tose vietose, kur pirmieji apaštalai savo lūpomis skelbė Kristaus Evangeliją, kur vaikščiojo pirmieji Romos Bažnyčios kankiniai ir pašventino jas savo krauju". Ši lyderystės įgūdžių programa, gyvuojanti jau 5 metus, stiprina jėzuitų mokyklų darbuotojų tikėjimą, didina motyvaciją ir kviečia juos daryti teigiamą įtaką savo aplinkoje.

     • Iškovota pergalė biologijos olimpiadoje Kaune

     • Nuoširdžiai sveikiname XVII Lietuvos 5–8 klasių Kauno miesto biologijos olimpiados II vietos nugalėtoją 7 c kl. mokinę Emiliją Urniežaitę ir drauge su biologijos mokytoja Inga Vareikiene linkime sėkmės tolimesniame olimpiados šalies etape Vilniuje! 

    • Laimėjimas istorijos olimpiadoje Kaune
     • Laimėjimas istorijos olimpiadoje Kaune

     • Rokas Kiltinavičius (IV AdM kl.) sėkmingai pasirodė XXXIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados miesto etape, laimėjo IV vietą ir gavo teisę atstovauti KJG bei Kauno miestui respublikinėje olimpiadoje. Sveikiname Roką drauge su istorijos mokytoja Rasa Varsackyte ir linkime sėkmės! 

  • Kontaktinė informacija

   • VŠĮ “Kauno jėzuitų gimnazija”, Rotušės a. 9, Kaunas
   • Mokinių raštinė ir Priėmimo klausimai: +370 676 53935 arba Google Meet https://meet.google.com/ibu-njtr-wmf Administracijos raštinė: +370 618 19949 arba Google Meet https://meet.google.com/szd-ggzj-egh
   • Kauno jėzuitų gimnazija Rotušės a. 9, LT-44280 Kaunas LT-44280 Kaunas Lithuania
   • Įmonės kodas 300109458 Sąskaitos Nr. LT85 4010 0425 0070 9680 AB Luminor bankas Banko kodas 40100
   • https://www.facebook.com/pages/category/High-School/Kauno-j%C4%97zuit%C5%B3-gimnazija-453422008059612/
  • Prisijungti